trip-krainetrip-ukraine-dark
Parkimine Veneetsias

Kas kellelgi on kogemusi? Autoga linna ei pääse, mandril on selleks hiiglaslikud parkimismajad, aga kuulsin, et pidid jube kallid olema. Oskab keegi öelda, paljuga tuleks arvestada? Plaanime seal olla vaid ühe päeva.

Eelmisel aastal maksis esimesed 24h munitsipaalparkimismajas 21.- EUR-i, edasi odavam (üle eelmisel aastal 19.50 EUR-i). Selle aasta hindasid ja eraparkimismajade hindasid ei tea.

See aasta tegime nii nagu ühed kuskil foorumis soovitasid - jätsime auto mandrile Mestre rongijaama juurde parklasse. Täpset hinda ei mäleta, aga umbes poole odavam oli. Meil oli auto 3 ööd seal. Mestre on viimane mandril olev raudteejaam enne Veneetsiat. Iga kümne minuti tagant läheb rong saarele ja tuleb sealt tagasi. Meie panime jänest. Teadjad räägivad et sellel lõigul pole kunagi kontrolli. Sõit kestis ca 12 minutit.

Aadu

Parkisime parkimismajas või õigemini selle katusel ja maksis 24 euri. Selle eest saab kuni 24 tundi parkida. Olime 3-4 tundi, aga vähem maksta ei saa.

Minu mäletamist mööda maksis paar aastat tagasi Veneetsias endas parkimismaja vist 47.-EUR ööpäev. Samas pakutakse sulle parklat mandril ja laevaga ülesõit 10.- EUR nägu. Ainus mure, et viimane laev läks 20.00. Natuke vara minuarust. Õhtune Veneetsia jäi setõttu nägemata.

Küsige Viru reisidelt, mis on selle kämpingu nimi ja aadress, kus nad peatuvad Veneetsias käies. Asjalik ja ilmselt odav kämping ( toad spartalikud ilma vee ja WC-ta ), kust hommikul saab laevaga linna ja 6htul tagasi.

Veneetsiasse sissesõidul on kohe üle silla paremat kätt suur parkimismaja kus nagu eelpoolräägitud - parkimine 20-midagi euri 24h. Väga mugav, kui pikalt linnas olla soov - ei pea rongiga sõitma ja leiutama. Natuke edasi ümber nurga on üks väike parkimishoov kus saab ka tunnikaupa maksta - 3EUR h. Aga seal nad teevad üliefektiivset parkimist - st et võtmed jätad neile ja nad siis pargivad autosid edasi ja tagasi et kõik ära mahuks ja soovijad oma autod kätte saaks. Natuke hirmuäratav tundub, aga kui vaja soodsamalt vaid paar tundi parkida siis on proovitud ja töötab.

Mina olen tavaliselt parkinud piazzale Romale, kus parkimismajades saab 12/24 tunni kaupa maksta. Sealt on jala igale poole kiire, mugav ja ilus minna. Hinnad on suurusjàrgus 20/30 EUR vastavalt pargitud ajale (Garage San Marco nàiteks pakub 12h € 22,00 24h € 28,00)

Veebileht: http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/119

kui allapoole kerida, siis on parkimismajade veebilehtede lingid ka, hinnad on numbrites, seega àrge laske end itaaliakeelsest saidist kohutada :)

Hei!

Kas kellelgi on värsket infot soodsaimast parkimisvõimalusest praegu Veneetsias? Mingeid kavalaid nippe ehk :). Plaan augusti alguses seal taaskord ära käia.

Jäta auto Mestre Panorama Centro Comomerciale kaubanduskeskuse parklasse. Sealt läheb linnaliinibuss Veneetsiasse!

Mestre Panorama keskusest saab jah bussiga nr 6B iga 20 min järel Veneetsiasse, väljumisajad on siin: http://www.actv.it/pdf/urbano/U-6B.pdf. Hinnatundlikumale turistile kindlasti sobiv alternatiiv.

endal plaanis Veneetsiat külastada augustis ning internetis surfates leidsin sellise parkla http://www.informadove.it/webservizi/siti/lay09/pagina.asp?SessionID=293A1537-61AD-492D-AE00-BFF862F70054&key=venezia Kas kellegil on sellega kogemusi? Meil liikumisvahendiks karavan ja kuna lapsi palju ning üks vaid mõnekuune, siis sooviks jätta auto nii lähedale kui võimalik.

Need ongi ainukesed parkimisvõimalused (erinevad parkimismajad kõrvuti), mis Veneetsias on. Peate kindlasti parkimiskoha koha saamiseks ette broneerima.

Mai teisel poolel ei olnud parkimisega mingeid probleeme, ka broneerimine polnud vajalik. Mis puutub hinnatundlikku turisti, siis olenevalt kaasreisijate arvust (3 või enam) võib auto parkimine Veneetsias 24h olla oluliselt odavam kui näiteks laeva või rongiga Veneetsiasse sõitmine.

Tere, eelmisel nädalal parkisin Veneetsias ja polnud midagi väga hullu. Olime perega linnas umbes 4 h ja parkimine maksis 9 eur. Parkimismaja asus kohe peale silda, natuke linna sisse ja paremale (tee peal olid parkimistähised olemas). Soovitaks eelkõige õhtul Veneetsiasse minna, väga kena:)

Itaalias on parkimine üldiselt üsna lihtne...Firenzes toimus parkimine järgmiselt - kõik sinise joonega märgistatud parkimiskohad on tasulised. Meie hotelli ees (River Hotel) maksis parkimine esimene tund - 1 eur, teised tunnid 2 euri. Tasulise parkimise aeg on kella 8.00-20.00. Roomas parkisime umbes 350 meetrit Colosseumist ja parkimine oli tasuline alates 8.00 - 23.00. Ja maksis kõigest 1 eur tund. Hetkel peatume väikses linnas Luccas ja meie apartmendi omanik rääkis, et üldiselt on parkimine tasuline kellaajal: 08.00-20.00. Väljaspool seda on parkimine tasuta! Ja mis puudutab veel Veneetsiat siis ei maksa kohe esimesse parkimismajja sisse minna, vaid võib julgelt linna pool olevasse parklasse minna...seal on pidevalt elav järjekord, meil võttis ootamise aega umbes 15-20 minutit. Ja nagu eelnevatest kommentaaridest lugeda, sai väga soodsa hinnaga hakkama!

Sai nädala algul ka esmakordselt seda ilu imetlemas käidud. Auto parkisime Tronchetto parkimismajja( sillalt paremale viidad). Parkimine läks maksma 21 Eur-i( päev rahulikult linnas veedetud) ja linna liikusime People Moveriga 1 Eur üks sõit. Kui esialgu tundub parkimise hind karm, siis leian, et selle linna ilu nautima minnes on vajagi arvestada veidi suuremate kulutustega, sest see linn on seda väärt.

Sai ka seal mõned päevad tagasi oldud. Parkisin samma majja. 3EUR/tund kaks esimest tundi, edasi 4EUR ja siis vast alates 6ndast EUR'ist läks päevapiletile ehk siis 21EUR. Ja ka me kasutasime seda eurist liigutajat :) Kuigi tagasi jalutasime, sest ega tegelt on sinna kesklinna ikka väike maa, see rongike sõidab nii vähekene :)

Elan Veneetsia làhedal aga autoga pole sinna kunagi làinud ja ei làhe ka! Tavaliselt pargime auto kas Mestresse vòi mònda teise rongijaama-linnakesse, kust saab hòlpsalt ja suhteliselt odavalt (itaalia hinnaklassis siis) rongiga Veneetsiasse sòita.

Käisin just autoga Veneetsias. Parkisin, nagu eelnevalt soovitatud, Autorimessa comunales Piazzale Romal. 24h maksis 26 euri kuid onlines, kuni 3 päeva enne saabumist oleks hinnaks tulnud 23,40 euri. Paistis et eelneva broneeringuga sai ka katusealuse koha. Lihtsalt sisse sõites suunati katusele ning päike küttis auto päevaga päris kuumaks. Muidu parkimiseks hea ligipääsuga koht, nii autoga tulles ja ära sõites kui ka jala linna peale minnes. Tipphooajal peaks koha vist ette bronnima. http://www.asmvenezia.it/index_eng.html

Kas kellegil on värskemat infot Veneetsia ühistranspordi kohta. Leidsin info et üksikpilet maksab 7,50 ja seda 75 minutiks. (http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services) Kui minna neljakesi siis on mõistlik parkida päris ligidale. Soodsam tuleb maksta 20-30 eur parkimise eest kui inimese eest 15 euri edasi tagasi. Kas keegi teab suvistest busside hindadest - kas see 7,50 on õige summa? Või olen midagi valesti aru saanud?