Parkimine Itaalia suurlinnades

Kuidas oleks mõistlik liikkuda ringi Itaalia suuremates linnades nagu Milano, Rooma, Veneetsia. Ise arvan, et võik auto panna kuskile kesklinna parkimismaja ja siis kasutada võimalikult palju ühistransporti ning kanda + varvast.

Põhimõtteliselt oled sa oma küsimusele ise juba vastanud. Ainult sa pead veel ühe lisadetailiga arvestama- nimelt auto juurde tagasi jõudes, ei pruugi selle klaasid enam terved olla ja pagasiruumi tuleb hakata uuesti vajaminevaga täitma. Eriti kehtib see võõraste numbrimärkidega autode kohta. Seega, parkla valikul tuleb ka silmad lahti hoida. See on kahjuks Itaalia suurlinnade probleem ja lõunamaise kultuuri üks osa ;)

käisime eelmise aasta sept. ja ei olnud küll mingit probleemi autoga, kuigi sõites linnades pead olema hoolikas ei saanud me isegi ühtegi kriimu. Veneetsias tuleb auto nagunii jätta kas parklasse või parkimismajja, Roomas aga soovitan teha üldse nii et minna rongiga ja liikuda metrooga, sest kui hakkad hommikul Rooma autoga minema ja parkimiskohta otsima on pool päeva kulunud.Meie ööbisime näiteks Porticciolo kämpingus ja läksime hommikul Braccianost Rooma, nii oli terve pikk päev ainult vaatamistele pühendatud(rongis ja metroos saad ühe ja sama piletiga terve päeva sõitta)

Valdavas enamikus Euroopa suurlinnadest kehtib reegel, et kõige vähemal määral aja-, raha- ja närvikulukas meetod tundmatus suurlinnas ringiliikumiseks on ühistransport (metroo). Reisi ette valmistades võib soovitud linna metrookaardilt vaadata, kus asuvad selle linna P&R (pargi ja sõida) süsteemi metroojaamad, jätta auto sinna (tasuta või üsna väikese päevatasu eest) ning liikuda vaatamisväärsuste vahel metroo, bussi, trammi ning kondimootoriga. Reeglina asuvad suured parklad linna suunduvate suuremate magistraalteede läheduses, tihti asub sealsamas ka mõni kaubakeskus.

Ise aastaid reisinud ja võtnud asju alati väga ette vaatlikult, kas keegi omadest on jäänud valvama, näit teeb süüa jne. Aga eelmisel aastal juhtus see, mida kirjeldab globetrotter, seda ei taha kellelegi reisimeestele soovitada. Sest peale seda ainukest korda, kus usaldasime ei jäta me kunagi parklatesse isegi valve- ga oma autoelamut, mis oli sõitnud ainult sel hetkel 3000 km.

See juhtus Itaalia- s, PISA valvega parklas juunis 2007.a. Seega ka tuleb kohalike soovitusi kuulda ja kõige kindlam ja parem on hotelli kinnine parkla või kämping ja sealt juba jalgratas, roller, auto , takso, jala jne.

Head rahulikku reisi.