Perega Läti Leedu reisule suvel

Tere siinne pere. Sooviks siis muljeid ja huvitavaid kohti ja ööbimisvõimalusi jne reisule Läti ning Leedu. Kes käinud oskavad soovitada. Minek on kahe perega ja lapsed ka kaasa, pikkuseks oleks umbes nädal ja minek ilmselt kahe autoga või yhe bussiga. Ööbimised võiks olla kõik looduses, et siis telgis ja bussis, ilmselt kaks telki ja üks buss, kus on voodi sees kahele inimesele, buss ja telgid peavad ikkagi koos olema, mitte yks kusagil platsil ja telgid kusagil eemal. paaripäevase peatuse võiks teha kusagil mere ääres, seal sääski ja muid pudulojuseid vähem, ning kena pikutada ja päevitada paarpäeva. Yritus ise leiaks aset siis juuli algul. Kui trip tehtud, siis kindlasti teen sellest ka kokkuvõtte et teistele jagada.

Infot võib jagada siin või siis saata e.mailile laskarpoiss@hotmail.com

Aukštaitijose looduspark Leedus on ilus. Ja muidugi Kura säär. Lätis on tore väikelinn nimega Kuldiga.

Pakuks välja Läti ja Leedu jaoks sellise marsruudi: Turaida (keskaegse lossi varemed)- Sigulda (Gutmani koobas & köisraudtee)- Ungurmuiza (Ungru mõis) - Cesis (Cesise lähedal Ergelu klintis liivakivipaljandid) - Ligatne (loomapark, lastele sobilik looduse õpperada) - Sigulda - Jurmala - Engure (laudtee nn. orhideerada) - Kolka - Ventspils (Kolka Ventspilsi tee äärde jääb Irbene raadioteleskoop) - Liepaja - Palanga (merevaigumuuseum)- Klaipeda - Nida - Jelgava. Läti kämpingud: http://www.kempingi.lv/default.php?lang=en&id= Leedu kämpingud: http://www.camping.lt/index.php?lang=2 Mõnusat reisi Teile.

Vandersell pakkus head marsruuti. Sama sõitu tegime mehega neli aastat tagasi. Tõesti ilusad kohad, kus peab käima

Väga head soovitused, aga ootan veel huvitavaid jutte ja kirjeldusi. Reisuni veel aega on.

Aga kas sa Tripist Läti ja Leedu alt oled vaadanud? Seal on huvitavaid jutte ja kirjeldusi küllaga. Näiteks siin: http://trip.ee/node/12216

laskapoiss, see, mida eespool kirjutati on piisav teie reisi planeeritud ajaks

Kui plaanid Kura poolsaarele minna, tasub ööbimine teha Jürmalast läbi sõites Kemeri rahvuspargis Kanieris järve ääres. Teelt näitab pruun silt Engures ezers 2,midagi km.2009a oli seal RMK taoline tasuta telkimisala, autoga otse grillkoha ja varjualusega laua äärde. Telgid ka sinna samasse saab püsti panna. Kohti mitmele seltskonnale. Kura poolsaarel Kura tipu ja Venspilsi vahel telkimine raskem- rahvuspark keelumärkide ja tasuliste kohtadega vaid. Irbeni radar oli äge, giid lasi isegi taldrikule :-). Venspilsis võta ka laevatripp jõel, suht odav(1-2kohalikku vist nägu) kuid näed randa ja lehmi vee pealt.

Läti-Leedu perereis

See teema küll varasemalt olnud, aga kas on ehk häid nõuandeid, kus majutust võtta, kus süüa-juua, mis on kõige põnevamad kohad, kuhu minna jne. Oleme neljakesi, kaks täiskasvanut ja kaks last (7-aastane ja 3-aastane).

Ehk täpsustad veidi oma soove-huvisid ning eelarvet - siis saab paremini soovitusi jagada.

Mis on teie jaoks põnev? Kus tavaliselt peatute ning palju olete valmis 1 ööks kulutama? Kus einestate ning palju raha arvestate ? Kui pika ringi soovite teha ?

Muidu võib juhtuda nii, et pakun välja Riia tsirkuse, aga teie olete ekstreemsed loomaarmastajad ning loobite pärast kividega.

Või soovitan tõeliselt hea restorani, kuid tahate Maximast salatit osta. Või pakun välja kämpingu, aga teie jaoks peab hotellil olema neli tärni.

Tere

käisime kaks korda lastega Leedus. Tegime ringi Palanga-Klaipeda-Vilnius. Palanga on iseenesest super koht puhkamiseks lastega ja ilma, eriti kui ilmaga veab. Seal saab nii hotelli võtta kui ka toa võtta: memmekesed seisavad tee ääres ja pakuvad, isegi otsima ei pea. Palagnas põnevaid vaatamisväärsusi me ei leidnud, selle eest on hea rannapuhkus. Klaipedas peatusime paariks ööks Radisson hotellis, 4 tärni, väga soovitan. Hommikusöögid on 5 tärni tasemel, ja hotell ise muidu ka. Klaipedas peale lühikest linnaekskursiooni tasub minna delfinaariumisse. Kui olete kuskil Euroopas sellises kohas käinud, siis jääb lahjaks, kuid lastele on igal juhul põnev. Siis see poolsaar Nida, kus delfinaarium asub. See on iseenesest vaatamisväärsus, tasub võhemalt 1 päev seal veeta ja lõpuni sõita. Või isegi 2-3 päeva seal veeta, kui meeldib meri, loodus, rahu ja vaikus. Saab üürida jällegi kas toa või majakest. Seal iga 10 m tagant eramajades müüjakse värskelt püütud ja erinevatmoodi valmistatud kala. Super maitsev! Kui üldse rääkida söömisest Leedus, siis polnud ühtegi kohta, kus poleks maitsev. Ja väga kallides kohtades me ei käinud. Klaipedas ja Vilniuses võiks minna Acopolis meelelahutuskeskustesse. Need on nagu kaubanduskeskused, aga hiigelsuured ja lisaks on seal uisuväli keskel, kino, bowling, söögikohad jne. Ja poode on väga mitmeid. Tegevust saab terveks päevaks, kui varem ei väsi. Vilniuses isegi ei oska midagi eilist soovitada. Vanalinn pole midagi erilist. Vilniuses on veekeskus Vishy, vot seal võiks lastega ära käia. Päris hea on. Kui otsite midagi luksusliku ja kalli, saan soovitada Le Meridien kuurorti (30 min enne Vilniust). Seal on oma spa, golfiklubi ja muu. Aga noh kallis on ka muidugi. Kuhu ma veel kindlasti soovitaksin minna, samuti näiteks ööbimisega, on Trakai. Lihtne ja ilus koht. Saab lossi vaadata, maitsvalt süüa, järves ujuda, katamaraaniga sõita. Rohkem praegu ei meenu.

Tegin eelmisel suvel Lätis Liivimaa reisi. Kuna me ei saanud alguspäeval Tallinnast enne lõunat väljasõita, siis broneerisin esimese suvalise öömaja peale Jurmalat Tukumsi lähedal. Olin varem Liepajas käinud ja eesmärgiks seadsin ainult selle piirkonna kuhu mu jalg (auto) ei olnud sattunud, seega kulges reis järgmisi suuremaid kohti mööda: Tukums, Kandava, Kuldiga, Ventspils. Seejärel mööda teed P124 Kolka, järgnes Roja ja järgnevalt suundusin taas Tukumsi peale, et vaadata enne koduteed ka Cinevilla-t. Loomulikult sai külastatud väiksemaid kohti, losse, mõisaid, kirikuid jmt, mis jäid sõidul lähikonda. Vaatamist sellel reisil jätkub ja alati võiks mõni päev rohkem aega olla. Lätis on väga hästi töötavad i-punktid, kust saab kogu vajaliku informatsiooni ja kaardid, voldikud isegi eesti keeles. Sellepärast ei paku ma mitte mingeid soovitusi, sest igalühel on omad huvid ja teave on kohapeal suurepäraselt kättesaadav.

Tere. Kui Leetu,siis soovitan reisiplaani võtta ka Druskininkai. Tõelisel kaunis ja muinasjutuline linnake ja selle ümber olevate matkaradadega. Muidugi ka vähemalt baltimaade parim veekeskus ja spa, sealsamas. Jääb küll vähe riigi serva -sinna Valgevene piirilinna Grodno kanti, kuid elamust tuleb kuhjaga.