Pass vahetub, mis saab viisadest?

Terv

Kui pass saab viisadest ja piiriületuste templitest täis ning tuleb välja vahetada, kas siis nö vanasse passi jäävad kehtivad viisad muutuvad kehtetuks? Migratsiooniameti lehelt www.pass.ee leidsin sellise lause: "Kui Teie senises passis on kehtiv välisriigi viisa või elamisluba, pöörduge palun peale uue passi kättesaamist vastava riigi välissaatkonda." Kas saatkonnas antakse uude passi uus viisa? Mis kehtivusajaga (kas vana viisa kehtimise lõpuni või täiesti uus viisa uueks ajaks)? Mis tasu eest (kas uue viisa väljastamise tasu või mingi nö eritasu või lausa tasuta)? Mind ennast huvitab just USA viisa nö jätkamise võimalus uues passis.

Indrek

Minul ka just sama probleem - USA viisa kehtib veel 8 aastat peale passi kehtivuse lõppu. Otse saatkonnast pole nõu küsinud, küll aga olen konsulteerinud välisministeeriumis töötavate sõpradega. Üldiselt pole eriti usutav, et viisa üle kantakse. Esiteks on USA viimasel ajal ju tingimusi karmistanud, maks on suurenenud, eelmise viisa on andnud väla teine konsul jne. Põhjuse leiab alati. Aga kui konkreetne case leiab lahenduse, võiks sellest teistele ka teada anda.

Endal kogemust pole. Aga sõbral poolakal sai ka pass täis. Tal oli 10-aastane usa viisa seal sees ja uuris asja. Igatahes temaga tehti nii, et vanas passis jäeti see viisa läbiaugustamata ja öeldi, et võib minna uue passiga ja vanast passist viisat näidata. aga seda, kas see ikka nii töötab, kindel pole. eriti, et see oli enne seda, kui usa terrorismi vastu võitlema hakkas. ja kui mina kevadel uut passi nõutasin, sain ma vana (veel 5 a kehtiva, kuid templeid täis passi) täiesti ilma augustamata vms tagasi. ja kui kahe nö kehtiva passiga usa piiril ilmuda, siis ma küll ei usu, et see neile meeldib. aga ma ei tea

Võta julgus kokku ja küsi, kirjutades VisaTallinn@state.gov. Ning anna siin ka teada, kuidas läks. Tahaks sama asja 2007. aastal teada.

Endal oli mitte ammu sama probleem USA viisaga. Helistasin saatkonda ja mulle vastati, et vanas passis olevat kehtivat 10-aastast viisat uude passi üle ei kanta. Et mis olnud, see olnud ja kui uut viisat vaja on, tuleb uuesti taotlema hakata.

minule öeldi aga alles hiljuti(1 kuu tagasi) usa saatkonnast nii, et lisaks uuele passile ka vana kaasa võtta ning seal olev viisa on igati kehtiv(vana pass on augustamata). reaalselt selgub selle jutu paikapidavus aga neljapäeval. ehk saan juba reedel täpsustada.

Tere Indrek!

Saan viimast kommentaari toesti kinnitada. Ise reisin päris tihti USA vahet ning kaasas on vana pass (mis ei kehti, aga kus on kehtiv USA viisa) ja uus pass. Minul pole siiani probleemi olnud, piiri peal pole kunagi sellist nägu tehtud nagu nad poleks midagi sellist varem näinud. Void muidugi saatkonnast veel üle küsida (äkki on mingi viimastel nädalatel vastu voetud uus otsus, millest ma ka veel midagi ei tea).

kahe passiga reisimine ei tekita mingeid probleeme.

Votan nuud kull uhe vana teema ules aga saame ehk uheskoos targemaks. Mul endal olid asjalood USA viisadega nii: 1999 aastal sai mul pass viisasid ja templeid tais. Sain endale uue Eesti passi.Laksin sirge seljaga USA saatkonda ja parisin, et tarvis veel 2 aastat kehtiv USA viisa ule kanda uude passi( kokku oli see viisa mul 5-ks aastaks).Ametnikud utlesid, et viisat uude passi ule ei kanta ning seega tuleb uus viisa taotleda. Taitsa lodvalt taotlesingi kohe. Ullatus- ullatus antigi uus viisa 10-ks aastaks!!! Pohjus vois siin olla, et olin olnud tubli poiss- kaisin USA-s vaid uhe korra, viibisin seal 40 paeva ja laksin USA-sse alles ca 2 aasta parast viisa sissekandmist mu passi.(Mu isiklik arvamus on et kui viibid USA-s 6kuud jutti voi koguni pikendad uheks aastaks, siis shansid uut viisat saada vahenevad vaga tublisti!!!!).Ok, see oli vaike sissejuhatus, laki asja juurde:

Paljude eelpoolkirjutajate probleem on et:Kas saab USA piirist ule ette naidates vana passi kus on kehtiv USA viisa ja uue passi mis kehtib tegelikult.Nagu eelpoolkirjutajate jutust aru saab, siis see variant tootab toesti. Laki nuud edasi: Nuud votke oma uus Eesti pass nappu ja valmistage ennast toesti korralikult ette ja minge USA saatkonda uut viisat taotlema.Oletame et teile ei anta viisat. Mis siis?! Vana pass koos kehtiva USA viisaga on ju teil alles.Ega nad Teilt seda ara vota!Kaotada pole midagi,saate ikkagi USA-sse reisida. Mida arvate asjast, on jumet voi ei?

Tervitades

Kaerahelves

VISIT RUSSIA BEFORE IT VISITS YOU......