trip-krainetrip-ukraine-dark
Parkimine Madeiral ja transport lennujaam-Funchal

Tere! Minek Madeirale maikuu alguses. Kas keegi teab, kuidas Madeiral parkimisega lood on? Kas parkimine on tasuline? Kas nt Funchalis on parkimiskohta lihtne leida?

Ja veel- kas lennujaam-Funchal liinil liigub ka mõni ühistransport? Mis graafikuga ja palju maksab?

Ette tänades.

Parkimine suuremates keskustes on Madeiral enamasti tasuline. Parkimistund maksis pool eurot. Kuigi liiklus on suht tihe, leidsime meie parkimiskoha alati suht kiiresti. Kohti on palju. Ühistrantspordi kohta infot ei tea, aga meie lasime oma üüriauto lennujaama tuua. Seal on üüriautodele lausa eraldi parkla. Ja hiljem jätsime ta ka sinna. . . . Kirjavead parandatud! Toimetus

Parkimine on Madeiral IGAL POOL tunduvalt odavam kui nt Tallinnas, nii et ära muretse. Funchalis ja mujalgi leidub ka parkimismaju, mis kenasti liiklusmärkide abil viidatud. Samas tänavatelgi on kohti üldiselt piisavalt. Peale parkimist lihtsalt selgitad, kas on tasuline piirkond või mitte ja kogu lugu (st vaatad märke ja otsid automaati). Parkimise hind on vahemikus 0,5-1 eur tund sõltuvalt asukohast ja linnast.

Tänud vastajatele!

Ehk teab keegi ka, et kui levada matkale minnes sõita autoga alguspunkti A ja matkata punkti B, et kuidas siis hiljem punkti A (auto juurde) kõige targem tagasi saada on? 5-6 tundi sama teed pidi tagasi kõndida oleks vist liiast (nt levada Pico do Areeiro-Pico Ruivo). Kas hääletamine tuleb kõne alla või mis variante ise olete kasutanud?

Ja milline levada matk on see "kõige-kõige" ehk millist soovitate?

Lennujaamast läks küll liinibuss kesklinna, numbrit enam ei mäleta, aga küsi seal kohalike käest. Väga tihti see buss vist ainult ei käinud, mingi hägune mälestus on, et näiteks 20-30 min tagant. Pilet oli odav, kuigi numbrit ei mäleta.

Levadamatkad. Kohalik bussiliiklus on ka täiesti arvestatav, vähemasti osade matkade osas. Ajagraafikud saime vist turismi infopunktist. Piletid olid ka väga mõistlike hindadega. Selle mäetippude marsruudi jaoks aga vist sobivaid busse ei olnud. Ise hääletasime eelmine õhtu Pico Ruivo kanti ja siis jala Areeirole ja sealt häälega jälle linna. Areeiro juurde tegelikult käisid vist bussid ka, aga enne kui buss tuli, olime ilmselt juba linnas. Hääletamine oli üldiselt väga lihtne, nii kohalikud kui ka turistid võtsid väga lahkelt peale. Enamik aga viskas vist küll ühe päevaga Areeiro juurest Ruivo otsa ja tagasi. See oli ka üks uhkemate vaadetega matk, samas teised olid jälle teist moodi huvitavad. Sao Lorenco poolsaart (idaotsa) soovitaks kindlasti ka. Ja mõne põldude vahelise levada võiks ka ette võtta, neid vist suht igal pool seal. Ribeira Frio - Santo da Serra levada oli meie jaoks ehk ainuke pettumus, üsna metsa sees kogu aeg, st vaateid polnud, kuigi mäe külge pidi levada jooksis. Siiski mõned uhked koopad ja tunnelid olid seal ka.

Kas matk Areeiro juurest Ruivo otsa ja tagasi nõuab head füüsilist ettevalmistust või saab päevaga hakkama ka mittesportlik kuju? Minek mai alguses ja plaanis kindlasti ka levada matk, ainult ei tea, milline, s.t. millest jõud üle käib ja ilusate vaadetega oleks ka. Tänud info eest.

Sportlikku vormi pole just vaja, aga mõningane viitsime jala käia on muidugi vajalik. Ma arvaks, et kui ~10 km Eesti matkarada sulle probleeme ei tekita, siis võid Pico Ruivo ka vabalt kavasse võtta. Väga suuri kõrguste vahesid seal tegelikult pole. Veidi süüa-juua tasub ainult kaasa võtta, kuigi Ruivo juurest majakesest saab vist miskit osta ka.