trip-krainetrip-ukraine-dark
Pariisi kolmeks päevaks

Plaanis siis juunis teha mehega kahekesi väike romantikatripp Pariisi. Kuna kohal oleme vaid 3 ööd, peab aega osavalt planeerima ja külastada jõuab vaid tähtsamaid vaatamisväärsusi. Kindlasti tahaks käia Eiffeli tornis ja seda kiigata ka teiseltpoolt seinei Chaillot’ palee terrassilt. Samuti tahaks ära näha Triumfikaar, Louvre ja Notre Dame. Siit siis ka küsimus majutuse kohta. Praeguseks on sõelale jäänud kaks varianti : http://www.booking.com/hotel/fr/beaugrenelletoureiffel.html?label=gog235jc;sid=a874c0bba2d3a1f18996b8e3054835be;checkin=2009-06-04;checkout=2009-06-07;show_room=RD5119402_66951_0 See siis suht Eiffeli lähedal(0,9 km) ja teine: http://www.booking.com/hotel/fr/le-royal-aboukir.html?label=gog235jc;sid=36b6e1fa89184a99ad684aaacd8bd319;checkin=2009-06-04;checkout=2009-06-07 Kuna asukoht neil suht erinev, siis ei oskagi otsustada....Le Royal Aboukir plussiks see, et asub südalinnas( või see pigem miinus?). Beaugrenelle Tour Eiffel aga jälle Eiffelile väga lähedal. Kuna tahaks väga ka öisel ajal Eiffeli ümbruses ja Seinei kallastel ringi jalutada, siis jääb Le Royal ehk liiga kaugele, arvestades, et ühistransport öösel ei liigu? Kuidas üleüldse turvalisusega Pariisi tänavatel öösel lood on? Veel paluks veidi abi linnasisese transpordi vallas. Sellest siin küll miljon erinevat teemat üleval aga mida ma kuskilt netist leida ei suuda, on pariisi tsoonide kaart. Plaanis siis soetada Paris visite kaart aga ei tea, kas on mõtet võtta tsoonide 1-3 või 1-6 kaart. googeldades leian kaartidelt vaid 20-e nö linnaosa plaani aga neist tsoonidest ei oma vähimatki ettekujutust. :S Oskab keegi hea inimene öelda, kas mu eelpoolmainitud sihtkohad (Eiffel, Louvre,Notre Dame,Triumfikaar) mahuvad 1-3 tsooni piiresse või ei? Suured tänud juba ette vastuste eest.

kohad asuvad 1-3 tsoonis. Ise olin Montmartrel hotellis, päris öösel ringi ei käinud, aga muidu küll midagi ohtlikku ei täheldanud.

Tsoonid on jah 1-3 nendel kohtadel su nimekirjas, ise küll ööbisime La Defensis(üle jõe) ja sõltusime viimasest metroost, kuid kui võimalik, siis õhtusöök tehke ladina kvartalis, seal on palju välirestosid ja hinnad kah head. Saad valida kompleksõhtusöögi (3 käiku), nii 10;15 jne euri eest. Kui mäletaks resto nime, siis soovitaks soojalt seda kohta, aga nimi ei tule meelde, asus see metroopeatuse juures(jälle ei meenu nimi), seal oli veel suur raamatupood ja teispool jõge vaatatuna notre-damest.

Tsoonikaart on siin: http://www.ratp.info/orienter/f_plan.php?loc=reseaux&nompdf=zones&fm=gif&lang=ang&partenaire= Lennuväljad asuvad aga väljaspool nimetatud tsoone, aga kuue tsooni kaart on jälle palju kallim, kolme päeva eest 39,70, teine maksab 19,60. Reis Charled de Gaulle'i lennuväljale maksab 8,90 üks ots, nii et kui muidu ei liigu väljaspool kolme tsooni siis ei tasu kuue tsooni piletit osta.

Louvre muuseumi soovitan minna õhtul kuna siis on palju vähem rahvast. Kolmapäeviti ja reedeti on see avatud kuni kella kümneni õhtul. Umbes pool tundi varem hakatakse aga inimesi välja ajama.

Ühistransport liigub terve öö, ainult et peale keskööd on teised liinid mis ei käi nii tihti, ega ka igale poole.

Pariisis olen öösiti tihti liikunud taksoga. Kui hotell on Opera/Marais kandis, siis Eiffeli juurest 10-15 eurot ehk et umbes aastatagune Tallinna hind. Võibolla on nüüd hind veidi kerkinud, aga üldiselt ei maksa karta Pariisi taksosid öösiti - suht odav ja kiiresti kohal. Ikka parem kui viimaste metroode pärast pablada või üritada ööbusside liikumisest sotti saada.

Pariis (ehk siis tsoon üks) on minu arust öösiti kaunis ohutu, võibolla Pigalle kandis oleks ehk pisut kõhe. Hotell vali pigem linna keskele kui Eiffeli torni juurde, on muud asjad lähemal. Pariisi metroo on väga efektiivne viis ringi liikumiseks nii et eriti muretsema ei peaks kus täpselt hotell asub tegelikult. Pimedaks läheb seal kah varem kui meil, nii et jõuad Seine kallastel jalutada ja tuledes Eiffeli torni vaadata enne, kui metroo kinni pannakse.

Aitäh kõigile vastajatele. Nüüd kohe hulga targem ja hotelli valiku otsustamine lihtsam. :))

Ise samalaadsele reisile mai keskel. Ööbimiseks sai valitud taktikalistel kaalutlustel Ladina kvartal ning pean ütlema, et ammu pole niipalju vaeva näinud hotelli valmisega kui seekord. Eks peamiseks põhjuseks on südalinna paremates rajoonides (3,5,6) asuvate hotellide hullud hinnad. . Eks igaüks peab oma otsuse hotelli osas ikka ise tegema, sest arvesse võetavaid asjaolusid on tohutult palju. Kesklinnast eemal olevate puhul kindlasti metroopeatuse lähedus (ka le Royal ... ei ole tegelikult südalinnas - jõeni on sealt oma 2,5 km). Eiffeli ümbruse ja Champs Elysee kohta öeldakse, et see on õhtuti tühi nagu kell. Paljud inimesed kiidavad elamispaigana Ladina kvartalit ja Maraisi, samuti Saint Germain (mis küll kolmest kalleim). Loomulikult on kesksematel hotellidel paraku kõrgemad hinnad. Paljud inimesed kiidavad taevani Montmartre atmosfääri. Ise olen võimalusel city break'del üritanud lähtuda põhimõttest, et linna peal olles oleks võimalik ilma olulise sõiduta vahepeal hotellist läbi hüpata - korra puhkamiseks, riiete vahetamiseks, asjade ärapanemiseks. Minu kogemuse järgi annab see reisile palju juurde. Seetõttu katsuks mina valida sinu poolt leitud hotellide asemele rohkem kesksemad kohad. Loomulikult on terve rida inimesi, kellele hotell on vaid koht, kuhu õhtul magama sõita. Kõik on maitse asi. . Üsna huvitavaks asjaks ümbrusest ettekujutuse saamisel on Google Maps (maps.google.com) poolt pakutav Street View funktsioon (pole küll igal pool) - saad tänavapildist ja ümbrusest päris ok ettekujutuse. . Hotelli tasemete osas keskmisele eestlasele kättesaadav hinnaskaalas olulist vahet ei ole kui rääkida kesklinna hotellidest. Nagu ma aru oleb saanud on nad kõik tibatillukeste tubadega ning suht olematu luksusega, hinnatasemed on samas ca 90-170 euri (ja alumise otsa juures on ikka sigahalvad arvustused). Peamine vahe on asukoha läheduses jõele, personali abivalmiduses, puhtuses ja tubade üldises ilmes (värskuses). Meie mõistes normaalsete keskklassi hotellide (näiteks Reval Latvia) hinnatasemed kesklinnas algavad kusagilt 200-st eurost. Mingisugust abi annab ka www.tripadvisor.com. Suur osa sealolevatest arvamusetest ja hinnangutest on muidugi jama, aga kasutajapildid on abiks ning samuti - kui ikka 50 arvustusest 40 annavad vähem kui 3 punkti, siis mingi pildi see annab. . Mootoritest soovitan sul lisaks proovida veel www.wotif.com ja www.ratestogo.com (see on www.hotelclub.net lähima 30 päeva allüksus). Minu kogemuse kohaselt on nad hindade osas ühed parematest. . Transpordi hindade ja tsoonde osas aga samuti ka CDG-st kohale saamise osas on siinsamas Trip'i Prantsusmaa osas päris asjalik teema. Nagu ma aru saan on Pariisi käidavamas osas piisav tsoon 1-2. http://www.trip.ee/node/49630#new

Ahjaa hotellidest rääkides mina eelistan Pariisis Ibist. Bookida nende kodulehelt. Ega midagi romantilist pole, aga vähemasti odav hind ja kindel kvaliteet - kraanist tuleb vett ja trepi laius pole 30 cm, hommikusöök ka samasugune ja normaalne. Kui on soov midagi eriti fancyt ja romantilist saada, siis Ibis ei sobi, aga keti kvaliteedi- ja hinnatase (ca 60-70 eurot öö) on üldiselt parem kui suvalistel 20-30 euro jagu kallimatel hotellidel, mida Pariisis on lademes.

  1. võtke nii kesklinna kui saate (1-6 Arrondissement, või 7. linnapoolne ots)
  2. Eiffeli torn ei ole kesklinn
  3. Ärge üritage hirmus osavad olla ega kõiki tähtsamaid vaatamisväärsusi "ära" külastada, siis jäävad mälestuseks vaid valutavad jalad ja jube tormamine. Tehke vähem, aga rahulikumalt. Pariis ei kao kuhugi!

Nendest kahest hotellist kindlasti Le Royal Aboukir. Ibis unustage ära, sinna võite tudengieas lapsed koolilõpureisile saata...

Romantilist Pariisi teile :)

tripppil õigus, hotell olgu kesklinnas, ja võimalikult jõe poole. Ise eelistan vasakkallast, aga see rohkem maitse asi.

Üks, millele juhin tähelepanu - ärge kingituste/maiustuste ostmist lennujaama peale küll jätke, CDG 1.terminal on täiesti null selles osas:( Paar poekest väga niru valikuga, ja ka söögikohti äärmiselt piiratult. Ilmselt terminal 2 on parem, aga EA kasutab esimest.
Aga Pariis on endiselt VÄGA mõnus linnake, hing ihkab aina tagasi!

Mina leidsin omal ajal hotelli Timhotel Le Louvre. Otsinguga leiad üles. Oli teine väga ok, asukoht super. Öine elu on rohkem ladina kvartalis ja uue kunsti muuseumi juures. Tulles öösel jalgsi Moulin Rouge´st, kesklinna poole, siis oli küll selline kahtlane tunne, et kas paljaks ei röövita. Aga muidu soovitaks lisaks muuseumidele mõnda varieteed kindlasti külastada, kvaliteet on ikka päris hea.