Piinlik on

Mul on natuke kahju, kuhu meie ajakirjandus jõudnud on. Ma ei tea, kes on Stinne Loo, kuid nii hämmastavalt idiootlik artikkel lihtsalt torkab silma.

Naised ei peaks reisma Türkki? Paljud teavad vist isegi. Jäta see natuke agressiivne kauplemine kõrvale ja polegi vist paha riik? El Salvador? Ma olen hämmingus. Riik, kus naisturiste koheldakse väga sõbralikult? Indoneesia? Võib-olla siis juba ka Tai, Malaisia ja Singapur? Saudi Araabia? Jääb mulje, et see on vägev turismisihtkoht. Stinne Loo võiks kõigile avaldada, misssugusest saatkonnast õnnestus tal Saudi Araabia viisa saada.

Miks sääraseid asju üldse avaldatakse? Mis on autori (vabandust, tõlkija) enda reisikogemus?

No ma saan aru, et see list on tehtud pigem selle mõttega, et neid maid/kohti võiksid naised mitte külastada protestiks selle vastu, et naisi koheldakse seal hmm, ütleme, et mitte kõige paremini. Midagi analoogset nagu see, et ma ei lenda Aeroflotiga hoolimata sellest, et nad pakuvad konkurentsitult kõige odavamat hinda. Ja see ei ole turvalisuse küsimus, lihtsalt mulle ka ei meeldi toetada oma rahaga ideoloogiaid, mida ma ei toeta.

Originaalartikkel (Stinne Loo ega teised tema kolleegid neid ise välja ei mõtle) on siin http://nypost.com/2014/12/01/5-places-women-shouldnt-spend-their-travel-dollars/

To Jaanapr. Tasuks natuke oma ajuraku jäätmeid kasutada kui sellist möga kriipida. Miks üldse sōita autoga,bussiga,kütta maja ,valmistada toitu kui köigi nende liigutustega toetad ideoloogiat mis on sulle vastuvōtmatu. Kütus,gaas tuleb kōik ju Venemaalt,okei ei ole korrektne,Leedust aga sinna saabub toornafta värdjalikut Venemaalt ,mida valitseb mōrtsukas Putin ja ärgem unustage tema ripatsit Eestis Savisaart ja juutide vihatumat isikut Adolf Hitlerit. Jube punt,poleks neid paistaks päike 24 tundi ööpäevas.

To: leokran

Igaühe vaba valik, mina sinu valikuid ei halvusta. Kui mul on võimalus, st valida millegi vahel, siis jah, ma ei toeta endale vastuvõtmatut ideoloogiat, kuid hulluks ka ei lähe. Sa ei ole kindlasti ainus, kes nii mõtleb, väga paljud inimesed on ostetavad ja müüdavad. Kõik ei ole.

Ka minu ajurakud( miks leokran jäätmetest kirjutab?? ) arvavad, et võimalusel ma Venemaale raha ei maksa. Selle põhimõtte rakendamisel tuleb lihtsalt asja mõistusega võtta. Poes ma pakendeid ülitähelepanelikult ei uuri, kütust ostan küll Nestest aga ka selle toornafta võib olla pärit Venemaalt. Ma ei saada Nestesse e-kirja küsimusega, kust toornafta tuleb. Aerofloti pakkumised viskan kõrvale. Vanasti ostsin saele vene diiselõli. Nüüd enam ei osta. Võiks veel sellel teemal jahuda. Mis sellise mõtteviisi juures vale on? Inimene, kes mõtleb ainult oma heaolu ja tänase päeva peale ostabki seda, mis odavam ja tal on pohlad, kellel ta oma raha annab. Aga katsu aru saad, et kõik pole sinu moodi mõtlejad. Ma väldin ka Eesti ettevõtteid, kui tean, et nad on kroonilised võlglased ja nende odav hind on teiste ülelaskmise tulemus. Pigem maksangi Euro või paar rohkem.

Veigo, sääraseid artikleid avaldatakse ainult selleks, et "me" aastaid hiljem ikka mäletaks, kes mida ja millal valesti ütles: http://reisiajakiri.gomaailm.ee/turismimassaja-marko-kaldur/

:D

Veigo, pole mõtet piinlikkust tunda. N.ö. "mainstream media" ongi tihti selline veidike muigamapanev ja enamasti piisavalt pealiskaudne. Kurb on küll see, et sedasi luuakse ja kinnistatakse mingeid stereotüüpe... Põhjus on minu arusaamist mööda väga lihtne -- meedia vajab pidevalt uut sisu. Korduvad uudised ei müü (ei korja klikke), seega on vaja uusi uudiseid ja artikleid väga laias skaalas. Selliseid uudiseid ja artikleid ei ole lihtne toota kuid kõikides toimetustes on olemas noored ajakirjanikuhakatised, kes ei saa veel ise vabalt valida enesele teemasid kuid kellele peatoimetaja on ette pannud plaani, mitu tähemärki vms. sisu peab päeva jooksul tootma. Ja kui kohapealseid uudiseid ei ole, siis plaani täitmiseks noor ajakirjanikuhakatis surfab meeleheitlikult internetis ning leiab kuskilt miski loo, mille siis eesti keelde ümber paneb mõtlemata tihti tõlkeloo sisule ja kontekstile. Tublimad taipavad vähemalt inglise keelest tõlkides tollid/miilid/pindid meetermõõdustikku teisendada ja kohanimed siinmail kasutatavatesse ümber tõlkida kuid eestikeelses on-line meedias leidub piisavalt ka neid artikleid, kus piltlikult öeldes Florencest Genevesse vahemaa miilides on antud :-)

Reisimisega mingi (väidetava) ideoloogia (mitte)toetamine on minuarust selline isikliku maailmavaate ja südametunnistuse asi. Mulle meeldib põhjanaabrite ütlus "maassa maan tavalla". Maailm on eripalgeline ja kõike ei saa ega tohi hinnata vaid oma kitsast igapäevastest tõekspidamisest lähtuvalt. Sest reisides me ju lähemegi tutvuma sellega, kuidas mujal elatakse. Kui igal pool oleks elu täpselt ühesugune, siis poleks ju suurt mõtet teisele poole maakera sõita. Tutvumine ei tähenda heakskiitmist vaid püüet mõista ja aru saada. Ning võimalust näha lisaks ametlikule klantspildile ka igapäevast ilustamata eluolu. Juhul, kui me seda näha tahame ja oskame, loomulikult...
See, kas Aeroflotiga lennates või näiteks Moskvat turistina külastades toetame ka Venemaa ametlikku poliitikat, on vähemalt minu jaoks suures osas samal tasemel teemapüstitus kui Tšaikovski muusika kuulamise või Puškini luuletuste lugemise seostamine Putini valitsusega. Või siis ameeriklaste kunagine ettepanek Iraagi sõja päevist nimetada inglise keeles friikartulid ümber (french fries --> freedom fries) kuna Prantsusmaa ei toetanud sõja alustamist... Või üleskutse (sellest viidatud artiklist) mitte reisida Türki kuna president Erdogan ei usu, et naised ja mehed on võrdsed või vältida Utah osariiki kuna sealsed elanikud on valinud USA Senatisse vaid 5 naist...

Uudiste kohta on viimases Sibis pikk jutt - http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c8-meedia/tudimus-negativistlikust-uudistekasitlusest/

Eetiline rahakasutus on keeruline teema. Mu kodu-Selver on kriminaalse minevikuga. Mu naabrionu seal seetõttu ei käi. Kas ma ise peaks?

Naiste õigused, inimõigused, lapssõdurid, kolonialism jne... Ei tohiks käia moslemimaades; ega ka Iisraelis; ega Aafrikas; ega Ameerikas... Viimsi vallas olla ka korruptsioon.. ja Tartus möllab Seli. Mis siis üldse järgi jääb? Kuhu minna?

Alar pani tegelikult kümnesse. Reisiuudise pähe kõlbab klikkide nimel igasugust jama avaldada ja sel on kahjuks ka selge põhjus. Lugege Alari postitust.

Alaril jah vägagi õigus. Ajakirjandus toodab megapalju igasugu jama. Kõige ajuvabamad minu meelest küsimärgiga lõppevate pealkirjadega artiklid. Ise selliseid kunagi ei loe, trip.ee, reisiraamatud, Veigo postitused, need on kohad, kust saab head infot ja ka lihtsalt mõnusat lugemist.

aga äkki tahaks turist El Salvadoris olles aborti teha, ja võta näpust!

Sash! lubas teha uue peoloomade remixi - Salvador! Nagu siin: