trip-krainetrip-ukraine-dark
Parim reisipadi?

Ostsin kunagi lennujaamast U-kujulise täispuhutava reisipadja ja pidin pettuma, sest sellest ei olnud suurt tolku. Eriti kehv oli see, et see ei toetanud pead ettevajumise korral, mistõttu oli pärast reisi ülaselg valus. Viimasel ajal on müügile tulnud parema toestusega kogukamaid reisipatju, aga Youtube'is arvustusi vaadates tekib tunne, et enamik arvustajaid on kinni makstud (või toode tootjalt tasuta saadud). Amazoni arvustajad on kohati seinast-seina arvamustel, seega olen segaduses.

Millise reisipadjaga teil head kogemused on olnud?

Ma soetasin endale ühe kallima memory foam reisisõõriku ja võin ausalt õelda - täiesti mõtetu vidin. Tagumiku all vb hea panna, kui ca 12h lend on. Magamise mugavamaks tegemise efekt puudub.

Võta seljast või kotist üks pusa/kampsun (T-särk jääb veidi väikeseks), keera see toruks ja pane üle õlgade kaela taha - ajab asja 100% ära.

Sellisest padjast oli kasu , kui istmeid sai rohkem horisontaali alla lasta ja siis sai pea asendi ära fikseerida, et pea liiga kuklas poleks. Tänapäeval ei saa enam istmeid nii alla lasta ja niigi kõrgel pea kaldub padjaga veelgi ettepoole.

Tuttav mure.

Oleme ka erinevaid variante katsetanud-proovinud. Algul proovisime neid U-kujulisi patju (nii täispuhutavaid kui ka memory-foam variante), need ei ole eriti head (toimivad ainult siis kui seljatuge on võimalik normaalselt alla lasta). 

Praegu kasutab elukaaslane näiteks sellist varianti:

https://www.amazon.co.uk/Ostrich-Pillow-Travel-Airplane-Support/dp/B07GMJB5ZZ/ref=mp_s_a_1_fkmr0_1?ascsubtag=%5Bartid%7C10072.g.28628218%5Bsrc%7C%5Bch%7C%5Blt%7C&creativeASIN=B07CMJ5186&imprToken=Svdf-mL1AJ8HGz2OMu.-NQ&keywords=OSTRICHPILLOW+GO+Travel+Pillow+for+Airplane+Neck+Support+-+Memory+Foam+Travel+Accessories+for+Power+Nap+on+Flight+%28Midnight+Gray%29&linkCode=g13&qid=1578056215&s=kitchen&sr=1-1-fkmr0

Hetkel väga rahul, saab seda erinevat pidi keerata-liigutada, pakub head tuge. 

Lapsel selline:

https://www.amazon.co.uk/Infinity-Pillow-Design-Power-Travel/dp/B00L4Z0T2Y/ref=mp_s_a_1_fkmr0_1?ascsubtag=%5Bartid%7C10072.g.28628218%5Bsrc%7C%5Bch%7C%5Blt%7C&creativeASIN=B07QCKLLHD&imprToken=NcgQquzvqJSwJWvgjubq5g&keywords=Huzi+Infinity+Pillow+-+Travel+Pillow+-+Versatile+Soft+Neck+Pillow+for+Sleep+in+Airplane%2C+Train%2C+Bus%2C+Office+%28Pink%29&linkCode=g13&qid=1578056072&s=kitchen&sr=1-1-fkmr0

Kuna ta eriti paigal ei püsi (magab erinevates asendites, reeglina poolviltu või küljele), siis seda hea vastavalt olukorrale sättida. 

Mõlemad on ostetud eelmine aasta Amazonist.

Mina ostsin neid kaks tükki ja kuidagi ei saa kurta. Puudub muidugi ka võrdlus mõne paremaga, aga täispuhutavad on jama. Lastele ka istub ja toimib väga hästi.

Saad nööbiga lisaks kokku tõmmata ja ei vajunud ära ta isegi kuskile seljatoe ja akna vahele. Oma hinda on ta igatahes väärt... ruumi võtab justkui aga mitte poolt kohvrit.

https://ee.sportsdirect.com/dunlop-sleeper-travel-pillow-750951#colcode=75095199

Minul on olnud paar aastat GoTraveli kaelapadi:

https://www.amazon.co.uk/Go-Travel-Ultimate-Memory-Pillow/dp/B01AY8W6HC?th=1

Võrdlus ühegi teisega puudub, sest see on esimene, mida üldse kasutanud olen, aga lennujaamades patjade valikut uurides ei vahetaks ma seda ühegi teise vastu. Ostsin selle ise ka lennujaamast pärast käega katsumist ja katsetamist. See padi võib jätta kerge suffocating tunde, sest ta jääb kindlalt ja liikumatult ümber kaela, aga mulle see just meeldib - kael on mõnusalt soojas (palav siiski ei hakka, materjal on mõnus) ja peal ei ole mitte kuskile kukkuda ega tolkneda.

Kasutan https://seatosummitusa.com/products/aeros-traveller-pillow-new kuna oluline kriteerium oli suurus(väiksus) kokkupanduna. 

Internetist ostmisel hindade võrdlemisel olen tavaliselt kasutanud hindade võrdluseks idealo.de-d

 https://www.idealo.de/preisvergleich/Typ/9327868096985.html

Primarki 5 eurine foam täitsa toimiv ja kui kusagile pole panna ei ole kahju kaotada ära visata .

Ostsin enne reisi teise põlvkonna trtl kaelatoe (teise põlvkonna omal on sisemine toestus liblika-kujuline, esimese põlvkonna oma veidi lihtsakoelisem). Kohale jõudis poole kuuga, tellisin firma kodulehelt.

Kogemus: toestas küll, kuid eelistasin seda külje peal kasutada, ees hakkas aadama õuna vastu hõõruma. Kasutasin seda suurte kõrvaklappidega ja need püsisid ilusti peas. Eriti hästi toimis Qatari volditava peatoega. Ilma olles vajus pea ikkagi ette ja kokkuvõttes kasutan seda tuge kindlasti ka tulevikus, sest vahe täispuhutava padjaga oli nagu öö ja päev - ma sain lennukis magada (nii hästi kui lennukis saab).

Reisikaaslasele see aga ei istunud, sest tal on veidi väiksem kael ja minimaalne asend hakkas teda häirima. Võib-olla teeb trtl tulevikus ka väiksema mudeli.

Teisi soovitatud mudeleid ei proovinud.

Memory foam on kasutusel ja rahul. Keskmisel istmel istuda, siis vast ei ole kõige parem lahendus. Aknapoolses servas teeb oma töö ära. 
Valides nägin lennujaamas müügil ka sellist kaelatuge, mille saab kinnitada istmekülge. Eest paned kinni ja pea ei vaju kusagile.

Või midagi sellist, tundub huvitav lahendus: https://www.aliexpress.com/item/32830645706.html

Minul on see padi juba ligi 3 aastat, mille lingi mees80 siia pani, samuti Aliexpressist tellitud. Absoluutselt parim ja mugavaim padi. Eesistme klapp alla, padi sinna peale, nägu patja ning kogu kehaga toetud sellele padjale. Näo ja käte jaoks on avaused, keha on pingevaba ja lõõgastunud. Ma ei maga isegi kodus vahel nii hästi kui selle padjaga lennukis :)
Väga täis ei maksa puhuda, ca 80% on parim.

Igasugu kaela ümber käivad padjad on mõttetud, v.a siis, kui valida suures lennukis keskmise rea kõige esimene toolirida; seal on õige laiusega jalaruum, nii et saan panna oma käsipagasi kohvri püsti vastu esiseina, jalad sirutan sinna peale ning lasen oma istme samal ajal nii alla kui võimalik, nii tekib peaaegu voodis magamise tunne. Sellisel juhul kasutan sellist kaelapatja: https://www.aliexpress.com/item/4000254153027.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.38072a79oqPipt&algo\_pvid=800bcb1f-530c-42be-95cb-dde209f6ab55&algo\_expid=800bcb1f-530c-42be-95cb-dde209f6ab55-3&btsid=0ab6f83915830793174562098e0549&ws\_ab\_test=searchweb0\_0,searchweb201602\_,searchweb201603\_
Põhimõtteliselt on see nagu pehmest fliisist sall, mis käib velcroga kinni ja mille ühel küljel on tugevdus.

Mina soetasin endale jyskist (kokku 12 euro eest) ühe u-kujulise memory foam padja, millele nõelusin ka truki külge ning veel lihtsalt ühe väiksema (a-la 25x40cm) foam padja, mis selja taha lükata. Pean tunnistama, et sõit Balile oli lausa lust ja lillepidu, nii mugavat sõitu ei mäletagi. Minu arvates eriti tasus ennast just ära see väike padi selja taga, mis tegi istme oluliselt mugavamaks. :)