Poed Antalyas, kus on fikseeritud hinnad

Kindlasti on siin sellekohane arutelu olnud, kuid ei leidnud üles. Kas Türgis on ka konkreetsete hindadega riidepoode? Tänaval ja väikestes poodides sai ja lausa pidi tingima,kuid ei soovi võltsinguid ja replicaid,vaid tahaks korralike riideid ning minu kui põhjamaa neiu jaoks on tingimine veidi ebamugav. Kuidas ära tunda poe,kus hinnad paigas ja tingida ei saa? Ja kaubaks korralikud brändid. Äkki keegi oskab selliseid poode või butiike Antalyas soovitada või ei ole Türgi õige koht garderoobi täiendamiseks?

Türgi on piisavalt suur maa selleks, et katta erinevate poodide lai skaala turutäikadest peente ostukeskusteni. Nõnda näiteks on Istanbulis kümneid "euroopalikke" ostukeskuseid originaalsete brändikaupade ning fikseeritud hindadega. Suurim neist on ilmselt Akmerkez: http://en.wikipedia.org/wiki/Akmerkez, kus on kõik Euroopa suuremad brändipoed a la Zara, Massimo Dutti, Benetton, Diesel, Lacoste jms. Et igasugust ebasoovitavat rahvast eemal hoida, on sinna pääsemiseks lausa lennujaamadele omane turvakontroll röntgenaparaatidega :) samas on ka tänaval piisavalt fikshindadega riidepoode, ise leidsin näiteks väga heade hindade ja meeldiva teenindusega beebiriiete poe (kus muide kõik 4 müüjat olid keskealised mehed :) Mis aga puudutab hinnataset, siis originaalhilbud on Türgis kallimad kui Euroopas (USAst rääkimata). Kahjuks Antalya kohta ei oska soovitada, aga googelda märksõnadega "antalya shopping center" ja leiad piisavalt infot. Üks selline keskus on näiteks siin: www.deepo.com.tr, 80 erineva poega.

0
0
1
0

Aitäh teile aga siiski jäi mul osa vastusest saamata, natuke narr küsida, aga kuidas üldse ära tunda fikseeritud hindadega poe? Hakkan pärast kauplema kohas kus ei kaubelda:P Selline tingimine ja kauplemine ikka päris väsitav, aga üle maksta ka ei tahaks. Kvaliteedi ja hinna suhe võiks paigas olla. Nii, et tahakski kohe sellisesse kapulusse minna, kus keegi sulle tungivalt kaupa pähe ei määri ja hind paigas. Kuidas selline kauplus ära tunda teiste seas? Kas suured kaubamajad vastavad kirjeldusele?

0
0

Olen palju kordi Antalya, Analya, Kemer kandis käinud ja igavusest shoppamas, aga tõesti võin kinnitada, et mitte kuidagi ei ole võimalik kindlaks teha, kus on kaup kvaliteetne ja milline shop (ka eliitkaubamajas) pakub kindlat hinnaklassi. Alati tasub pakkuda hinda alla sildil toodud hinda. Aga Türgis on nii-nii suur ettevõtlusvabadus, et mingit tarbijakaitset sa ei saa ja mingeid riigimakse nad müügi pealt ei maksa, kui küsid tshekki või garantiid, siis saad mingisuguse paberitüki mittemidagi ütleva tekstiga.

0
0

Kõige lihtsam vastus on see, et kui poes on hinnasildid väljas, siis on see fikseeritud hindadega pood. Vaatad seal ringi ja teed oma valiku. Kui hinnad tundub õige, siis osta, kui ei, siis ära osta. Kui pähemäärimine on tüütu, siis lahku poest. Tingimisvõimalusega poes teeb müüja enamasti ise esimese pakkumise, öeldes, et sama asja võib ka neilt soodsamalt saada. Sellest tunnebki ära. Ülemaksmine on alati tinglik nähtus. Kindlasti müüvad ka paljud Eesti poed "ülemakstud" asju, kindlasti saab ka paljudes Eesti poodides suuremaid asju ostes tingida. Meil aga käsitletakse seda nahaalsusena - kui näiteks turul küsida, et kas ühe kilo asemel viie kilo kurgi ostmisel soodsama hinna saab, siis vaadatakse suurte silmadega otsa, mõni saab lausa kurjaks - samas kui Türgis on see kultuuri osa.

0
0

Ka fikseeritud hindadega poes tasub vahest hinna- alandust küsida. Ei tasu ainult "senti" päris pooleks saagida. Kaubamajad selle "reegli" alla muidugi ei kuulu! ;)

0
0

Tänud, jälle veidi targem. :)

0
0

Antalyas suur kaubanduskeskus Migros... "55 Migros" vist... Seal on normaalne kaup fikseeritud hindadega ja pluss allahidlused võivd head olla.

0
0

See on "MM Migros".

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased