Plaan sõita laevaga Islandile

Selle aasta augustis ja küsiks käinute käest, kas ööbimine telgiga vabas looduses on lubatud - nagu põhjamaades, kus kehtib igameheõigus? Kas toiduainete sisseveole on piiranguid (üks ütleb, et võta kaasa palju tahad, teine, et kuni 3 kg inimese kohta lubatakse üle piiri)? Kes on käinud Islandi kõrgemas tipus - väikest teekonnakirjeldust paluks? Kas keegi on käinud Askjal autoga (mitte neljarattaveolisega)? Meil autoks LT 35, kas sellega võiks Askjale ligi saada? Ja mõned vabad kohad on ka, kes on huvitatud samal ajal Islandil ringi liikumisest. Märku võib anda telefonil 5164542.

Travellers may import duty-free up to 3 kg of food, not exceeding the value of ISK 13.000 - http://tollur.is/displayer.asp?cat_id=301

Mul on jäänud Thorn Treest silma vihjeid, et autosid ka aeg-ajalt puistatakse. Pealegi ei ole Islandil toidukraam niiii müstiliste hindadega, lihtsalt peab natuke ostukohti valima.

Telkimisest - sellise vaba looduse leidmine võib kohati üsna raske olla. Rannikul on teeääred üldiselt tarastatud, ehk siis lamba- ja hobusekoplid. Maaomanikuna ma ise just rõõmust lakke ei hüppaks, kui mu karjamaal järsku bussitäis rahvast laagrisse jääb. Sisemaal, väljaspool kaitsealasid ning parke, ei tohiks kellelgi ütlemist olla.

Vabandan kohe oma võhiklikkuse pärast, aga LT35 on VW väikebuss/kaubik? F-teedel sillaehitamist väga ei harrastata ja kõik pahistavad oma liikuritega ojadest risti läbi.

Kui siinsed Islandi teemad kõik läbi loetud, võib ThornTreest lisa ampsata - http://www.lonelyplanet.com/thorntree/forum.jspa?forumID=21&keywordid=126

vastamast! Toidu osas põhiliselt see probleem, et kuna kallis siis otsima peab, mida ja kus ostad. Ja et mida saad sellest süüa teha - kõik see on kõva ajakulu (!menüüd ei saa varem valmis teha, umbes arvestades - a 1 tund poes X 8 päeva = 8 tundi ajakulu (kodutöö) - umbes 1 päev poeskäikudele) aega aga 8 päeva puhul Islandi külastamiseks ikka napivõitu. Telkimine - meil bussis ka magamiskohad, seega väljas vaid kuni kaks telki, see ilmselt eemalt vaadates väga armeed ei meenuta, lt 35 on jah väikebuss.

Soodsaim on ostud teha sellises poeketis nagu Bonus (www.bonus.is).

Käisime oma autoga (tavaline VW Golf) Islandil aastal 2000. Järgisime siis rangelt nõuet 3 kg toiduaineid inimese kohta. Ise puistamisest pääsesime, kuid nägime kuidas seda tehti. Telkida soovitan kindlasti kämpingutes. Täiesti taskukohane. Kämpingud reeglina fantastiliste matkaradade lähedal. Saab matkakaarte. Saab tasuta ka näiteks autot pesta. Seda muideks ka kõigis tanklates. Arvan, et alla 4x4 maasturita sisemaale eriti asja pole. See on kohati ka märkidega keelatud. Jõed ja ka sissesõidetud rööpad võivad saada takistusteks. Ise tegime saarele ringi peale. Päris palju matkasime.

Ma arvan, et sellest idee algest võiks kokku panna terve grupi, kes tahavad minna avastama sellele perioodil omal käel seda kaunist saart. Olen käsi ja kui infot on, siis võiksime seda jagada.

Hei. Põnev plaan teil seal. Kas sai ka teoks?

Milliseid laevu kasutasite? Milline oli lähtepunkt? Ja kas tulite ka samat kaudu tagasi(ilmselt)?

endro