"Samas on alles arutlusel, milliste riikide kodanikele elektroonilisi viisasid andma hakatakse."Loodame, et Eestit saame näha selles nimekirjas :) Kuigi jah, uudises on selgesõnaliselt kirjas, et see käib ka Eesti kohta. Loodan parimat :)

No see oleks väga imelik kui Baltikum oleks sellest nimekirjast välja jäetud. Arvestades e-viisa kiiret taotlemist (4 päeva ) ja suht lühikest Venemaal viibimise aega on sihtgruppiks just piirnevad ja mitte eriti kaugel asuvad riigid.Nii et nüüd viimane aeg kogu perele passid muretseda.

Tundub tõsi olevat, ka Vene uudisagentuurides sama info: https://ria.ru/20190719/1556705325.html. Lisaks Peterburile avaks see ka võimaluse sealse lennujaama kasutamiseks ida poole lendamiseks - nii näiteks saab jõulude ja uusaasta ajaks Piiterist Bangkokki juba vähem kui 500€ eest, samas kui Tallinnast lennates alla 750€ raske leida ja seegi läheks niikuinii üle Moskva. Või siis sügisel alla 200 Jerevan või 250-300 ringis Kesk-Aasia. Bussiga Piiterisse, taksoga lennukasse ja valmis. RIA andmetel olevat see viisa ka tasuta.

Kaua oodatud kinnitus, et ka Eesti kodanikud saavad viisavabalt Leningradi oblastisse 8 päevaks :)https://m.delfi.ee/article.php?id=87412489

Kas kusagilt võiks leida kõikide riikide loetelu, kellele eVisa võimaldatakse?

Arvan, et riikide nimekiri on sama mis Kaliningradi oblastisse:https://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_country.html

Lahe uudis ! Ja kauaoodatud. Kaliningradi puhul see e- viisa täiesti toimivat. Aga millised on parimad variandid ühistranspordiga Piiterisse minekuks ?

Eks siin kolm ühistranspordi varianti ole - buss, rong ja lennuk. Busse mitu tükki päevas (Jõhvist-Narvast rohkem, vt Luxexpress), üks rong (Moskva rong teeb Piiteris peatuse) ning lennuühendus üle Helsingi

See on muidugi hea uudis. Isegi Emirates'i lennud LED'st Bangkokki on väga mõistliku hinnaga.Ainult et kui viibid reisil üle 30 päeva, siis peab uue viisa tegema. Kas ikka antakse nii tihti?Kui äkki ei anta, siis kuidas tagasi koju saab?

Niikuinii on vaja 2 viisat, kui Peterburi kaudu tagasi tulla. Elektrooniline viiss peaks ju olema ühekordne.

Käisin oktoobri alguses Peterburis, küll mitte veel e-viisaga, aga kuna nüüd on sinna kindlasti rohkem minejaid, siis mõtlesin oma nõuanded siia kirja panna.

 

Kohalejõudmisest. Läksin ja tulin Luxexpressi bussiga. Piiril läks kahe riigi kontrolli peale kokku mõlemal suunal alla tunni. Minnes kogus Eesti piirivalvur passid bussis kokku, Vene poolel pidi kõigi oma asjadega bussist hoonesse kobima. Tulles tuli Vene poolel taas oma asjadega välja kobida, ka Eesti poolel tuli seest läbi käia, ent asju ei pidanud kaasa vedama.

 

Minnes jõudis buss kohale ca 20 minutit graafikust varem, tulles terve tunni varem. Luxi kodulehel pole see nii selgelt kirjas, aga nende buss peatub ka Baltiiski vaksalis, kus on mõttekam maha minna - esiteks on metroojaam lähemal, teiseks kesklinn lähemal ja kolmandaks läheb sealt bussijaama sõiduks veel min 20 minutit aega, sõltuvalt ummikutest. Tagasisõiduks tuleb minna bussijaama.

 

Linnas. Ühest kohast teise saab ühistranspordiga, eriti metrooga, tihti kiiremini kui auto või taksoga. Kohapeal olemas ja toimivad Bolt, Uber, Yandex. Nii bussis kui metroos saab maksta viipefunktsiooniga krediitkaardiga, selleks tuleb viibata kas bussi esiosa kompostri juures (nagu Tallinnaski) või siseneda metroosse viipekaardi märgiga väravast. Pilet 40 RUB. Marsruudi planeerimiseks toimib hästi Google Mapsi äpi ühistranspordi sektsioon, näitab reaalseid saabumisaegu.

 

Shoppinguga eriti ei tegelenud. Kesklinnas suuri supermarketeid eriti ei ole, pigem mini Rimi taolised poekesed. Hinnatase viimaste aastatega tõusnud, restoranid pisut odavamad Tallinnast.

 

Muuseumidest käisin Ermitaažis. Pilet on 300 RUB Vene kodanikele ja 700 RUB välismaalastele. Plussiks on aga see, et välismaalasena ei pea kohalike sabas passima, pileti võib osta kas platsi poolt muuseumi õuele sisenedes paremat kätt asuvatest automaatidest (mitu tükki ja saba vast 1-2 inimest vaid) või siis internetist. Netis Ermitaaži pileteid guugeldades viskab esmalt hulga vahendajaid, kes sama piletit kahekordse vahendustasuga müüvad, ise leidsin kõige soodsama variandi Ermitaaži muuseumipoe kodulehelt: http://www.hermitageshop.ru/tickets. Hind oli sel 730 RUB, piletiga saab sisse peahoone paremalt küljelt muuseumipoe kaudu, sisenemiseks tuleb läbida kiire turvakontroll, ent sees olles saab triipkoodi telefonist läbi piiksutamisega sisse.  

 

Ekskursioonidest on võimalik sõita kiirlaevaga Peterhofi, peaks toimima ka sügishooajal: https://neva.travel/en/meteors/. Ideid kohtade osas võib leida ka Peterburi IYP giidist (www.inyourpocket.com). Infot kultuuriürituste kohta leiab ja pileteid saab osta näiteks siit: https://www.afisha.ru või siit: www.bileter.ru.

 

Internetist. SIM kaartide müüjaid on vähemaks jäänud. Ise tegin omale SIM kaardi ühes esinduses, number maksis 100 RUB ning vastavalt vajadusele sai raha peale laadida. Tegelikult piisab aga isegi SIM kaardist - nimelt on kesklinn täis wifi võrke, kuhu saab tasuta sisse logida, ent selleks pead end kohaliku numbriga registreerima, misjärel saad sõnumi koodiga. Rohkem infot erinevate võimaluste kohtas leiab siit: https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Russia.  

Mõtlesin e-viisat taotleda, et teha daytrip Ivangorodi, aga komistasin kahe probleemi otsa. 1) Küsitakse eelmiste Venemaal viibimiste kuupäevi... käisin kooli ajal 2 korda ca 15 aastat tagasi ja kusagilt ei ole neid kuupäevi võtta enam praegu. Kui panen huupi, kas võib olla, et tekib kohapeal probleeme (peale selle, et võibolla viisat ei väljastata)? 2) Küsitakse ööbimiskohta, aga ma ei plaanigi ööbida. Daytripiks ei olegi võimalik e-viisat saada?

estonienne: 1) kui isegi ei mäleta, siis jäta eelmise korra käikudeks lihtsalt 0 - ei mäleta, järelikult pole käinud; 2) võid näiteks teha booking.com kaudu mõnes Jaanilinna hotellis broneeringu mida saad tasuta katkestada. Kui viisa käes, katkesta broneering. Keegi midagi piiril uurima ei hakka ja kui küsivadki, siis ütled et majutus olemas :)  

Ei ole vaja bookingus midagi bronnida. Ma sel nädalal just taotlesin viisat, et täna day tripile minna. Natuke ka muretsesin, et kas annavad viisa, kui majutust pole. Ma paningi majutuse infosse, et day trip, no accommodation needed. ja siis majutusasutuse andmetesse Lux Express ja selle andmed :) Sain viisa! :D

Jaanusm, kuu aega tagasi olid sellised uudised :"1. jaanuarist 2021 saavad välisturistid võimaluse külastada e-viisaga kogu Venemaa territooriumi." Allikas: http://kesknadal.ee/2019/09/13/peterburi-ja-leningradi-oblastisse-saab-1-oktoobrist-soita-e-viisaga/Mitmed erinevad allikad kirjutasid sellest veel septembris. Nii et küll see üle terve Venemaa hakkab kehtima :) 

Kuskil lugesin, et kui aastast 2021 kehtestatakse üleriigiline e-viisa, siis see ei tule enam tasuta.35€ vist pakuti hinnaks.

Soomlasi saadetakse Vene piirilt hulgaliselt tagasi – põhjuseks täpitähed uues e-viisasAllikas: DELFIIlmselt kehtib see ka eestlaste kohta.Olge tähelepanelikud.

Passis on pildi all masinloetav (<<<<<<) riba  ja seal on nimi kirjas. Kui nimi on JÜRI, siis selle rea peal on JUERI.Samal kujul läheb nimi viisataotlusele.