Pankade ja fintechide kaardid - mida reisil eelistada?

Milliseid fintechi või challenger pankade kaarte te reisil olles ja broneeringute tegemiseks soovitate? Millega on parim automaadist sula võtta? Millisega saab cashbacki? Millisega on kõige parem maksta (parima kursis saamiseks)?

Täiesti tavalisi Eestis tegutsevate pankade krediit- ja deebetkaarte. Lisaks veel Revolut. 

Muude kaartidega pole ennast "piinanud". 

Tenusepakkujad reeglina piiravad enda poolt aksepteeritavaid kaarte. 

Kui kellelgi mõni positiivne kogemus mõne alternatiivse kaardi/teenusepakkujaga, siis sooviks isegi infot.

Ma kasutan reisides TransferWise kaarti. Kontole saab panna erinevates valuutades raha, see on väga mugav. Probleeme pole olnud. Mingis summas sularaha võtmine peaks ka teenustasuta olema, aga ma ei mäleta, mis summa see oli.

Revolut, pole vaja midagi konverteerida, nagu TransfeeWise, reeglina head vahetuskursid (ise pead muidugi jälgima, et makstes DCC kaela ei määrita) ja £200 väärtuses teenustasuta sularaha kuus.

Tagavaravariantideks täiesti tavaline panga väljastatud Visa Debit ja Amex. Viimase eelis on see, et nad blokivad DCC ja loomulikult punktid, mida erinevate lennufirmade miilideks saab konverteerida.

Amexit eh American Expressi muide Eestis enam keegi ei paku. Endal N26 Mastercard, väga rahul ka sellega, Eurodes saab 5x kuus sularaha teenustasuta välja võtta ja kursid välismaal kaardiga makstes on sisuliselt reaalne turukurss.

@smallisland TransferWise'i kaardiga ei pea midagi konvertima. Kui sul on 3 Euri, 3 dollarit ja 3 naela erinevatel TransferWise'i arvetel ja maksad kusagil 10 AUD, siis võetakse raha automaatselt igalt arvelt kuni 10 AUD kokku saab.

Ise kasutan TransferWise'i ja Revoluti - mõlemalt saab 200 Euri väärtuses sularaha kuus tasuta. 

Mõlemal on äppis võimalus funktsioonide kaupa kaarti sisse/välja lülitada - nii viipe, kiibi, magnetriba, sularaha väljavõtu kui ka internetimakse saab ühekaupa välja lülitada.

See on äärmiselt abiks kui reisid riikides, kus kaartide kopeerimine on laialt levinud (USA näiteks).

Mul on mõlemal kaardil tavaliselt sees ainult viibe ja kiip. Muud funktsioonid lülitan sisse ainult mingi konkreetse tehningu teostamiseks. Ja siis kohe välja.

TransferWise'i kaardiga olen ka autot rentinud nii, et sellelt broneeriti tagatisraha nagu krediitkaardilt - töötas kenasti. Bronni vabastamine võttis paar nädalat aega ainult.

Vabandust, kui eksin, aga mina olen nii aru saanud, et TW võtab sellise tehingu eest pisikese konverteerimistasu.  Ehk siis, kui maksad kaardiga 10AUD on makse tasuta juhul, kui sul on arvel 10 või rohkem AUD. Kui aga arvel on €3+£3+$3, siis tuleb teenustasu otsa. Revolutil see tasuta.

Turvafunktsioonid äpis on tõesti suurepärased, väga kasulikuks võib osutuda asukohapõhine makse (vabandust kohmaka tõlke eest). Ehk siis füüsilise kaarditehingu korral võrreldakse tehingu asukohta sinu telefoni asukohaga ja kui need on üksteisest liiga kaugel, siis tehing blokeeritakse. Jama muidugi, kui oled telefoni koju unustanud :)

Kui on aega ca 15 minutit, siis soovitan lugeda Revoluti ja TW kaardi võrdlust (https://thepoorswiss.com/transferwise-vs-revolut-which-is-best/) Kindlasti on soovitav läbi lugeda ka kõik kommentaarid, kuna sealt saab veel lisaks head taustainfot. Kokkuvõttes saab päris hea ülevaate, kumba kaarti eelistada (ideaalis oleks N26 võinud ka võrdluses olla) ja mis hetkedel seda teha.

Revolutiga see tore lugu, et kandsin äpiga neile alustamiseks vajalikud 10€ ja see kadus kui tina tuhka. Mingit tagasisidet muidugi ei saanud. Sellega kogu kogemus siis piirduski.

Veigo: imelik, ise kasutan mingi 3 kuud, samamoodi kandsin 10€, e kadunud, siis lasin sinna kanda lisateeninduse, kõkk toimib, hetkel Tais, Koh Lipel, olen poes, restos maksnud, sulli välja võtnud, 10000 batti, ATM lisab oma fee 220 batti ja ikkagi vahetus kurs on veidi parem kui vahetada tänaval cashi..

Veigo, sa ei kanna ju NEILE seda 10€, vaid kannad oma kontole selle.
Kas tahad öelda, et tegid oma SEB, SWED vms pangast ülekande oma REVOLUT kontole ning see ei jõudnudki sinna?
Kui nii, siis ehk kandsid kellegile teisele selle?

Minul on Revolut veidi üle aasta aja kenasti toiminud. Kasutanud olen nii Aasias kui Lõuna-Ameerikas ja tõrkeid pole esinenud. Aga foorumitest olen lugenud, et nad kipuvad kaarte ja kontosid  väga kergekäeliselt blokeerima, kui arvele laekuvad suuremad ülekanded kui u 1000 USD korraga. Lüüakse lihtsalt lukku ja pead siis nende kontoriga ühendust võtma ( see suhtlus pidi ka paras peavalu olema) ja dokumentidega tõestama, mis rahadega tegemist oli. See puudutab muidugi rohkem inimesi, kes lasevad mingite tehingute või tööde eest tasu Revoluti kontole kanda, enda isiklike rahade tõstmisel ühelt kontolt teisele ei tohiks probleemi tekkida. Aga ise ei söanda siiski rohkem kanda sinna kui mõnisada eurot korraga.

Kas keegi viitsib võhikule selgitada, miks TW, Revolut v N26 pangakaardid on paremad kui toidupoe panga (COOP) kaart? Pean silmas inimest, kes põhiliselt elab Eestis ja käib ka tihti välismaal. Kui alaliselt välismal elada, siis on ilmselt muud kaardid mõttekad. COOP kaardiga saab ka teatud tingimusi täites (kuutasu 5 EUR, eelneva 2 kuu jooksul vaja sooritada Eestis ostusid 200 EUR eest) sularaha ilma täiendava tasuta ATM-st välja siristada. Nii Eestis kui väljaspool Eestit. Minu jaoks teeb selle kaardi mugavaks just asjaolu, et kui Eestis on sularaha vaja, siis lähim ATM on kõige sobivam (see on küll siin lõimes teemaväline märkus). Aga vbl peaks ma ka kaarti vahetama...

Palju siis võitu tuleb kuus võrreldes tavakaardiga kui ainult 200:- on teenustasuta? On kogu sellel keberniitusel ka mõtet, kui võitu tuleb 5.- EUR-i kuus. Või ma eksin?

Mina just vaatasin Revoluti , 8 euri eest saab reisi kindlustuse ja 400 sula . Täitsa hea . Lisada sinna juurde virtuaal kaarte mida oleks hea kasutada neti ostude jaoks . Mõistlik ja norm .

Kui suur on Swedbanki teenustasu Revolutile raha kandmise eest?

0 eurot kuna teed krediitkaardilt makse, kui kannad arveldusarvelt siis 0.36 eurot, EU makse tasu.

Kahte moodi saab raha kanda. Üks variant on Revoluti äpis lisada oma Swedbanki krediitkaart või krediitkaarditunnustega deebetkaart ja valida "top up" selle kaardiga. Edasi toimib kõik nagu krediitkaardimaksega internetis, valitud summa liigub hetkega Revoluti kontole ja lisatasu ei ole. Teine variant on pangaülekanne, raha läheb sel juhul üle tavaliselt mõne tunniga ning tasu on jah sama mis EU maksel.

Uurisin ja puurisin, et millise reaalse kursiga EUR->GEL, siis sularaha Gruusias aparaadist välja tuleb Revolutiga. Mingit vastust ei leidnud, viidati Morningstar-ile ja Currencycloud-ile, aga sealtki esmapilgul mingit vastust ei näe. Kas keegi teab paremini?

@mondrai, kas sa tahad teada milline on praegune EUR - >GEL kurss Revolut'is või soovi täpsemalt teada kuidas interbank exchange rate töötab? 

Esimesel juhul saab hetkel 100 euro eest 316.88 larit. 

Teisel juhul vb see artikkel annab selgust:

https://transferwise.com/us/blog/interbank-exchange-rate-definition

Gruusias on lihtne,  pool tundi pangas ja kohalik kaart taskus.