Plaan Malaisiasse lastega

Plaanin novembris minna Malaisiasse puhkama koos perega, kaasa võtame ka lapse 1,5a. Tahame paar päeva KL-is ringi vaadata, teiste päevade osas on plaanid veel tegemata. Kas keegi oskaks soovitada, mida KL-is huvitavat teha (lapsega), kas tasub sõita pärast Langkawile nautima puhkust või kihutada Singapuri ja seal midagi põnevat teha. Kuigi lapsega reismine on võib olla raske, soovime siiski reisida koos temaga. Kõik nõuanded ja soovitused on oodatud, eriti majutuse osas.

Me läheme 3-aastasega Malaisiasse aug keskel. Reisime ka muudes kohtades kui KL-koostasime ise reisikava, broneerisime hotellid, lennud jmt. Abikaasa töötab reisibüroos ja oleme päris palju lastega reisinud. Kui soovid infot meie majutuse kohta või abi, kirjuta mulle heliacal@hot.ee

Ega üle paari päeva KL-is. midagi teha eriti ei ole. Langkawi oleks rannapuhkuseks ja saare avastamiseks hea valik kuni nädalaks. Singapuris minu arust poleks lapsega küll midagi põnevat teha. KL-i. ja Langkawi vahel on täiesti korralik lennuliiklus :) rongiga mööda maad on umbes 12 tundi sõitu ja läheb kokkuvõttes kallimaks.

Tere, plaanime detsember2010-jaanuar 2011 pikka puhkusereisi lastega soojale maale – omal käel. Ajaliselt umbes 3 nädalat.Lapsed 16, 8 ja 0,5 aastat. Algselt mõtlesime Taid, aga nüüd on tekkinud mõte minna hoopis Malaisiasse. kuna pole seal varem käinud ja varasemalt oleme reisinud läbi reisibüroo, siis palume kogemustega reisijatelt natuke abi. Mõte oleks olla pool aega ühes kohas ja teine pool puhkusest teises kuurortis. Üks “maandumispaik võib olla saarel”.

  1. kas Helsingist ka otselennud väljuvad või on Rootsi lähim koht või on veel mõni parem koht 2.kuna meid on kokku 5, siis oleks ilmselt parim valik apartement. kas on ettepanekuid majutuse osas.
  2. millised on Malaisia tuntumad puhkusepaigad, mis on sobilikud perepuhkuseks. 4.oodatud on ühinema reisikaaslased, kellel omal ka lapsed

Ise elanud 5 kuud 5 aastase lapsega ja igal pool ringi käinuna oskan öelda seda, et põhiline millele tuleb mõelda on kliima, mitte lõbustused, Langkawi ei ole minu meelest hea valik väikse lapsega, sest vesi oli sogane ja eriti suured lained seal. Kui rahulikku perepuhkust tahta siis oleks Idaranniku saared nagu Redang näiteks paremad:laugem ja rahulikum rand ja olud. Ise olime põhiliselt Melakkas ja seal oli väga tore, kuigi merre ei saanud on seal välibassein kus ujuda. Kl-s on kaksiktornides dinosauruste muuseum, mis vist 1,5 a sele liiga arusaamatu veel. 1,5 aastane tahab et tal palav poleks ja kõht oleks täis, mis muud seal ikka. Kui alla 2 nädala minek jätaks ma lapse siiski koju kui võimalik, sest ajavahe ja lennureis ja palavus ei kaalu seda 1,5 a jaoks saadavat emotsiooni arvan et üles. (Ise tegime 1,5 a-sega 6000 km pikkuse euroopa reisi autoga:-). No tal on sellest 0 emotsiooni ja mälestust.

Pakuks ka Langkawit siiski, hea lihtne KL-st minna, tund lendu ja kohal. Ise sai käidud eelmine aasta 6 ja 11-aastastega. Ainuke "miinus" on palavus (vähemalt märtsis oli), eriti sellele kõige väiksemale, ega rannas väga kaua vastu ei pea. Majutuse koha pealt on hotellides vägagi mõistliku hinnaga peretubasid (nii KL-s kui Langkawil) ehk korter ei ole sugugi ainuke võimalus. Atraktsioonidest - KL-s saab minna Sunway Lagooni, Gentingu, mõlemad päevased üritused. Langkawil on Aquarium, saab köisraudteega sõita mäe otsa, krokodillifarm ja muud sellised väiksemad kohad, kust võib läbi käia. Autorent odav.

Saartest valiks mina küll Tiomani idarannikul, mis on KL ile lähemal kui Langkawi, on puhtama veega ja ilusa loodusega. Atraktsioone küll vähe, aga rannapuhkuseks sobivam. Vältida tuleks Malaisia ja Singapuri riigipühade ajal kuurordipiirkondadesse sattumist.

Tiomani saar on kindlasti parem valik...Langkawit võib võrrelda Phuketiga. Tiomani pääseb nii, et sõidad Mersingisse ja sealt laevaga juba saarele.Malaisia vahemaad pole nii pikad ja arvatavasti oleks sul mugavam lapsega bussiga sõita. ja need ei maksa absoluutselt mitte midagi Malaisias.

Tioman on lähemal KL-ile kui need ülemised saared, mid ennist soovitasin. Tioman on perega mõnus, ei ole ülearu palju teha peale sukeldumise, võib lihtsalt molutada. Randadest soovitan ABC-d, kus on suurim valik restorane ja küla lõpus kõige paremad, ilusama vaatega chalet'id, ideaalne perega kahe-toaline võtta ja siis terassil istudes arutleda kas oled midagi ilusamat näinud kui see vaade merele või on see nüüd tõesti kõige ilusam. Muide ettevaatust monitorsisalikud, kes kasse jm loomi nahka panevad. Mina hoiaks lapse nendest eemale, oli juhus kus ma oma 5 a-st kaitsma kaikaga pidin.

Me lähme 2 veebruar 3ks nädalaks lastega Malaisiasse, 5aastase ja 8kuusega. Kas kasutaja kanakari on juba läinud või äkki juba tagasi ja oskab värskeid soovitusi anda? Piletid on ostetud kuid täpsem plaan veel kokku panemisel.