trip-krainetrip-ukraine-dark
Peegelkaamerat?

Palun soovitage. Fotograafiahuviliste foorumeid meilt ja mujalt lihtsalt ei jõua läbi lapata, kahjuks ei ole nii palju vaba aega. Hetkel kasutuses Canon Power Shot G9, kuid tahaks vaikselt edasi liikuda ja soetada peeglitemaailmast midagi lihtsamat ja mitte nii udupeent, mis sobiks algajale.

vaata ka http://trip.ee/node/6326 http://trip.ee/node/35809

ja otsinguga teised sarnased teemad.

Muidu tuleks küsida rebaseonult, temal vast kõige suuremad kogemused fototehnika+reisimine osas. http://www.rebaseonu.net/

Teemat lukku pole mõtet panna, sest iga paari aastaga on uued tooted väljas.

Vaata kindlasti ka http://www.dpreview.com/

Kui sul Canon juba on, siis uuri alustuseks Canoni kaamerad.

Oih, aih, praegu tahaks karjatada, et käed eemale vabast teemast! No tegelikult ma siia mugavledes sestap kirjutasingi, et loeks konkreetseid soovitusi/arvamusi/vastuseid, selle asemel et mööda foorumit ringi aeleda ja olulist ebaolulisest eraldada.

Kui siit saad 10+ erinevat arvamust, siis vaevalt sa terad sõkaldest eristad, aga pane vähemalt kirja kui palju sa oma fotokolu eest oled nõus maksma. Üldreegel on 1/3 hinnast kere ja 2/3 objektiivid (vist?) ja kas sa fotopoes pakutavaid Canon EOS 450D või 500D oled näppinud. /Nikoni omad hakkavad nagunii siinkohal Nikonit kiitma

Paraku-paraku on võrdlemisi oluline kriteerium tegelikult kaal. Hind - pole plaanis Eestist soetada (siin teeks eeltöö) kusagil 15-20 vahel võiks olla. See .com link on asjalik, tänud. Mingisugune Nikon on ühel tuttaval, seda nässerdasin, ei tundunud äge ja seda just kasutusmugavuse poolest (tegelikult olen ma muidugi lihtsalt Canoniga harjunud).

Ehk siis Olympus, Panasonic, Leica. http://www.four-thirds.org/en/fourthirds/body.html http://www.four-thirds.org/en/microft/body.html

Ei ole pentaxistina küll veidrate sensorimõõtude ja 2x cropfactori suurim fänn, aga kaalueelis on neil keredel ja objektiividel küll. Kasutajate ja muude asjapulkade arvamusi saab näiteks eelmainitud dpreviewst. Igaks petteks mainin ära, et micro4/3 ei peaks enam peegliks vaid vahetatava toruga kaameraks või muuks säherduseks kutsuma.

  1. Kui kaal on oluline, siis viska peegelkaamera mõte heaga metsa.
  2. Kui pole aga isegi foorumeid lugeda, siis - viska peegelkaamera mõte heaga metsa! Peegelkaamera mõistlik kasutamine nõuab korralikku õppimist, raamatuid, oma fotode analüüsi. Kui sa selleks valmis pole, siis... siis pole sa selleks valmis.

Alusta aga oma vajadustest. Mis G9 juures puudu jääb / mureks on?

Ja järgmiseks laena (ükskõik milline) peegel ja tee sellega nädalajagu pilte ja vaata, kas said paremad kui G9 omad. Ja mispidi paremad?

Kulla Tripp, lükkan nüüd õlaga kapiukse lahti: tegelikult mul ei ole vaja uut fotoaparaati pildistamiseks, otsin ilusat aksessuaari, mis sobiks minu matkaselli outfitiga. Kui Prada teeks peegelkaameraid, ei esineks ma foorumis selliste rumalate küsimustega. Mul ei ole kunagi olnud soovi pildistamise alal edasi areneda. Soovitus kaamera laenata on küll hea, kuid keegi ei laena mulle enam midagi: nimelt ma kipun asju katki tegema ja pärast esitan laenaja vastu nõude moraalse kahju hüvitamises. Ikka selle pärast, et nad mulle kergestipuruneva asja laenasid. Tavaliselt ma võidan.

Ma ei saanud nüüd aru - solvusid, või teed niisama nalja, või veel miskit muud?

Soov pildistamise alal areneda on tore, aga väga laiaulatuslik. Peegelkaamera hankimine võib kasuks olla, aga ei pruugi. (Näiteks võib tekkida harjumus kaamerat mitte kaasas kanda ja paljud head pildid jäävad lihtsalt tegemata, kuna ei olnud õige ajal õiges kohas; google "f/16 and be there".) Ja esimene samm on ikkagi analüüs - mis praegustel piltidel viga on ja millises osas on areneda vaja?

Erm.. üks fototehnika rendiga tegelev ettevõte on näituseks Photopoint, kola on piiratud küll vaid ühe margiga. Kui on õrn võimalus, et nendega varasemat kokkupuudet ei ole ja kohe uksel oma masterplani ei reklaami, saadki ühe skalbi juurde lõigata.

Canoni omanikuna soovitan algajale Nikonit. Amatöörpeeglid ei ole üldse rasked ja kaasasolev kit-objektiiv on esialgu täiesti piisav.

Hei!

Kas kaamera soov endiselt jõus. Saaksin sind aidata võibolla peegelkaamera soetamisel, just hinna poole pealt, kuna tuttav tegeleb Canoni kaamerate vahendamise ja müügiga, ja hinnad tulevad palju odavamad...

Ma tänan armsa ja ilmselgelt omakasupüüdmatu pakkumise eest. Saan hea hinna ka Sinu abita.

Zeniidiga on saanud klõpsida küll, aga ilmselt olen jah minetanud oskused paberile pilte teha... Aga Teie ärge sellest fotoaparaadist küll nii kõva häälega siin foorumis seletage. See on tõeliselt hinnaline kraam! Kuigi trip.ee-s on valdavalt ausad inimesed, ei tea kunagi, millal hunt lambanahas ringi hiilib. Hetkel on see kena mälestusese ja teate - kunagi pärijad rõõmustavad ning tassivad selle saamise ootuses voodiääreie üksteise võidu järjest rammusamat leent!

Mina olen küll huvitatud, et saaks kuidagi poehinnast soodsamalt Canoni EOS 450D.

Kui tahad saad "poehinnast odavamalt", teisisõnu "mitte poest", tuleb osta eraisiku käest. See tähendab - tuleb kasutatud kaamera. www.soov.ee, www.fotokala.ee / kuulutused, jne.

Endal nikon, isal kallim canon.

Olen mõlemaga päris palju pildistanud, aga ütleks, et nende kahe vahel pole küll erilist sisulist vahet. Nikoni odavamatel kaameratel on vist ainult see probleem, et iso ei saa 100 peale panna....

Mulle meeldivad mõlemad, seega soovitangi mõlemaid.

Kui tunned, et piltide kvaliteet enam ei rahulda, tuleb kompaktkaamera asemel mõelda peegelkaamerale. Kvaliteedi eest tuleb maksta. Tõsised profid tegid vanasti kõik slaidile. Hiljem muutus tehnoloogia keerukamaks ja digiajastul hakati slaide arvutisse skanneerima. Kaamerate arenedes kadus vajadus slaidide järele, kuigi mõned teevad endiselt. Ka mõned amatöörid, näiteks mina, teevad mõningad pildil meetodil slaid - e-pilt. Üks aparaate, mille e-pilt on slaidist parem või sama kvalideegiga on Canon 3D. Korpuse hind umbakudu 40 000 (ei ole trükiviga). Oletades, et sellist raha sul pole, kuid tahad pildistamisest täit rõõmu tunda, tuleb leppida tagasihoidliku peegelkaameraga (hinnad alates 10 tuhandest koos standardobjektiiviga). Mida rohkem teravustamise punkte, seda parem. Seega Canon 3000D ei sobi, kuid Canon 300D käib kah vaese aja kohta. Mida rohkem teravustamispunkte, seda vähem võimalusi horisondi vildakaks muutmisel. Teravustamisepunktid on need pisikesed ruudukesed, mida sa näed läbi objektiivi vaadates. Peegelkaameral on see pisike puudus, et ta annab niivõrd palju lisavõimalusi, millede täisvõimsusel kasutamine tähendab räiget mõrva rahakotis ja vanematekodu vanemate teadmata pangale pandiks andmist.
Seega tähendab peegelkaamera hunnikut lisaobjketiive: alates kalasilmast (ülilainurk) lõpetades ülivõimsate zuumobjketiividega. Kui tahtmist ja võimalust, tuleb mitte profesionaalsete vidinate ostmiseks kulutada umbes 100 000 krooni (sadatuhat, ei ole trükiviga). Oletades, et sa said ameerika vanaonult päranduse ja raha on olemas, tuleb hakata kogu seda kremlit ehk e-pilte dubleerima, katalogiseerima jne. Kui sul piltidest koopiad pole, kaotad koos arvuti kõvakettaga kogu pildipanga ja sinu 100 tuhande kroonine kulutus oli kasutu. Aga slaid jääb alles ja kui sa oled ostnud naise kasuka raha eest kusagil 50 000 krooniga filmiskänneri, saad slaidi taas arvutisse tõmmata. Kõikide aparaatide põgireegel on see, et fotoaparaat hakkab objketiivist. Kas ta sul laulab, tantsib ja trummilööb, on edevuse ja maitse küsimus. Kuid hea pildi eelduseks on hea optika ja siin ei tohi koonerdada.

Ma ei tea, mis on küsija jaoks reisimine, aga minul olid reisi-peegelkaamera ostukriteeriumid järgmised:

  1. Piisavalt odav, et ei peaks pikalt taga nutma, kui röövitakse (kuna aina rohkem reise viib kuhugi kolmanda maailma pärapõrgutesse);
  2. Piisavalt kompaktne, et poleks seljakotireisijana liiga palju kaasa vedada;
  3. Eelnevat kahte punkti arvestades ikkagi piisavalt võimekas.

Tol hetkel oli valida Canoni ja Nikoni vahel. Nikon tundus käepärasem ja minu jaoks loogilisema menüüga. Saigi ostetud D80 (nüüdne analoog D90) ja üsna universaalne Nikoni 18-200 mm ning Tokina 12-24 mm objetiiv. Kolmandas maailmas liigun esimesega, maastike ja arhitektuuri jaoks sobib teine paremini.

Ja enne, kui asute objektiive ostma, tehke väike hinnavõrdlus ka USA ja UK veebilehtedega. Minu jaoks oli küll vahe, kas maksta objektiivi eest Eestis 12000 või USA-st koos kohaletoimetamisega 8000 krooni.

eelduseks on hea pildistaja, mitte profioptika.

ja olen siiani meeletult rahul, tegemist on Canon EOS 500D, rahuldab köik minu vajadused, HD video, korralikult pildid, suur valik programme - ühesõnaga on tegemist väga mõnusa aparaadiga.. olen õppinud fotograafiat ja tean kuidas selle omadusi kasutada, kindlasti ei jookse mõni fotograafiakursus mööda külgi maha.

  • kvaliteetsed pildid.
  • lai valik programme.
  • HD video.
  • käepärane, mitte väga suur.
  • Objektiivide valik on suur, sigma, canon .. etc.

soovitan. Canon EOS 500D www.canon-europe.com - siit saate otsingusse sisse tippides väikese review.