trip-krainetrip-ukraine-dark
Piirangud Küprosel

Hei!

Kes praegu käinud, on seal, kuidas piirangutega? Kas kehtib ainult vaktsineerimistõend või ka läbipõdemistõend? Loen, et alates eilsest testivad kõik riiki sisenejad, kuidas nendega, kes võivad veel läbipõdemise tõttu positiivsed olla?

Olen hetkel Küprosel. Maandumisel kõigile tehakse test, olenemata sellest kas oled vaktsineeritud või mitte. Avalikes kohtades (poed, restoranid jms) küsitakse Cyprus Flight Pass´i. Läbipõdenute kohta kahjuks ei oska öelda...

Flight Passi küsitakse, see on selge, aga kas söögikohad, muuseumid jne on siiski lahti tavapärastel aegadel?

paljud söögikohad kinni, osa on tavapäraselt lahti, osa ainult õhtu poole tehakse lahti, ca 16.00-17.00 paiku. Muuseumid olid vist 17.00ni lahti, osa vaatamisväärsusi nagu Adonise vannid, kinni.

Kas keegi teab öelda ka, kaua testi vastus tuleb?

Minul tuli vastus ca 2,5 tunniga.

Kuna Küprosel tehakse antigeeni kiirtesti, siis tuleb vastus suht ruttu- 2-3 tunniga

Tulin Küproselt paar päeva tagasi. Kehtib nii flight pass kui läbipõdemise tõend (viimasega oli kuidagi lihtsam, kuna FP osad aparaadid ei lugenud ja kohati oli segadust sellega). Flight pass v tõend tuleb kogu aeg kaasas kanda, kuna isegi toidupoodi ilma selleta ei pääse. Minu meelest oli kõik enam-vähem nii avatud, nagu ikka suure hooaja välisel ajal.

Meie läksime saarele nov viimastel päevadel, siis tehti lennujaamas pcr test, vastus tuli jrgm päeval. Arvan, kui läbipõdemisest vähe möödas, oskavad nad aru saada, et need on "jäägid". Endal mul põdemisest 2 kuud ja test Tallinna lennujaamas oli neg, Küprosel siis veel läbipõdenu testima ei pidanud.

Tere. Kas enne Küprosele minekut peab Eestis tegema PCR testi? Kaks vaktsiini endal tehtud. Kuna kohapeal peab tegema siis kas tõesti enne lennukisse minekut ja peale maandumist? Ja tagasilennul, kas peab ka Küprosel uuesti tegema? Aitäh vastajale!

https://www.visitcyprus.com/files/Covid19/COVID-19_Destination_Protocol_Cyprus_-15th_December_21.pdf

Hetkel vajalik PCR-test saabudes Küprosele.  Lisaks antigeeni test kolma päeva hiljem.

Eestisse sisenemiseks pole testi vaja.

Ahaa, nii et kui kolmas süst ka tehtud siis seda 72h testi ei pea tegema. Ja vaatan, et need nõuded, kuni 10.01. Endal minek 13.01, loodan, et selleks ajaks ei ole midagi karmistunud! Aitäh vastamast!

Täpselt nii.

Järgmise nädala jooksul siis selgub, kas piirang pikeneb vms. Ma enam ei mäleta, mis päeviti nad seal otsuseid tavaliselt tegid.

It is noted that coming from Red Category

countries shall be required to: a)

undergo a PCR laboratory test

within 72 hours prior to

departureproving a negative

PCR result and b) undergo a

laboratory test upon their

arrival in the Republic of

Cyprus.

https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/categories/en-fly

Siin on uuendatud leht, kus pole kuupäevadest midagi juttu enam.

From January 4 to 15 all passengers arriving in the Republic must present a 48-hour PCR test prior to their departure to Cyprus. Upon arrival they must also get a PCR test at the airport at their own cost. This also includes vaccinated people.

https://www.paphoslife.com/news/coronavirus_tighter_controls_on_big_events_more_to_work_remotely

Veel värskem.

Mind jäeti täna Küprose lennult maha, ei lastud lennule, sest flight pass hangus korduvalt telefonis! Täitsime aegsasti, pool tundi enne Küprose lendu flight passi kolmekesi oma perega ja mees ja poeg said selle pika ankeedi koik väljad täidetud, kuna tegid seda arvutis, mina aga ei saanud seda telefonis täita, kuna hotelli aadressi väli hangus. Mitu korda tuli uuesti täita kuni jälle samas kohas ankeet hangus. Värav hakkas kinni minema ja ma näitasin oma peaaegu lõpetatud ankeeti teenindajale. Palusin lubada mul lõpetada see lennukis, sest seda on ju alles Küprosel vaja. Mind ei lastud ikkagi lennukisse. Ankeet sai valmis mõne minuti pärast ja lennuk oli veel pool tundi kohal. Pere läks ilma minuta uut aastat  tähistama.:(( Kui ma olen vaktsineeritud ja KÕIK peavad nagunii Paphosel PCR testi tegema, siis a)miks veel pikka ankeeti on vaja täita ja b) miks see Tallinna lennujaamas mul täidetud peab olema?

Täiesti absurd! Ise ei suutnud selle ankeedi täitmise nõuet liiga tõsiselt kodus enne võtta sest kahes eelnavas riigis pole seda isegi mitte kohapeal küsitud, nüüd jättis Tallinn mind selle online ankeedi kinnijooksmise pärast maha!

Ega ei oskagi midagi tarka öelda selle peale.

Kui siis seda, et ankeet tuleb täita 48 tunni jooksul enne esimese lennu väljumist.

To Suusi Kuu

Tule taevas appi...

Niipalju võin lisada, et Küprose flight passi aegajalt tõesti ei õnnestu täita, meil ka 09.12.2021 päris mitu inimest ei pääsenud Tallinnas lennukile. Vahel on "tehniliste probleemide" info ka nende enda lehel üleval. Seega on soovitav täitmist alustada esimesel võimalusel, mitte "aegsasti" pool tundi varem. Täitja saab lisada ka teisi isikuid. Küsiti kohe Paphose lennujaamas. Kuna lennukisse ilma ei lastud, siis ei oska öelda, mis oleks saanud, kui flight pass oleks täitmata olnud.

Tehniliste probleemide korral võib kasutada prinditud ankeeti - https://cyprusflightpass.gov.cy/en/technical-issues

Jah, aga see ankeet nõuab tõepoolest väljaprintimist, pole võimalik   normaalselt (või üldse) täita/konverteerida muusse formaati ei telefonis ega arvutis. Tallinna lennujaama väravas prinditud ankeedi võimalusest ka keegi midagi ei teadnud, nõuti flight passi. Kui oleks olnud kellegil esitada, vast oleks ikka peale lastud. Kokkuvõtteks - kui täitmisega varem alustada, küll mingi lahenduse leiab. Alles lennujaamas tegelema hakates võibki selguda, et pole midagi teha.

Kas lapsed (alla 12.a) peavad ka selle Flight Passi täitma? Printisin vormi igaks juhuks välja ka, sest nagu näha, on olnud probleeme selle veebi versiooniga.. Ja kes Ryanairiga lendavad, kõik need dokumendid (Covid tõend, neg.test ja Flight Pass )- need kõik tuleb sinna ülesse laadida? Ja mis dokumendid laste piletitele peab lisama? Nagu veneajal reisimine 10 paberiga.. õudne :)