Perega Rumeenias - ideid ja nõuandeid

Tere, oleme juuli lõpus minemas oma autoga Rumeeniasse. Teismelisi lapsi 3 ja üks 7-ne. Palun infot - kõigepealt, mida oleks tark vaadata teel Eesti- Rumeenia või oleks tark lihtsalt läbi kihutada? Milline marsruut oleks parim?

Reisi pikkuseks võiks olla ca 12 päeva.

Musta mere ääres tahaks olla mõnes kuurortis nii 4-5 päeva. On see reaalne? Milline võiks olla tore koht? Ööelu ei huvita, pigem lastega randa, et saaks isu täis ujuda ja hommikul-õhtul kohalikud vaatamisväärsused.

Kas Brasovis tegutsenud Anu, kelle kohta siin ka palju kiidusõnu, võtab jätkuvalt külalisi vastu? Tekkis soov ka tema juures peatuda.

Kuidas on Rumeenia kämpadega lood, kas neid on palju/vähe, kuidas hinnatase? Kas mereäärsetes kuurortides on enamus eramaju ka n-ö kodumajutused, ja saab ka kohapeal ööbimist korraldada? Millegipärast kujutan Rumeenia lõunarannikule mõeldes ette nõukaaegseid Musta mere kuurorte (Gagra, Simferoopol), kas sarnasus on olemas?

Kuidas üldse Rumeenia hinnatase võrreldes Eestiga - siis peamiselt toidu ja majutuse vallas?

Ja veel - kus saab Draculaga kohtuda? :)

Tänud kõigile, kes vastata viitsivad! Päikest!)

Tulin just autoga Rumeeniast Musta mere äärest ja esimeseks ütlen, et aega väga napilt. Meie reis oli 17 päeva ja aega jäi nii pikkade vahemaade jaoks ikka väheks. Selle aja jooksul olime Musta mere ääres nädala. Rumeeniasse sõitsime 2 päevaga ja tagasi ühega (üks ots 1700 km). Meie sõitsime marsruudil Tallinn-Riia-Kaunas-Suwalki-Bialytstok-Lublin-Rezsov-Prešov-Kosice-Miskols-Debrecen-Oradea. Kiirteed on ainult üks lühike jupp Slovakkias ja teine Ungaris, mõlemad tasulised, 3 ja 7 eurot. Lublinist Preškovini on väga tüütu teelõik - halb teekate, tee läheb küladest läbi, teeparandused, mägised teed, teised lõigud on hästi ja kiirelt läbitavad. Kämpinguid eriti silma ei hakanud, seal on Pensiunead, mis pakuvad majutust ja soovi korral ka toitlustamist. Kahene tuba enamasti 60-80 RON, ööpäevane toitlustamine peaaegu teist samapalju. Väljas söömine on oluliselt odavam kui Eestis. Nii sisemaal kui mere ääres on ka palju kodumujutusi. Kohalik toidukraam on enamasti pisut odavam kui eestis, kuid välismaine ja värvilises pakendis võib ka kordades kallim olla. Ei ole nõukaaegsetes kuurortides käinud, kuid tõenäoliselt on Rumeenia Musta mere äära sarnane lagunenud nõukaaegsetele kuurortidele. Palju on hooneid, mis ei ole enam kasutuses. Kuurortide kohta ei oska eriti midagi üleda, kuna ise ööbisime mere ääres väikeses kõlas veidi enne Bulgaaria piiri ja seda küll kuurordiks nimetada ei saa. Dracula lossi pähe näidatakse mitut lossi, kuid ükski pole tõeline. Kõige rohkem reklaamitud ehk Bran Castle, see asub Brasovi lähistel. Oma kogemusest soovitaks pigem Peleši lossi, kaunis ja rikkaliku sisustusega, vähemalt mulle meeldis.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased