trip-krainetrip-ukraine-dark
Playa del Carmen

Tere Paari nädala pärast on sinna kanti minek. Olen foorumist ja ka mujalt netist uurinud selle koha kohta, kuid siiski on jäänud mõned küsimused õhku. Ei ole ma jõudnud selgusele hinnataseme osas, ehk kuidas seal on hinnad jookidel söökidel, taksosõit / buss Kas nn tänavarestorane/toitu tuleks vältida? Kuskil kirjutati, et võib kõhule halvasti lõppeda ja puhkuse ruineerida. Kauplemine, ilma selleta vist ei saa, kuna nagu keegi mainis, on valge inimene neile rahalehm. Raha soodsaim vahetada vast lennujaamas. Veebruaris vist malaariat kui sellist kartma ei pea. Kuidas on kõiksuguste meresõitude, snorgeldamiste ja väljasõitudega, kas mõttekam oleks võtta see mõnelt suuremalt pakkujalt, või siis hoopis leida mõned kohalikud tegijad, kelle teenuseid kasutada. On veel soovitusi? Tänud

Käisin Playa del Carmenis 2a tagasi. Vastan lühidalt. Supermarketites Pelican ja Wallmart odav. Väljas süüa on kindlasti odavam kui Eestis. Käisime ka korra kohalike söögikohas, seal võid ka 30 EEK kõhu täis süüa. Mingeid kõhuhaigusi ei saanud kusagil. Taksot ei kasutanud vaid rentisime auto. Kütus maksis siis 7 krooni liiter (siis oli valuutakurss 1 MXN=1 EEK). Korra sai bussiga Cancunis käidud, maksis vist ca 30 MXN. Kauplemisest ei tulnud seal suurt tulu, mõni andis pisut järele teine mitte. See pole Egiptus. Kaupmehed ei ole üldse pealetükkivad. Rahavahetuse kohapealt ei oska nõu anda, ise vahetasin Eestis. Tänavatel olemas valuutavahetus punktid. Kui sul on US dollareid siis võid nad kaasa võtta. Nägin kuidas ameeriklane maksis USD ga supermarketis. Snorgeldamine sai võetud kohalikelt. Tuli soodsam kui läbi Aurinkomatka. Kauaks lähed? Parim oleks minna vähemalt kaheks nädalaks, siis jõuaksid kolme päevase tripi Kuubale teha. Sealt saab ca 350USD eest.

Käisin seal just möödunud aasta novembris. Kõik oleneb...kus peatud, kaua ja millised plaanid. Seal 5.ndal avenüül on hulgem kohalikke reiside pakkujaid. Võiksid võtta neilt pakkumised ja võrrelda neid ja kaubelda annab seal ka nats, aga igatahes on nad poole odavamad kui Aurinkomatkade omad ja seal võid ka giidiga alt minna. Üks kõige kiftim giid oli Tito nimeline, kes rääkis ikka oluliselt rohkem kui teised, aga erinevast kohast ekskursioone võttes sattusin uuesti tema ekskursioonile. Eriti tähelepanelik tasuks olla valuutavahetusega putkades, sest sealt on mul kogemus kui taheti pügada, et siis tuleks kindlalt vahetusraha üle lugeda, aga kui seal pangas vahetad, siis pole problet ja üldiselt on ka pangas kõige soodsam kurs. Kui Aurinkomatkadega tahtsin Kuubale minna, siis selgus, et viisa tegemine võtab 4 päeva aega ja nii ma sinna ei jõudnudki, aga Pl del Carmen ju keskne koht, kust saad Chichen Itzasse, Tulumi, Cobasse jne.jälle oleneb...mida sa ise teha tahad. Huvitav oli ka Xcaret´i rahvuspark, kus ka snorkeldamine ja muud huvitavat...sõltub jälle, mis sind huvitab, selle kohta ka video youtubes. Õhtul kl 18-20 on seal suur show, kus kogu nende ajalugu läbi mängitakse ja seda tasuks küll vaadata. Youtubest võid sisse toksida mexico playa del carmen ja siis näed kohe hulgem videosi sellest kohast ja kui veel cenote lisad, siis sealt tulevad videod nende allikatest ja maaalustest jõgedest, kus snorkeldada saab.

Playa del Carmen ja Cancun on hinnataseme poolest sarnased. Mine kindlasti kohalikule diskensile Coco Bongosse, see on avatud nüüd ka Playal. Jätab kustumatu mulje ja Xcaret on ka oma hinda väärt, kuigi hind jah on üsna soolane. Kaubelda kahjuks eriti ei saa. Restoranides on hinnad samad mis Eestis ja kõhuviiruseid ei saa. Mida rohkem välja turismikast seda odavamaks läheb aga Mehhiko ei ole enam sugugi odav. Ise olin seal 2 aastat tagasi ja sel suvel käisime läbi 3 riiki Belize, Guatemaala ja Mehhiko. Kahe aasta eest olid hinnad natukene muutunud ikka kallimaks. Cancunis tasub taksodega tähelepanelik olla. Sõitsime elu kallima taksosõidu, a la 4 km 100 MXN aga kaubelda ka ei saanud. Tulum on ka väga kaunis koht kuhu tasub minna, hinnad jällegi odavamad. Ise rentisime auto ja liiklesime bussidega, kuid lihtsa arvutuse tulemusena tegi hinna enam-vähem ühe ja sama, autoga on lihtsalt mugavam. Loomulikult, kui on kellegiga kulusid jagada, üksi tuleb bussiga odavam. Teadmiseks, et teed on head, ainult tuleb arvestada kiirteedel automaksuga. Isla Mujer on ka armas saareke:) Toredat reisi!

Meie ei kaubelnud kuskil, igal pool kus käisime olid kindlad hinnad paigas. Minu õnneks, kuna mulle kauplemine absoluutselt ei meeldi:) 5-ndal avenüül on kallid söögikohad, meie Ribeye kahele läks maksma u 1000 pesot. Kaugemal tänavatel kindlasti odavam. Meie vahetasime raha siin, ja peesodeks. Dollareid ei võtnud üldse. Milleks, see on ameeriklaste raha, sealne raha on peeso ikkagi ja las ameeriklased maksvad oma dollariga. Ja nt eurot vahetades saab u 17 peesot, dollari kurss on aga 12 peesot umbes. PDC kandis ei tohiks malaariaohtu olla, see ikka rohkem dzunglites, lõunapool. Meie tegime aint A-hepatiidi süstid.

Aga kaunist reisi meie poolt ka, kadestan, kuna sul kõik veel ees:)) Super koht oli see igatahes, tahaks juba homme tagasi sõita. Süda jäi sinna.....

Avanes võimalus sõita Playa del Carmenisse, kahjuks ei tea Mehhiko kohta eriti midagi. Mida vaatama minna, mis maksab söök, jook, rendiautod ja üldse millised on hinnatasemed? Palju peaks 2 nädalasele tripile raha arvestama ja kus raha vahetada(kas Eestis või seal kohapeal9) ja millist valuutut? Mehhiko kohta on Tripist lugeda suht vana infi. Tänud kõigile, sest sõit juba pühapäev.

jatsek, auto rentida tasub igal juhul, see on odav ning pääsed vabalt ise liikuma ja kohti vaatama, meie tegime nii ning jäime oma otsusega rahule. Totter on ainult see summa, mis kreditkalt garantiiks broneeritakse, oli pea 20K kanti. Tasub väga vaadata Playas ka kus sa pargid, jäime autost kahel korral ilma ja pärast käisime politseis järel :) Korra keerasime ka ühesuunalisse vastassuunda, liiklusmärkidega seal just väga pole priisatud kohati. See lahenes kenasti 10 USD altkäemaksuga, peale seda kui sai 3 minutit lolli mängitud, et ei saa midagi aru.

Kui mandril asjad ära vaadatud, siis tasub sõita praamiga (sõitis vist tunnikese kanti) Playast üle ka Cozumeli. Elu, söök-jook, ööbimine seal tunduvalt odavam kui Playas, samas vaadata palju väga pole. Kui oled sukelduja, tasub kohe kindlasti tsenoote külastada (cenotes), kirjeldamatu elamus.

Cozumellil tasub näiteks roller rentida ja sellega saarele tiir peale teha, kui veab näeb teisel pool saart Kariibi mere tõelist palet ning vahepeal on seal ka mõnusad snorgeldamise ja lihtsalt istumise kohad. Playas tasub astuda peatänavalt paar tänavat eemale ja nautida odavamat Mehhiko toite ja jooke. Kõige odavam on muidugi jalutada kohalikku WalMarti ja osta soodsalt näiteks valmis lõigatud puuvilju või kana ,pirukaid jne...rääkimata odavast rummist ja tequilast:). Cancunis on väljas söömise hinnad tehtud parajaks ameerika turistile st. suht kallid...see muidugi siis kui elada nn hotellide tsoonis, kesklinnas saab palju odavamalt söödud. Hinnad Tulumis on ka ikkagi suht kallid, kokku annab seal hoida kui osta linnast hunnik toitu kaasa ja ööbida cabanas.

Kui viitsid lugeda, siis olen oma eelmise kevade Mehhiko reisist põhjalikult kirjutanud oma blogis, näiteks kokkuvõtte leiad siit: http://maailmonmeiekodu.blogspot.com/2009/04/kokkuvote.html Ja Rännumehel on tore reisikiri (vist 2008.a.), millest oma reisi planeerimisel kõvasti abi sain. Nii Playa del Carmen kui Cancun on siiski turistikuurortid, mistõttu mereäärsed kvartalid ongi kallid ja igavalt ameerika-pärased. Süüa tasub tõesti paar tänavavahet rannast eemal, kus käivad rohkem kohalikud, nt. La Guacamaya´s, mis ka LPs olemas. Meie autot ei rentinud, kuna bussitransport on väga tihe, mugav ja odav. Samuti taksod, v.a. muidugi turistilinnades nagu P. del Carmen ja Cancun. Minu jaoks olid reisi kõrghetked pigem Palenque ja San Cristobal, aga rannapuhkuse nautijatele kindlasti on Playa ok. Raha kulutamine on suhteline mõiste, kulub ikka nii palju, kui kulutad. Üldiselt on Mehhiko muidugi odav maa.

Täiesti ühel meelel eelkõnelejaga, et Playa del Carmen on väga suurel määral Ameerika turistile suunatud koht nagu ka Cancun. Kui sind huvitab McDonalds ja Starbucks siis on see sinule. Tõelist Mehhikot näed näiteks juba eelpool mainitud San Crisobal'is, ühesõnaga mida kaugemale turistimekadest seda ehedam on elamus. A la sisemaal mägede vahel väikesed külakesed jne Kui Playa del C'st kaugemale reisimise plaani pole siis soovitaksin ka pigem Tulum'i, sealsed rannad on ikka super ilusad ja rahvast kõvasti vähem kui viitsid 200m suuremate hotellide rannaribast eemale jalutada.

Kirjutasin pika jutu, ent kustutasin kogemata ära. Panen nüüd paari sõnaga:

  1. Playa del Carmen on kuurort kus hinna tõttu väljas söömas käia ei kannatanud. Sisemaalt tulnuna olid hinnad ikka kordades kallimad! Ostsime WalMartist puuvilju, sushit, alkot, kohalikke tooteid.
  2. Tulum- käi kindlasti! Ilusas kohas maiade varemed ja maanteelt teel varemeteni on Xcareti müügiputka kust saad soodsamalt piletit osta ette, kui sinna teemaparki plaanid kah minna. Tulumi linn on NULL, aga rand on 5+: cabanad, vaated, liiv, palmid....
  3. Cozumelile tasub minna. Rentisime rolleri- 1 suur tee teeb tiiru ümber saare. Peatu ja tee üks drink omanäolises Freedom in Paradise pubis saare tipus! Chill!
  4. Cancun- äärmiselt tühi ja mõttetu. Peatusime vaid et Isla Mujeresel käia. Vaadata polnud midagi.
  5. Isla Mujeres- võtsime kohalikelt snorgeldamise jasaime paadiga poolele saarele tiiru peale teha. Ühes peatuses sain ka haiga koos basseinis ujuda!

Autot ei pea rentima. kohalikud bussid on korralikumad vaat et kui meil. Marsa käib kah Tulumi (saad ka Xcaretisse sellega). Meie rentisime vaid auto 4 tunniks, kuna see oli Tulumist kõige odavam-kiirem viis ära käia Cobas. Buss käis sinna vaid kord päevas ja oleks olnud ajaraisk. Ööbisime Playa del Carmenis 5th avenuel Posada Freud hostelis ja seal ei oleks autot kuhugi panna olnud näiteks. See hostel on tõega armas- igal rõdul võrkkiiged ja sisehoov kuhu tänavamelu ei kosta. Soovitan soojalt!

Playa del Carmen 28.11-12.12

Kas kaasmaalasi ka seal? Vaatamisväärsused lähedal? Hinnad üldiselt? Millega kohapeal arveldada?

Petistest rollerirentijad Playa del Carmenil / Cozumelil

Mõned soovitused neile, kes soovivad Playa del Carmenist üheks päevaks Cozumeli saarele minna ja seal kohapealseks ringiliikumiseks rolleri rentida: Jälgige ilma, sest tugeva tuulega on see pooletunnine laevareis paras katsumus. Playa del Carmenil on kümnete viisi infolaudu, kas soovivad teile müüa teenuseid Cozumelil väites, et saarelt ostes on need kallimad. Koguge nende saarel olevate partnerite kontakte, aga ärge Playal midagi ostke / makske. See võtaks teilt võimaluse Cozumelil pakutavast loobuda kui selgub, et pakutu ei ole päris selline kui Playal lubati. Minge saarele piisavalt vara, sest mõned vaatamisväärsused, s.h. saare lõunaosas tuletorni juures oleva pargi omad lähevad juba kella 4-st kinni. Last, but not least: Hoidke eemale rollerirenti ja muid teenuseid pakkuvast firmast Rentadora Huichol, kelle infolett on Playa laevasadama piletikassa lähedal. Letis olev Tomas, kellel oli saksapärane perekonnanimi, mis mulle meelde ei jäänud, ja tema Cozumelil olevad sõbrad on lihtsalt petised. Kes üksikasju teada tahab, võin kirjutada. Märksõnadeks on lisakulud, millest algul ei räägitud ja pettus renditagatisega.

Mehhiko PDC trip tulemas ja sooviks natuke inffi.

Kohustuslik:

Coba Isla Mujere Chichen-Itza Xcaret Xel-Ha Coco Bongo

Kas siia oleks veel midagi lisada? Nagu ma aru saan saab neid osta ja kaubelda 5th avenuelt või mujalt ka? Kuidas seal kohalik suits on ja palju tippi anda, usd või kohalik? Kas keegi kalal on seal käinud?

terv.

Käidud pm sama märtsis...

Xcaret / Xel-Ha hulgast valiksin pigem ühe...isiklikult pigem Xcaret - piletid suht kallid. Pakuvad mõlemad ka nö "half-day" piletit kuid paljud atraktsioonid suletakse suht varakult ning poolepäevapiletiga jääb palju nägemata / tegemata. Xcaret õhtune kultuuriprogramm oli asjalik ning meie jaoks pargi külastamise suurim väärtus.

Soovitan saarte külastused komplekteerida ise st. osta laevapiletid ning korraldada transport - lihtne. Isla Mujeresel rendi golfcar - saar väike...see hästi mobiilne ja mugav. Saarel suurt midagi vaadata pole peale maaliliste kariibide ega teha peale hea toidu nautimise / päevitamise.

Chitzen-Itza's käisime liinibussiga (pilet Ticabus) - rendiauto samuti võimalus....sinna vist tassitakse iga ameerika turist imikust raugani :). Olen külastanud ka Tikali Guatemalas ning viimane jättis võrreldamatult ehedama mulje.

Soovitan veel nimistusse lisada Tulum - üks maailma ilusamaid randu ning põnev maiade linnak rannakaljudel

Lisaks veel saarte nimistusse Cozumeli kui PDC-s olla. Saarel tasub roller võtta ja tiir peale teha. Teisel pool saart päris mõnusad suured lained, mis rannas olevatest kaljude avadest välja purskuvad.

kivex'ga nõus, Tulum- vist, jah, maailma esimese kümne ilusama ranna hulgas+mereäärsed varemed. Mulle meeldis jälle Xel-Ha rohkem. Ära unusta ka mõnda cenote't külastamast ja seal ujumast: http://www.yucatantoday.com/en/topics/cenotes-underwater-sinkholes Mind meelitati ka tänavalt Coco Bongo'sse, aga 15 minuti pärast olin juba tänaval tagasi:)

Jah, Tulum on kohustuslik! :)

Ma lisaks mõnusaks päevatripiks nimekirja veel Akumali. Hästi ilus rand ja snorgeldamiskoht. Käisime oma reisi ajal kohe kaks korda, ühe korra rendiautoga ja ühe korra ühistranspordiga (collectivoga).

Saartest valiks ma kas Cozumeli või Isla Mujerese. Mujeres meels mulle endale tohtutult :)

Chitzen-Itza's käisime meie rendiautoga.