Hoiatus! Pangakaardi kopeerimine välismaal

Lihtsalt meeldetuletuseks kõikidele reisisellidele. Kui tulete reisilt tagasi, tehke "linnukesed" oma pangakaardile, et välismaised ja internetimaksed oleksid keelatud või kasutage reisimiseks eraldi kaarti, mille peale reisi sulgete.Mina sain toreda üllatuse peale Vietnami reisi, kus paar nädalat hiljem oli keegi üritanud "minu kaardiga" Indias raha välja võtta. Kuna ma ise viibisin samal ajal Eestis ja tegin siin tehinguid pangakaardiga, siis panga automaatmonitooring tuvastas ebakõla ja tehingut ei lubatud läbi.Ca 800 eurot taheti kontolt maha võtta, sularahaautomaadist, lisaks prooviti teha ühte tehingut internetis.

Ma kasutan välisreisidel Revoluti kaarti, see on geolukuga (parema sõna mitteteadmisel) ning kaardi kasutamine on piiratud selle piirkonnaga, kus mu telefon ja Revoluti äpp asuvad. Maksin detsembris Seišellidel pidevalt selle kaardiga Beau Valloni poodides, mida hindud juhivad. Ülla ülla, kui paar nädalat peale kojutulekut tuli Revoluti äpi kaudu teavitus, et kuskil Indias üritati 2x raha välja võtta. Vana kaart pandi kinni ja kohe saadeti tasuta uus

Kiidan samuti Revoluti kaarti. Tellid selle neti kaudu, saadetakse tasuta koju ning kõige lihtsamal Visa kaardil pole mingit kuutasu isegi.  Raha peale kanda on lihtne- nt kui sul on olemas Swedbanki või SEBi kaart, millega saab internetis maksta, siis seod selle Revoluti kaardiga ning äpis saab ülekande teostada sekunditega. Olen seda teinud näiteks lennujaama poes leti juures, kui Mastercard millegipärast ei toiminud- kandsin koheselt vajaliku summa Visa peale ja hetk hiljem maksin sellega arve. Peale reisi jätan Revoluti kaardi tühjalt seisma ja isegi kui mainitud geolukk ei peaks toimima, ei ole kelmidel selle pealt midagi võtta. 

Olen viimased aastad reisimisel ja internetist ostmisel kasutanud 2 pangakonto ja ühe pangakaardi taktikat. Ehk ühel kontol on raha, aga pole kaarti ja teisel kontol on kaart, aga pole raha. Kui kaardiga maksta vaja, siis teen telefoniäpiga pangasisese ülekande ja hetkega on vajalik rahasumma kaardikontol ning saangi muretult maksta. Ehk süsteem sarnane, nagu Jochenil, ainult et ilma Revoluti kaardita.

Kas viimaste uudiste taustal oleks Revolut kaardi tegemine  siiski turvaline?Tundub hea asi reisimisel, aga iseasi, kuidas käitutakse ja mis toiminguid tehakse kui ettevõttel päris hästi ei lähe?As of February 2019, the company claimed to have over 4 million users.[13] That same month, an expose of the company's employment practices and culture was published by Wired. This found evidence of unpaid work, high turnover and employees being ordered to work weekends to meet performance indicators.[14]In March 2019, it was revealed the company's Chief Financial Officer had quit, following allegations of compliance lapses.

kaardi saab turvaliseks teha kui kustutad kaardilt csv koodi ja magnetiga lased magnetriba nulli

Turvalisus on kõigi taoliste virtuaalpankade teema. Näiteks Revoluti suurim konkurent N26 on samuti viimastel kuudel Saksa ajakirjanduses negatiivselt silma paistnud: https://www.bankingtech.com/2019/04/n26-under-german-regulators-microscope/. Teisalt seni kuni tavapangad ei suuda analoogset teenust pakkuda, on Revolut siiski mugavaim alternatiiv. Ning kui viimaseid uudiseid Swedpanga ning Danske kohta jälgida, siis nendega võrreldes on Revoluti kutid lausa pailapsed )) . Kõiki mune muidugi ühte korvi panna ei tasu, ise kasutan juba aastaid Revoluti, ent laen sinna korraga vaid piiratud summa, nr 1000€.

Eestlaste Transferwise pakub sama asja mis Revolut. Nende teenuseid ja pangakaarte julgen omade kogemuste põhjal ka soojalt soovitada. Eelisena on olemas ka kiire ja toimiv klienditugi ning lisaks appile on võimalus kõiki olulisemaid operatsioone ka (süle)arvutis teha.

Transferwise on tõepoolest mõneti analoogne, aga nende rõhuasetus on rohkem ülekannetel ning reisil rahaga majandamiseks nii soodne pole, ka ei ole nende kursi kujunemine nii läbipaistev. Nii näiteks rakendub neil kaardimaksetele ca 0.8 % teenustasu, mida nt Revoluti puhul ei ole, samuti on neil virtuaalse valuutavahetuse teenustasu 0.35-2%, mis Revolutil samuti puudub.  Ehk siis kui tahan nt 100 EURi eest AED osta, siis pean esmalt selle raha ümber vahetama (hetkekurss 1:4.115, seega saan 411.6 AED ja maksan sinna otsa veel ca 2%  rahavahetus- ning kaardimakse teenustasusid. Revolutiga on asi lihtsam, hetkekursiga vahetades virtuaalkursiga 411.5 AED ning ongi kõik, mingeid muid tasusid kaardiga maksmisel ei lisandu.

Jah, kahtlemata on mõlemal omad plussid ja miinused. Revoluti praktiliselt kasutanud pole, aga veebist loetu põhjal võib samuti järeldada, et nende teenus on kokkuvõttes odavam. Kui aga pole võimalust, või nagu endal, soovi nutiseadmeid kasutada, siis on TW igal juhul hea valik. 

Vastupidiselt Alexzile kasutan ma ühe konto ja mitme kaardi taktikat. Limiidid erinevad vastavalt kasutusele ja valulävele. Ja ei pea sulgema, nagu VäikeLotti vaid võib sümboolseks muuta.

Panka ei usalda aga vahendajaid usaldame? Ma ei ole uurinud, kuid kas Eestis tegutsevad pangad ei paku kahte eraldi pangakaarti? Kaks kontot sai SEB-is aastaid tagasi teha küll. Reisikonto näiteks!

Küsimus pole panga usaldamises, küsimus on parimas võimalikus tehnoloogias parima võimaliku hinnaga. Kas Eestis on mõni pank, mis saadab sekund peale krediitkaardiga makse sooritamist teavituse makse summast telefoni; mis võimaldab oma äpis luua eri valuutaga virtuaalseid rahakotte ja raha nende vahel vahendustasuta liigutada; mis võimaldab ühe klikiga blokkida näiteks raha väljavõtu, netimaksed, minu asukohast eemal tehtud maksed või viipemaksed; mis võimaldab paarisaja euro eest kuus üle maailma sularaha automaadist tasuta välja võtta? Ning seda reeglina ilma kuutasu või teenustasudeta? Öelge mulle see pank ja ta saab kohe omale ühe maksujõulise kliendi juurde. Minu kõrvu kuuldused sellisest imepangast pole veel jõudnud ning seni kuni näiteks Swedpank leiab küll võimaluse Vene musta raha pesta, ent ei leia võimalust loobuda lisaks igakuisele 'kaarditeenindustasule' ajast ja arust 0.32€ teenustasust virtuaalmakse eest, olen ma jätkuvalt loobunud Eesti pangakaartidest ning kasutan deebetkaartidena ainult ühe piisavalt usaldusväärse Euroopa suurpanga (bilansimaht 4x suurem kui Swedpanga grupil) kaarti, kus 10€ eest aastas saan teha piiramatult tasuta euromakseid ning piiramatult kõigi eurotsooni pankade automaatidest raha tasuta välja võtta. Kusjuures Swedpanka ma muidu isegi usaldan :-)

Teine näide otse elust, tasakaalu mõttes siis teise Eestis tegutseva suurpanga SEB varal. Oled planeerimas nädalast ringreisi 20liikmelise sõpruskonnaga mööda Poolamaa linnu, losse ja mõisaid. Reisi krooniks kavatsed korraldada uhke pidusöömingu Varssavi hinnatud vana kooli restoranis, kus omanike suguvõsa maalid seintel ning toitu pakutakse lauahõbedalt. Restoran soovib samuti vana kooli kohaselt broneeringu kinnituseks ettemaksu 500 zlotti nende Poola Pekao panga arvele.

SEB panka piiritult usaldava kliendina konverteerin oma kontol selle raha eurodest zlottideks (tänane ülekandekurss 4.24, tehes 117.9€) ning kannan selle raha Poola arvele, makstes PLN ülekandeks SEBi pangatehingute hinnakirja p 3 alusel 26€ (täissumma saajale) või kui pisut riski tahan võtta et pank siin või seal minu teadmata midagi maha koorib, siis ikkagi 6€ (kulud kahasse).

SEB panka endiselt usaldava, ent nende hinnakirja adekvaatsuse suhtes pisut umbusklikuma kliendina konverteerin Revoluti kontol virtuaalselt 500 zlotti (hetkekursiga 4.29 teeb see 116.50€), sisestan Poola arve IBANi ja saaja nime ning teen ülekande Poola, kuhu maksed on Revolutis tasuta ning Pekao ei võta neilt samuti teenustasu. Ehk siis 124 või isegi 142€ asemel maksan 116.50€, hiljemalt järgmisel päeval on Poola restoranil raha arvel ning reisiseltskonda tervitab saabudes meeldiv restorani personal, kaetud laud ning külm Poola viin. Zapraszamy!  

Tõsi, ma vaatasin asja oma mätta otsast. Pigem kasutaks rohkem ATM-i ja seda vast paarkorda aastas. Võimalik, et tellin ka endale selle kaardi. Uus ja huvitav. Loodetavasti ei juhtu sama mis N26-ga, mis üleval lingil jagatud on.Kaardid blokeeriti ja raha kätte ei saa.

Kust sa tead, et see anonüümne kommentaator seal ei tegelenud rahapesuga või narkoäriga ning arve blokeeriti, sest ta ei saanud sissetulekute kohta dokumente esitada? Samuti võib kommentaariumis alati tegemist olla lihtsalt trolliga või konkureeriva firma töötajaga, kes ajab jama.Ise sain pool aastat tagasi Swedbankist kirja a la "saad vahel välismaalt raha, esita dokumendid või asi läheb karmiks". Samal ajal lugesin uudist, et kellelgi oli keset reisi kaart blokeeritud, kuna ta oli saanud ülekandeid välismaalt (enda sõnul mingid e-bay tehingud) ja ei esitanud nende kohta pangale dokumente. Minul olid õnneks dokumendid ja arved olemas, näitasin neid pangas ja rohkem ei ole tülitatud. Revoluti kohta väidetakse kommentaariumites, et vahel võtavad pangaülekanded kaua aega, isegi nädalaid, ning klienditeenindusega suhtlemine Skype`i teel pidavat vaevaline olema. Seda ma ei tea kinnitada või ümber lükata, kuna ma kannan raha alati Swedbanki kaardilt ja see tuleb hetkega üle. Mitu kaarti ongi mul sellepärast, et ma viibin töö ja reiside tõttu välismaal kuni 9 kuud aastas ja kusagil Indias olles on paras peavalu, kui ainus kaart kaotsi läheb. 

Kas Revolut Visa kaardiga ( selle kõige lihtsamaga, ilma kuutasuta) saab maksta Uber, Bolt jms äppides ning broneerida majutust booking.com'is, või ei peeta sellist prepaid kaarti piisavalt heaks? Aastake tagasi minu meelest Lõuna-Ameerikas ei saanud Revoluti kaarti Uberi kontoga siduda.. Sama küsimus oleks Transferwise'i kaardi kohta samuti, kaalun selle soetamist. Olen väga halva netiga kohas praegu mõnda aega, muidu guugeldaks ise..

token556 

Mina ei saanud maksta Revolutiga kusagil s.t netis  ( ei mäleta kus kohas ) . 

Aga ma pole saanud tavaliste SEB /SWED kaartidega samuti netis päris mitmes kohas maksta . 

Revoluti kaardi saad 3-5 päevaga kätte , saad teha endale tasuta mittu kaardi , nii tava kui virtual . Minu arust mugav . 

Ainuke halb et kindlustus võiks olla parem just reisitõrge ja pagasi osas.

Revoluti ja N26 teemal- ma pigem mõtleks mille pealt need ettevõtted siis raha teenivad. Tasuta ja soodsalt on tore asju saada, aga keegi maksab selle kusagil kinni ikkagi. Või keegi tõesti arvab et keegi teeb seal tööd tasuta?

Mis imeteenuseid sa Swedbanki kaardiga, kuutasu 1.28€, saad?

Minu Revolut on siiani ideaalselt töötanud, nii Indias, AÜE's, Ukrainas ja ka kogu Euroopas. Kasutan seda ka Bookingus, Google võtab mul sealt iga kuu mingi kopika. Autorendis olen kasutanud tavalist krediitkaarti, aga teoreetiliselt ei tohiks ju vahet olla, tavaliselt ju krediitkaardid pole ka ju piiramatu limiidiga.

speedygonzalez

teenivad mitte 2% vaid 0.2% ja sellest piisab , neil pole üle maailma panga kontoreid , pole pangaautomaate pole töötajaid nii palju ja selle pealt teenivad . 

Kulud väiksed ja teenused samuti väiksed võrreldes pankadega