Parkimistrahvid välismaal - mida teha?

Saime Itaalias reisil olles trahvi valesti parkimise eest. Sõitsime seal ringi Itaaliast renditud autoga. Kuidas seda trahviga toimida. Nimelt pole seal kviitungil kohta kuhu trahvi tasuda. Kas pean ootama niikaua kui see trahv esitatakse rendifirmale ja sealt siis edasi nõutakse meilt see välja? Jagage infot - kuidas asjad käivad ja mida ma ise peaks tegema?

Saime 2 aastat tagasi kevadel parkimistrahvi Sitsiilias sadamas keelualal parkimise eest - oli samuti rendiauto - trahvikviitungiks oli itaaliakeelne suvaline lipakas, kuhu pastakaga oli kritseldatud midagi ja summaks 130 euri. Loomulikult mina seaduskuulmatu inimesena (seda enam - toimus see ju kuritegevuse hällis - Sitsiilias) viskasin selle esimesse ettejuhtuvasse prügikasti.

Olime juba jupp aega Eestis olnud, kui tuli rendifirmast kiri - et trahv ja vaja maksta jms blaah. Loomulikult ma ei maksnud.

Seejärel tuli inkassofirma kiri ja summa oli juba priskemaks muutunud, kui ma ei eksi, siis 210 euri kanti. Loomulikult ma ei maksnud. Igaks juhuks uurisin veel liiklusjuristidelt, et mis juhtuda võiks. Nemad vastasid, et riikidevahelised lepped puuduvad ja kõik. Ja soovitasid trahv ära maksta. Loomulikult ma ei maksnud.

Tuli veel paar inkassofirma kirja. Loomulikult ma ei maksnud. Inkassofirma väsis selleks korraks ära.

Sel kevadel tuli veel üks meeldetuletav kiri, ilmset trahv hakkas aeguma. Ei maksnud. Ei maksa ka.

0
0

Teil isegi vedas, et trahvi saite. Meil Hispaanias lihtsalt teisaldati ära (kuigi polnud otseselt ees, lihtsalt tasuline ala aga ei märganud) ja siis maksime mõnusalt 1700 krooni, et auto üldse kätte saada. Ja see kätte saamine polnud üldse lihtne..;)

0
0

Praegusel ajal tulevad EU maades saadud trahvid koju järele! Sain ka ise Itaalias eelmine suvi trahvi keelatud kalast läbi sõitmise eest. Kusjuures mul polnud mingit kviitungit klaasi vahel. Trahvist sain teada alles mõned kuud hiljem, kui autorendi firma võttis mu krediitkaardilt mingi 18 euri minu andmete avaldamise eest itaalia ametivõimudele ning seejärel mõni nädal hiljem tuli ka amtlik kiri mulle koju, kus olid juba vajalikud juhised inglise keeles, kuidas trahvi mingi veebilehe kaudu tasuda. Seal veebis oli ka mu autost pilt vastavas kohas...nii et vaielda polnud kah midagi. Maksin nõutud tähtajaks ära! Vastasel korral oleks see nõue esitatud siinsele kohalikule haldusorganile, kes selle minult koos lisatasude jms oleks ikkagi välja nõudnud.

0
0

Miski 6 aastat tagasi jäi ka üks kiirtteemaks tasumata. Toonane bussgi ammu müüdud. Maksnud pole ka. Polnud siis ka Euroopa Liidu liige. Nüüd asjad natuke karmimad. Vähemalt võivad üritada seda trahviraha kätte saada. Riikidevahelise lepingu kohta täpselt ei tea aga teoreetiliselt võidakse see trahvinõue mõne kohaliku inkassofirma kätte anda. Märtsikuus õnnestus Saksamaal "kollane sähvatus" välja teenida. Siiani on vaikus. Pole veel keegi mult trahviraha nõudma tulnud. Ehk ei tule ka.

0
0

Sain lipiku akna vahele 3 aastat tagasi Bolognas valesti parkimise eest. Auto oli Hertzist. Siiani pole keegi selle trahvi vastu huvi tundnud. Summa oli 40-50 EUR.

0
0

Aga mis oli kirjas rendilepingus? Kas seda trahvi ei võeta automaatselt krediitkaardilt maha?

0
0

Veel 2 aastat tagasi Kreekas saadud trahv sai ka otsemaid prügikasti vistatud, kuid nüüdse sanktsiooni kohaselt nõutakse EU maades saadud trahvid välja nagu siinsed kohalikud trahvidki.

0
0

sel teemal rääkinud soomlastega. Nemad väidavad, et alla 70 euroseid trahve, mis on saadud naaberriikides, nad ei maksa,väidetavalt siis alla selle summa ei hakka Rootsis keegi süüdlasi otsima, vast ehk siis sama asi nende puhul ka Eestis. Kindel loomulikult ei saa selles olla, aga 40-50 euroseid Soome trahvikviitungeid pole ükski mu tuttav kunagi maksnud ja pole ma ka kuulnud, et sellest mingit jama oleks tulnud. Aga kunagi ei tea...

0
0

saadud trahv Hamburgist, 22 euri (odavam kui Tln-s!) oma autoga. Eelmisest suvest. Viskasin lihtsalt minema ja otsustasin et maksan kui keegi peaks personaalselt küsima. Ei ole siiani küsinud. Ilmselt ei küsita kah enam, sest asjaajamiskulud ületavad ilmselgelt võimaliku tulu.

0
0

Eelmisel aastal Juulis viibisin rendiautoga Pisa linnas Itaalias ja väidetavalt sõitsin keelualal. Tuli ka kiri ja alles nüüd(rohkem kui aasta hiljem) trahv 113-Eur ja kui ei tasu 50 päeva jooksul siis lisandub veel mingi tasu nii, et siis tuleb 185.5-Eur maksta. Ma vist maksan ära siis järgmine kord rahulikum Itaaliasse minna ka muidu äkki mingis mustas nimekirjas ja see pole nii oluline summa, et oma järgmist reisi rikkuda ma arvan...

0
0

Eelmisel suvel Juulis sai šveitsi väisatud ja väheke rongiga sõidetud. Raha oli justkui vähe ja nii see pilet ostmata jäigi. Igatahes mälestuseks jäi kollane lipik, kus peal oli summa ja mingit teksti veel. Kui küsisin, et kuhu ma maksan ja millal, siis öeldi, et saadame sulle koju. Noh jah eks te siis saatke.

0
0

Kas kellegil Norra parkimistrahviga on kokkupuuteid olnud? Kas hakkavad eestist välja nõudma trahve uuemal ajal?

Jama selles, et parkimise eest oli tegelikult makstud, kuid saime ikka kollase lipiku akna vahele. Seega pole tahtmist niisama ära maksta 510.-NOK, kui just eesti täituritega/inkassoga kallale ei tulda. Teise riigi trahvi vaidlustamisega ei jõua ka vist eriti kaugele?

Lipiku peal on suurelt kirjas EUROPARK ei tea, kas sama europark, mis meilgi.

0
0

Norra omad võid ära unustada, ei juhtu midagi.

0
0

Parkimistrahvid välismaal - mida teha?

Ära maksta ja olla teinekord hoolikam. On täiesti võimalik elada ka seaduskuulekalt.

0
0

Normaalne kodanik tasub enda teenitud trahvid.

See on Trip.ee seisukoht. Soovitav oleks sedalaadi küsimustest sellel saidil hoiduda.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased