Peterburi kruiis

Kas keegi on käinud Peterburi kruiisil St.Peter Line-ga Printsess Anastassia laevaga? Kas laevale minnes oli kontroll? Kas laeval palju tegevust? Kuidas oli söök buffetis? Kas alkoholijoobes inimesi liikus palju laevas?

Käisime Peterburis eelmise aasta jaanipäeval selle laevaga.Laevale minnes kontrolliti kõik kotid üle;ära korjati keeduspiraalid! (küsimusele miks:vältivat tulekahju).Kõige muuga sai ilusti sisse.Aga-kui minna sirge seljaga sellest lauast mööda,eriti kui parasjagu kedagi kontrolliti,siis tagasi ei kutsutud. Laeval oli õhtuti elav muusika ja kuna meil suurem punt,siis tegevust küllaga:) Kuna lapsi kaasas ei olnud,siis ei ole meeles(ei pannud tähele vist),kas neile ka mingit tegevust pakuti. Ise buffetis söömas ei käinud,kes käis,oli väga rahul-korralik rootsi laud. Kuna reisisime jaanipäeval,oli laev suht (pool)tühi ja kedagi kakerdamas ei mäleta küll et oleks näinud:) Passikontrollis läks aega(tunnike vist);sadamas ootas transfeer,millega sai ilusti sinna kuhu vaja(sõitsime lõpp punkti ja sealt hakkasime siis tagasi jalutama).Igalpool sai maksta kaardiga,välja arvatud laevasõit Neeval ,seal maksime sulas(vastutulev tädike lihtsalt pakkus seda,kuni lasi hinna nii alla,et läksimegi.Aga väga lahe laevasõit oli koos väga lõbusate ja teadjate giididega.)Lõppkokkuvõttes jäime reisiga väga rahule,midagi muud kui tavapärane Rootsi kruiis;)

Aga kuidas wifi-ga laevas lood on? Lugesin kodulehelt et oma toitu ja jooki ei tohi võtta?

Mina käisin novembris Peterburi kruiisil. Läksime printsess Mariaga (algusega Helsingist). Jäime kõik väga rahule. Natuke vanemad laevad kui Viking Line laevad, aga tegevust seal oli piisavalt ja õhtul oli mingi show ka veel. Kui eelarvesse jääb, siis soovitan selle paarkümmend lisa eurot buffeti peale panna küll, väga hea toit oli (vein ja õlu ka hinna sees). Laeva sisenedes vaadatakse kotid läbi ning kõik alkohoolsed joogid võetakse reisi ajaks ära (pärast saad tagasi), et siis sellega tasub arvestada. Wi-fi on laeva peal täitsa olemas, aga väga, väga aeglane.

Olen käinud mõlema laevaga paar korda. Laevad ühesugused ro-ro tüüpi laevad. Laevale minekul valgustatakse kotid läbi. Alkohol korjatakse ära. Hiljem saad tagasi. Mitte-alkohoolsete jookidega ja ka snäkkidega pole muret olnud. Kange alkohol laevas odav, aga õlu, siider ja karastusjoogid üsna soolase hinnaga. Laeval on õhtuti laval väike show, toimuvad loosimised ja disko (nagu kruiisidel ikka). Lastele on olemas lastenurk. On isegi kino - kuigi filmid vähemalt minu kogemuse järgi on olnud venekeelse tõlkega. Samuti olemas poekesed, ilusalong-juuksur, saun jms. Buffet söök on täiesti normaalne, mina soovitaks. Alkoholijoobes inimestega on kuidas juhtub. Ja mida õhtu poole seda rohkem. Olen sattunud nii, et eriti ei märka kedagi ringi kakerdamas, samas aga olen näinud ka hommikusöögile tassitavaid inimesi.

Minu kogemus oli pigem kehvapoolne. Laevapoes ei müüda isegi vett, et sa kõike ikka baarist ostaksid. Laev oli üpriski väsinud välimusega, mõned kohad räpased ja käsipuud kleepuvad. WIFI maksis u 5€ tund. Õhtusöök 30€ (kuigi jah, vein ja õlu oli vabalt saada). Toit oli ok, aga mingit erilist maitseelamust küll polnud. Osa toitu oli jahtunud ning tundus korduvalt ülessoojendatud. Õhtune programm oli tore, aga ei midagi suurejoonelist. Kuidagi jäi mulje, et laevast ja turistidest tuleb viimane välja pigistada. Kontroll vaatas jh kotid üle, nägin kilekottides keeduspiraale ja veekanne, samuti alkopudeleid. Need siis anti lahkudes ilmselt omanikele tagasi. Laevast välja saamine on väga aeglane ja vaevaline. Paneks kogu asjale hindeks 3-.

Tere,

Küsin abi seoses Peterburi kruiisiga. Kas keegi on käinud St Peterlinega sellisel viisavabal kruiisil, kus Peterburgis viibitakse 2 päeva ning jäänud ööseks linna ööbima. Kas ja milliseid dokumente hotellibroneeringu olemasolu kohta tuli esitada? Kas piisab booking.com kinnitusest, et tuba on broneeritud või tahab piirivalve kinnitust ka hotelli eest tasumise kohta?

Hommik, paar korda linnas öösel ööbind linnas pingil. Aga tagasi saamisega probleeme.

Polnud see asi nii hull midagi Laevale minnes kontrolliti kui ise näitasid ja kui oli pudel alkot näidati näpuga ja lasti edasi (ilmselt suurem kogus võetakse hoiule) Laevapoes 0,7 l Smirnoffi oli 9 eur või oli see 11 täpselt ei mäleta. Laev jah vanavõitu aga muu kõik OK.  Milleks see WIFI puhkuse ajal vajalik, netis võib kodus olla. Hommikul tasub laevas paar tundi kauem magada ja 9-10 vahel pole maale minnes mingit ootamist. Hotelli broneerimisel tuleb silmas pidada, et kõikidel hotellidel ei ole õigust majutada väliskülalisi ilma viisa olemasoluta (meil oli Booking com i kaudu bronn olemas aga hotellis selgus ,et nad ei tohi meid ilma viisata majutada ja pidime leidma hotelli kellel on selline õigus ) see ei olenenud isegi hotelli tärnidest. Booking com is on kuskil selle kohta ka pisike märge mida ei pannud tähele nii,et jälgige sest hotelli otsing võttis paar head tundi. Hotelli bronni kohta ei küsitud piiril midagi.

Meie saime küll laevapoest kõike mida vaja

Suur tänu vastuse eest. Kas oskate öelda, kust võiks leida nimekirja hotellidest, kes 72 tunni viisavabasid turiste majutada võivad? Või piirdubki see St Petersline kodulehel toodud kolme Sokos hotelliga.

Booking Com is on all järgmine jutt (KASULIK TEADA) ja seda tuleb silmas pidada mis seal öeldud: näiteks Nevskil olev Agni Club Hotel Kasulik teada Juhime tähelepanu sellele, et registreerimistasu välismaalastele on 150 Venemaa rubla (RUB) inimese kohta. Vajalik on immigratsioonikaardi olemasolu.

Juhime tähelepanu sellele, et majutusasutus pakub lisatasu eest (1200 rubla) väliskülalistele abi viisa taotlemisel.

Juhime tähelepanu sellele, et külalistel tuleb esitada broneeringu tegemiseks kasutatud krediitkaart. Kui külaline ei ole krediitkaardi omanik, siis tuleks pöörduda hotelli vastuvõtu poole, et broneering lõpule viia.

Juhime tähelepanu sellele, et sisseregistreerimisel peavad Venemaa kodanikud esitama riikliku passi ning välisriikide kodanikud passi, kehtiva viisa ja migratsioonikaardi. Külalisi, kes saabuvad praamiga Soomest vähem kui 72 tunniks, ei majutata hotellis ilma viisa ja migratsioonikaardita.

Tundub, et nüüd on hotellide koha pealt lihtsamaks läinud ja sobib igasugune hotell 72 tunni viisavabade turistide majutamiseks.

Kas Tallinnast/Soomest saab laevaga viisavabalt endiselt Peterburi käima?