Plaan Tenerifel

Tere, panen kirja oma plaani, mis kohe-kohe algaval puhkusel oleks plaanis teha. Oodatud on ka kommentaarid :) Plaan auto rentida 3-ks päevaks: 1 p: Americasest hommikul püramiide vaatama, edasi pealinna (parkida Auditorio juurde). Sealt edasi käiks Playa de las Teresitas´es võtaks veidi päikest. Hiljem külastaks ka La Lagunat ning siis Americasse tagasi. 2 p: Mööda kiirteed La Orotava´sse, edasi plaanis külastada Loro parki ja siis käia ka Puerto de la Cruz´is. 3 p: Hommikul Vilafloris, siis edasi Teidele, sealt Masca´sse, tagasi Los Gigantese kaudu (vaataks tee ääres ka kaljud ära) ja siis Americasse. Arvan ise, et kui vara teele asuda, siis u kuueks oleks ikka Americases tagasi. Pimedasse jääda küll ei taha, eriti mägiteedel. Tahaks käia ka Garachico´s ja vaadata ära ka suure draakonipuu, aga ei ole kindel kas teha seda teisel või kolmandal päeval (ehk siis päevale juurde tuleks need külastused). Kõik võtab palju aega ja eriti teed, aga näha on palju ja kõike kindlasti ei jõua.

Kes on juba seal ringi rännanud võiks oma kommentaari lisada ja soovituse ka draakonipuu jaoks :)

Liis

Paar kommi ja mu enda kunagine hästitoiminud kava.

Güimari püramiidid suht igav koht. Võib korraks läbi hüpata, aga ei midagi erilist ja imposantset. Icod de los Vinos'e draakonipuu läheduses parkimine suht võimatu. Tõenäoliselt 2 varianti: kas pargid 30% kaldega tänava ääres, kui leiad vaba koha 2 auto vahel (ainus trikk, millest ma autoga reisides loobunud olen) või arvestad paarikildise edasi-tagasi kõmpimisega. Teide ja Masca 1 päevaga on suht ebareaalne. Palju mägiteid ja serpentiine. Pealegi tasuks ka Teide otsas funikulööriga ära käia. Ilusat loodust ja pildistamist palju. Puerto de la Cruzi lähedal makett-Tenerife - Pueblo Chico. Tasuks vaadata. Saab Loro Parc'i külastusega ühitada.

Minu kunagised marsruudid (2006. märts):

  1. La Laguna – Pico des Ingles – Teresitas – Santa Cruz
  2. Pueblo Chico – Puerto de la Cruz – Loro Park – Icod de los Vinos
  3. Vilaflor – Roques de Garcia – El Teide – La Orotava
  4. Los Gigantes – Masca – Faro de Teno

Algus ja lõpp Playa de las Americas. Puuduvad 1,2 ja 3 marsruudi lõigud tegin mööda kiirteed. Mägedes läheb väga palju aega ja pimedas on ntx kogemusteta juhil mööda serpentiine suht kahtlane liigelda.

Sai ka eelmise aasta novembris mägedes kimatud.Pimeda peale ei soovita kindlasti jääda mägedesse sõitma.Isegi valgel ajal oli kaardi järgi sõites võimalik ära eksida just La Orotava kandis.Suunaviitasid on küllaltki vähe ,minu soovitus kindlasti GPS kaasa võtta. Nägin vahetult pealt kuidas üks rendikas vihmast märjal teel vastu teepiiret rammis,kõrval haigutav kuristik.............ega nalja seal sõitmisega pole! Endale jättis kõige vapustavama mulje Los Gigantes ja Masca mägiküla.

Arvestama peab, et Loro Parque võtab koos sõitmisega terve pika päeva ära, samle päeval muud ei soovitaks planeerida. Draakonipuu pole nii hämmastav, kui loota võiks. Samuti asub see puu suhteliselt kehvasti ligipääsetavas rajoonis ja sellises botaanikaaias,mis Loroparqu´i kõrval on suht O. Soovitan osta Twinticket,mis hõlmab endas Loro Parqu´i ja Siami veepargi külastust. Hind tuleb soodsam ja kummaski kohas ei tule pettuda.

Ise hakasime kusagil kümmne-üheteistajal Costa del Silenciost (see siis 10 km Ameiricast lennujaama poole) Teidele sõitma. Käisime tõstukiga ka päris üleval. Siis käisime Mascas, seal ka lõunatasime, parkimiskohta peaaegu võimatu leida. Ja lõpuks läbi Los Gigantese ja America koju tagasi kella 6-ks, kui pimenema hakkas (see siis eelmise aasta detsembris). Nii et marsuut nr. 3 vaatamata Ixxxi väidetule vägagi võimalik. Ja Güimar ka väga meeldis ja jättis võimsa mulje. Kuid GPS tõesti väga vajalik, mõnes kohas oli teed (ristmikud) ümber ehitatud, ja siis võis koheselt hätta jääda.