trip-krainetrip-ukraine-dark
Parim autojuht Sri Lankal

TERE Külastasin detsembris 2011 tütrega Sri Lankat ja saime endale tõeliselt toreda autojuhi Donaldi. Ta oli väga sõbralik, taktitundeline, tark, viisakas, hea huumorimeelga, jne. Muidugi juhtis ta ka oivaliselt autot. Oleks ta vaba olnud, oleksin talle abielu ettepaneku teinud:-) Lisaks kõigele oli ka tema antud hind parim. Unustage Karnal, Anuara, Ranuks, Silva Sagara ja kõik teised... Küsisin neilt kõigilt hindu, kuid tundub, et mõnedele on populaarsus mõjuma hakanud. Donald tegi meile 9 päeva, 8 öö reisi (mis sisaldas transporti, ööbimisi korralikes külalistemajades koos hommiku- ja õhtusöökidega kahele) hinnaga 456 eur, mis tegi näole 27 eurot päev. Vaadates kohalikke hindu, mis sisemaal on kallimad kui mere ääres, tundus, et ta jäi omadega miinusesse, nii et ma pole kindel kas päris sama hinda ta veel pakub. Aga soovitan tema käest küsida küll!

Mobile. 0094 777 492 407 donaldrohitha@yahoo.com

Tere, palju teil umbes vaatamisväärsuste piletitele raha kulus? Mõnede autojuht/giidide hinnapakkumine sisaldab piletite hindu mis on kahele inimesele kokku u. 250 euri (sisaldab ka safari Jeepi Yalas).

Meil ei olnud Donald aga hind oli enam-vähem sama. Meil ei sisaldunud hinnas pääsmed. Võin öelda, et see on märkimisväärne lisanduv kulu. On eraldi turisti hind ja kohaliku hind, mis on võrreldamatud :)

Tundub, et Sri-Lanka on eestlaste hulgas väga populaarseks kohaks saanud. Põnev riik, mida avastada. Eks inimesed vali endale erinevaid reisistiile - kes avastab ühistranspordi võlusid, kes tahab hakkama saada väikeste mugavustega. Et kõik lahkelt oma soovitusi jagavad ( milledest osaliselt ka mina kinni võtsin ), teen seda ka ise. SL-l oldud 10 päeva jooksul viibisime kahekesi enamasti Hikkaduwas. Eesmärk oli viimased 4 päeva teha trip, kuhu mahub Adams Peak, Sigirya, Kandy jms ümbrusesse jääv. Et Hikkas oli meil kohalik sõber ootamas, võrdlesime hindasid, millest siin juttu ja mida saab kohapealt. Igatahes tõdesime, et pisikestesse reisibüroodesse ei ole mõtet sisse asutuda, kui just ei ole soov rahast lahti saada. Kiirus ühest kohast teise jõudmiseks on ikka sama - kohati on vahe selles, kas kahe kahvanäo jaoks on võetud minibuss või piisab sedaani tagaistmest. Meile piisas viimasest ja kasutasime eeltoodud Donaldi teenuseid. Põhilised märksõnad, miks tema kasuks ka järgmine kord otsustaks - usaldus, kokkulepetest kinnipidamine, hea keeleoskus, tema pikad kogemused selles äris. Mõnest bürookesest küsima minnes laidetakse kõik üksikud teenusepakkujad maha - neil ei ole turistide teenindamiseks vajalikku luba jms jutt. D-l oli see olemas, auto uus ja puhas. Kasutasime tema teenuseid ka Negombos. Lennuni oli 6 t aega ja ta kutsus lahkelt oma koju, kus ka kahe toaga külaliskorter on. Soovitan soojalt!

Tere! Tegime naise ja tütrega kuuajalise ringreisi Maldiivid-Sri Lanka-India (Kerala)-Maldiivid jaanuar-veebruar 2012. Korjasin trip.ee taksojuhtide kontaktid ja tegin päringud paar nädalat enne väljalendu, meile vastas üks sagara friend ja veel üks taksojuht (Hikkaduwas) juba siis kui me juba kohal olime. Ingliskeelt need autojuhid ei vallanud. Sama probleem oli mitme teisegi autojuhiga, kellega kokku puutusime. India viisa taotlust sisse viies Colombos jalutasime Majestic City juures ja kohtusime Sureniga, kes peab oma taksofirmat Colombos ja pesitsebki selle kaubanduskeskuse kõrval. Tegu on tamiiliga, kes räägib ja kordab paar korda rahulikult üle, et sa ikka aru saaks. Nalja temaga visata pole mõtet, tõsine, asine mees. Hinna osas tuleb tuleb lihtsalt julgelt oma tingimused esitada. Kindlasti kuulete mõndagi huvitavat, kohalikust elust, sõjast, loodusest, elust ja kõigest muust, sest teadmisi on ja ta on natuke omamoodi mees. Kui te pole rahul saab ta sellest aru ja teeb endast oleneva, et te end hästi tunneks. Ja veel kui jääte hätta, saab temale loota ja alati pole asi rahas. Põhiliselt on ta vedanud venelasi, endise NSVL lõunavabariikide elanikke ja araablasi. Me kasutasime teda 5 ööd ja 6 päeva. Põhilised tema laused: oled sa õnnelik; kuhu sa minna tahad? ära muretse ma saan sind sinna viia. Suren +94777961944, S.S.K Tours and Travel Cabs ROUND TOUR 24 h HOURS SERVICE, Shenan s Majestic City, 1-09, Ground Floor, Colombo - 04 Koduleht: http://www.ssktours.com

Infoks: Donaldi pakkumine praegu küsides oli 695eurot 9 päeva/8 ööd hommikusöökidega.

Ka minul käivad Donaldiga läbirääkimised. Hetkeseisuga on 9päevase tripi hind 510€ kahepeale. Hinnas sisalduvad samad asjad mis te kõik siin kirjutanud olete välja arvatud õhtusöögid ja piletid erivevatesse kohtadesse. Kui võtaksin õhtusöögid lisaks, siis tuleks peale maksta 48€ kahepeale ning piletite eest 110€ nägu. No läbirääkimised on veel pooleli ja vaestele "tudengitele" saab veel ehk veidi odavamaks tingida:):D

Siit ka küsimus teile, kes te juba saarel käinud olete: Miks on need kõik piletid ja sissepääsud nii kallid?

Ise kohalikud väidavad et kogu see raha läheb selle kultuuripärandi ja arhitektuurimälestiste korrashoiuks.

Tulistades puusalt vaeste tudengite suunas.

Tudeng. Ok. raha vähe....aga vastukaaluks inglise keel suus, nooruse uljus hinges ja seiklushimu jalgades. M I K S pagana pihta peaks Eestis olles pidama läbirääkimisi mingite suvaliste Donaldite, Uringisaitide või Ologeritadega??? Allloooooo! Vaadates päevade arvu, hinda ja teades selle maa hinnataset - te unustate vist ära, et te peate läbirääkimisi Sri Lanka "ärimehega", mitte ei plaani reisi Itaalias. Lihtsalt mine kohale, esimene öö või paar broneeri hotell ja siis kohapeal otsustad. Reegel on see, et ALATI saad kohapeal olles tingida parema hinna. Kordades odavama. Lihtsalt tee endale ennem LP ja interneti abiga hinnad selgeks.

Mina isiklikult ei kujutaks küll ette, et ma viitsiks kogu puhkuse ronida igal hommikul samasse autosse ja suhelda päevi ühe ja sama kohalikuga autojuhiga.:)

Sõites vahel mõne bemo, riksa, bussi või mis iganes kohalikele mõeldud veeremiga, on ju kordi lahedam kogemus. Vahel kanad, vahel sead. Kohalikud lõhnad, naeratused. keegi ulatab värske puuvilja, keegi üritab suhelda...kutsub pulma näiteks. Lahe ju! Uue, mugava ja konditsioneeritud autoga sõida Eestis kui meeldib.

Issandjumal! Inimesed! Te lähete ju ometi teistmoodi tegelikkust kogema, mitte sealset elu konditsioneeri ja klaasi tagant uudistama!

Rahu rahu:) Ma pole ühtki diili veel sõlminud. Lihtsalt uurin veidike erinevaid võimalusi. Mu reis toimub muidu märtsis ja kestab 22 päeva. Lihtsalt üks varint oleks sellest kolmest nädalast näiteks ühel autojuhiga ringi vaadata ehk sisemaal ja mägedes käia. Ülejäänud aja liigume ikka mööda kohalikke allikaid:)

....ja soovitan soojalt - ära sõlmigi. Selle kolme nädala jooksul saad käigu pealt otsustada...võtta või jätta, minna või jääda pikemalt paigale. Autojuhid, pehmete patjade ja jahutava õhuga, leiavad ise tee sinuni. Usu mind.:) Ja autot koos juhiga saab rentida ka üheks päevaks, pooleks päevaks, paariks tunniks. Kui inimene sobib - saad ju alati uue lepingu sõlmida. Kui aga ei sobi, siis on tiba keerulisem talle seda selgitada ja raha tagasi küsida.

See on muidugi minu nägemus ja kogemus reisimisest. Mulle ei meeldi ennast võõrsil siduda mingite kohustuste ega lubadustega. Reisimise võlu ongi tunne, et oled vaba, pole kohustusi. Pealegi....niiväga lahke, sõbralik, abivalmis ja isetu kui esmapilgul ka "sõber üheks nädalaks" ei tundu - fakt jääb faktiks, et sa oled tema jaoks vaid kõndiv valge rahakott. Nii lihtsalt on.:)

....see küsimus, et miks ja kas sissepääsupiletid on nii või naa kallid. Igasugused vahendajad tahavad ju ka või leivale saada. Autojuht saab lisaks komisjoni tasu nii hotellidelt kui ka restoranidelt kuhu ta teid lahkesti sööma viib.

Ma kõlan ehk liiga sarkastiliselt...aga mis siin ikka ninnunännutada - valge kõndiv rahakott oled nende silmis niikuinii:)

Lamantiin: milliseid piletid selle 110€ sees sisalduvad?

Nende piletite kohta ma päris täpselt ei oska öelda. Juusiis kohapealt iseseisvalt saab odavamalt:) Eks siis erinevad muuseumid, botaanika aiad, templid, elevandi sõidud, safarid jne lähevadki nii palju kokku...

Ridabee- voi ka teised kes Maldiividel kainud andke oma kogemustest teada. Meil on sama reis mone nadal parast kasil Maldiivid ja siis Sri Lanka. Mida veel huvitavat Sri Lankal lastega kogeda?

Piletid ongi küllaltki arvestatava hinnaga isegi iseseisvalt ostes, ma mõtlen just peamisi turistidekohti-Sigirya, Dambulla jne. Seal olid hinnad piletite peal paika pandud, ma ei näinud küll võimalust tingimiseks.

Tere, kirjutan vastukaaluks kuukivi postitustele. Esiteks on vaatamisväärsuste ja rahvusparkide piletid fikseeritud hindadega (kuigi näiteks riiklikul pühal võib pilet mõnisada ruupiat rohkem maksta) . Selle aasta veebruaris maksid piletid ühele inimesele Sigirya $30, Polonnaruwa $25, Hambatempel $10,Dambulla $10, Kandy botaanikaaed $9. Nii et vahet pole kas sa sõidad vaatamisväärsuste juurde autojuht-giidiga või lähed omalkäel bussi-rongi-jalgrattaga või millega iganes, lihtsalt need piletite hinnad on seal sellised. Meie võtsime seal oldud 20 päeva jooksul nädalaks autojuhi Jaga (leppisime meili teel u kuu ette) mis ei takistanud meil kuidagi moodi kogeda seda teistmoodi tegelikkust ja suhelda kohalikega. Pulma just ei kutsutud, aga meie autojuht Jaga kutsus meid ühel õhtul enda koju õhtust sööma. Ja autoga ringi sõites on vabadust rohkem kui ühistranspodiga. Kui näed ilusat-huvitavat kohta saad kohe peatuda või sisse keerata või valid jooksvalt mingi teise tee jne. Loomulikult oli ülejäänud 13 päeva jooksul väga lahe sõita ringi ka kohaliku transpodiga. Meie ringreis autojuhiga hakkas meie Sri Lankasse jõudmise teisel päeval, nii et esimesel päeval küsisime hinnavõrdluseks ka kohapealt paar pakkumist ja selgus, et meie eelnevalt meili teel autojuhiga kokkulepitud hind ei olnud küll märkimisväärselt suurem kohapeal pakutavatest hindadest. Võibolla meil lihtsalt vedas oma autojuht Jagaga kui inimesega kes elas küll n.ö euroopalikus mõistes vaeselt ja kelle väikeses osmik-majakeses polnud elektrit, aga kes iial ei luninud meilt lisaraha või ei kurtnud enda "rasket saatust" . Tema rääkis lootusrikkast tulevikust, et loodab ja soovib asutada oma väikefirma ja lapsed koolitada jne. Jagaga suheldes ja pärast nädala Mirissa rannas ühe perejuures ööbides meie küll ennast valgete kõndivate rahakottidena ei tudnud. Pigem vastupidi, kuna nad oskasid soovitada soodsamaid või paremaid kohti kuhu minna-osta-süüa. Ühel õhtul Kandys olles hakkasime jalutama keskusest hotelli ( vahemaa u 2 km) ja põikasime korraks sisse veinipoodi kust me tahtsime kaasa osta kohalikku jooki. Kuna müüja ei osanud hästi inglise keelt, siis tuli järjekorrst appi üks noor mees kes aitas tõlkida ja pärast seda kui oli kuulnud kus hotellis me ööbime, pakkus et võib meid enda kolmerattalisega hotelli sõidutada kuna see jäävat tema koduteele. Me küll pakkusime sõidu eest ka 150 ruupiat kuid ta ei võtnud tasu. Kindlasti võib sattuda ka ebameeldivate öömajade, juhtide või kaupmeeste otsa kes proovivad igal võimalikul juhul sinult võimalikult palju raha kätte saada kuid vähemalt üldine mulje srilanka inimstest jäi meile väga meeldiv.

Sain ka veidi infot hindade kohta. Härra Donald saatis sellised: Orvud elevandid-19, Polonnaruwa linna vaatamisväärsused-19, elevandiga matkamine-19, Dambulla tempel-9, mingisugune kohalike šõu Kandys-3, hambatempel-6, botaanika aed-6. Rohkem tema marsruudile maksustatud kohti pole märgitud. Kõik hinnad on eurodes. Yalas džiibisafari on tal tripi hinnas, ei tea palju see eraldi maksta võiks?

Nagu lamantiini postitusest lugeda võib pole härra Donald, vähemalt nede kohtade pileti hindadele kus ise sai käidud, mingeid lisa tasusid otsa pannud (Polonnaruwa $25=€19 jne). Nii et mul on kahtlus kas härra/proua kuukivi ikka teab täpselt asjast kui ta kirjutab, et igasugused vahendajad tahavad ju ka või leivale saada ja sellepärast on piletid kallid????? Yala dziibisafaril on kaks eraldi tasu. Üks on fikseeritud sissepäsu pilet u €21.- nägu ja teine on džiibi rentimis tasu umbes €40.- auto. Praegused hinnad saad teada siit http://wikitravel.org/en/Yala_National_Park Nii et küsi järgi kas see hind mis ta pakub sisaldab mõlemat tasu (sissepääs+auto) või ainult sissepääsu tasu.

Siis on ikka väga hästi, kui selle 510€ sees veel Yala ka sees on. Meil oli plaanis Yala parki külastada, aga küsitud 110$(14.000Rs)kahele kõlas kuidagu uskumatult palju(eelnevalt LPst hindu uurides) ja loobusime kahetsuseta. Käidud safaritel küll.:)

Häid reisijuhte on Sri Lankal palju. Kuid parim reisijuht oled sina ise. Spikrit reisiplaani ise koostamisel pakub iga reisibüroo oma kodulehel, kes tegeleb Sri Lanka reiside korraldamisega.

Mina käisin Sri Lankal aasta eest, 2012 jaanuaris ja paraku pidin kõik soovitatud giidid/autojuhid pekki saatma sest hinnad olid liiga läänelikud. Mina sain kõik oma sõidud tehtud, kõik kohad vaadatud ja ühtegi taksot ei kasutanud. Ainult rongid, bussid. Safaril muidugi tuli jeep rentida. Pool reisi kuludest läks vaatamisväärsuste piletitele.