Põhja-Küprosel väljas söömine

Reisifirma pakub lisaks hotelli hommikusöökidele poolpansioni juurdeostmist,mis tähendab õhtusööke (ilma jookideta) buffet' lauas. Kas 10 euri õhtusöögi eest on mõttekas maksta või soovitate pigem väljas söömas käia,kuidas hinnatase söögikohtades on?

Kas jutt on põhja-küprosest? ma soetasin endale cherry pakkumisega reisi ja mul samad küsimused, meile aga pakuti õhtusööki 12 e inimene

Olime "õigel" Küprosel eelmisel aastal. Seal unustage hotellilobi küll ära. Küprosel on väga hea köök. Otsige mõni mõnus taverna (hinnad vägagi erinevad,aga maaitseelamus on alati garanteeritud) ja nautige elu !! Ei mingit hotelli õhtusööki - uskuge mind,ilma kreeka(küprose) kööki nautimata pole sel reisil mõtet.

Just,jutt käibki cherry reisist.Otsustasime siiski mitte võtta poolpansioni lisaks. Loodetavasti seal põhja pool saab ka häid maitseelamusi.

lugesin cherry enda kommentaaridest selle reisi kohta, et kõige lähem söögikoht/ restoran asub sadamalinnas 8 km kaugusel hotellist, just selle pärast hakkasingi kahtlema, kas võtta õhtusöök lisaks. Samas loodan, et ikka lähedal on ka kohti, kus saab einestada, muidu igal õhtul sõita söögi pärast nii kaugele on ka mõtetu...

Niipalju,kui uurida olen jõudnud,siis tundub,et hotelli ümbruses tõesti midagi peale pisikese poekese polegi,küsisin ka otse hotellilt. Samas tripadvisorit lugedes võib hotelli restoran ikka väga ülerahvastatud olla ja kiidetakse Kyrenia restorane. Igal õhtul muidugi sinna sööma sõita oleks tüütu.. Mind huvitab pigem autorendifirma leidmine,mis lubaks ka väljapoole põhjaosa sõita,siiani olen vastuseks ainult põhja piirangu saanud:( Kui keegi teab soovitada konkreetset firmat,oleksin tänulik!

kust te sellise reisi üldse ostsite? sain aru,et Cherry kaudu,aga kes on reisikorraldaja? eelmisel aastal,kui Küprosel olime,siis räägiti kah sellest põhjaosast ja meilt inimesed käisid kah seal. rannik pidi ilus olema,aga muu osa.... suht kaos. eks jagage hiljem muljeid. aga see on küll veider,et esimene resto on mitme kildi kaugusel ! nagu korea-pärsjas :) aga edu ja pikka meelt teile ! ootan muljeid. kui saate lõuna poole (õigele Küprosele) minna,käige kindlasti mägedes (Olympos) ja Agia Napal !

Reisikorraldaja on Wow Travel. Oh jah,ei kujutanud ette,et nii keeruliseks kipub kujunema see lõunaossa pääsemine..Lugesin eelnevalt kommentaare,kes on vastupidi lõunast põhjas käinud ja pole probleeme tekkinud,v.a uue kindlustuse ostmine. See tundub ka jama,kui põhjast rentida auto,panna piirile seisma ja üle piiri teine auto rentida,jabur. Pole paraku ka hotellis istuja tüüp ja suur soov oli saarel ringi ikka sõita.

Wow Travel ???? pole kuulnudki,aga vau,jahh :D ise pole ma kunagi cherry-taoliste vahendajatega tegemist teinud.tunduvad kuidagi kahtlase väärtusega need pakkumised... millal minek? andke siis teada,kuidas reis kulges. on ikka charter-lend,või miski muu teema ?

Sakslaste firma on,eelmisel aastal sai Türgis nendega käidud,varem ka polnud kuulnudki. Türgi reis oli väga ok,kui oleks ilmaga ka vedanud,seekord ehk veab ilmaga paremini,kuna minek varem,19.sept. Lend Tln'st,aga vahemaandmine Antalyas (jälle see Türgi osa teema..). Eks paistab siis jah,kas jääb viimaseks korraks,hetkel head tunnet küll kahjuks pole,tundub,et peab ise kohapeal palju sebima hakkama.

Millal teil minek on sinna, ise lähen samale reisile 26.09.13. Loen ja mõtlen nüüd, et huvitav, huvitav, mis ees ootama hakkab :)kui te varem lähte siis kirjutage siia ka, mis seal kohapeal siis päriselt on ja mida pole.

Hei, meie lähme 17. oktoobril alles ja õnneks veel aega. Reisimuljeid kuulaks tõsti, sest mul nüüd see eelis, et reisile minek teist kõige hilisem, on see nüüd hea või halb, ei tea, mis ilmgi seal sel ajal on. Huvitab veel mis seal taksoga sõitmine maksab..

Meie läheme ka mehega 26.09 ja hea meelega loeks ka igasugust infot selle reisi kohta :)

Ja kas keegi teab kuidas seal internetiga lood on. Kui mingit infot tahaks vahepeal saare kohta otsida jms (netipangas vaja v-o käia). Kas siis on võimalus kuskil netti saada.

Meie ka, kaks keskeas neiut, 17. oktoobril! Ootame reisimuljeid!

Ja kas keegi veel Tartust?

Tere kõigile reisihuvilistele! Me nüüd saabusime 26-ndal septembril Põhja-Küproselt, Acapulco Resort & Convention & SPA 5* hotellist. Väga ilus hotellikompleks, meeldiv personal ja mõnusalt soe oli seal. Toa saime Pine Court-i majja 3-ndale korrusele, osa eestlasi sai ka peamajja omale toa ja mõned ka bungalosse. Meie olime oma toaga väga rahul. Arvestades sellega, et ega seal bungalos eriti suurt ruumi vist polnud, nii palju, kui me nägime mööda minnes ja valgust ka kuidagi vähevõitu, aken selline pisike ja ega terrassi osa kui sellist polnudki. Taksoga me ise küll ei sõitnud, aga kuulda oli, et hotelli juurest linna pidi olema 20 türgi liiri. Kauplemine käibki seal põhiliselt liirides. Internetiga oli nii, et iga päev on Sul võimalus olla tasuta 10 minutit ja edaspidiseks pead juba ostma interneti aja omale, kas siis 3tundi, 5tundi või 10tundi. Ja kusjuures ei pea seda aega kohe ära kasutama, meie võtsime nädalaks 3 tundi ja maksime 10 türgi liiri. Tubades on teistmoodi elektripistikud, need kolmeauguga või kuidas nüüd ütelda. :) Meil oli õnneks üks adapter seal olemas, aga ühtedel ei olnud ja nad ostsid selle puuduva jubina hotelli alt poest. Toidud olid väga maitsvad! (Y) Juba tahaks tagasi sinna! Soovitame soojalt! (Y)

Tere, Me ka 26ndal tagasi reisilt ja vabandused,kes varem juba infot ootasid,polnud suurt aega netis kirjutamisekski vahepeal. Kohapeal sai osta netiaega lisaks eelmisele kirjutajale ka 1 tunni kaupa (eelnes jällegi 10 tasuta minutit),aga seda kasutasime mobiilis ära,sest lauaarvutid olid tihtipeale kinni.

Igatahes reisiga jäime rahule,ilm oli super,ei mingit vihma,vesi nii soe,et lihtsalt lähed sisse,kuigi kohati olid lained päris korralikud, olime hotelli peamajas (kuigi kirjas oli,et majutus bungalow'tes),mis oli meeldiv üllatus,kuna tõesti need bungalow'd paistsid kuidagi kitsad ja valgusevaesed väikeste akendega. Peamajas olime 2.korrusel,ei pidanud liftigi kasutama (kuulsin,et pinecourt majas oli lift mega aeglane). Tuba oli ruumikas,rõduga ja ok vannitoaga.Õhtusööke ei võtnud ja ei tundnud ka kokkuvõttes puudust,kuid soovitan võtta neil,kes liikuma ei pääse hotellist kaugemale,sest tõesti seal läheduses pole midagi ja jala kauplusteni-restodeni on parajalt maad kõmpida. Variant on ka iga päev bussiga Kyrenia linnas käia,sõidab ca 20 minutiga kohale,pilet üks ots 1 eur või 2,5 liiri, mis päris odav ja graafik on neil ka ok. Tuleb ainult piisava varuga peatuses oodata,muidu võib juhtuda,et buss täis ja peab seisma vahes,mis pole ka teab,mis hirmus,kuigi palavaga pole see just tore. Aga hommikusöökidega jäime rahule,rikkalik laud ja sai ka õues süüa. Õhtuti sõime mujal kuskil kebabi,pastat või käisime poest või turult läbi. Rendikaga oli nii,et hotellis küsiti 30 euri päeva eest. Ise võtsime Kyreniast 3 päeva 70 euri (tingimisega) eest. Auto saime tühja paagiga,nii et kohe bensukasse ja 3 päevaga saime täispaagiga hakkama. Soovitan auto enne üle vaadata,sest nad võivad vabalt mõnel teisel kokkulepitud päeval hotelli juurde kehvemas korras auto tuua,mis sest,et sama mark (aga nt. nähtavate avariitunnustega,mõlkidega jne.)

Plaan oli algul üle piiri lõunasse sõita,aga läks nii,et piiri küll Nicosias ületasime passikontrollis,aga seda jala siiski,auto jäi Türgi poolele parklasse. Ja soovitan ära käia Nicosia Küprose poolel,et seda kontrasti näha,mis oli täiesti olemas. Jala jõuab küll ühele shopingutänavale ja sealt ehk veidi edasigi,kuidas viitsimist on.

6 päevaga olekski paljuks läinud organiseerida lõunapoolset trippi,kuna vahemaad olid niigi päris suured ja polnud laiu sirgeid teid,mida kiirelt läbida saaks,mägedes oli kohati päris hullumeelne kitsaid teid läbida,lootuses,et kedagi niipea vastu ei tuleks,kuna järsak oli kohe kõrval. Nii,et piirdusime autosõidul põhjaosaga. Käidud sai DipKarpazis (eeslid tee peal,Golden beach- ilus pikk rand,vanad hooned- sõit võtab palju aega,aga tasub käia), Nicosias (Türgi pool on päris jube ikka), Bellapais Abbey's (piletiga), Buffavento (lähedal sama nimega restoran tee ääres,saime korralikult süüa seal) castle's (pool päev mägedes turnimist,kui rahulikult võtta ja vaateid nautida,tasus küll ära) ja St.Hilarion castle's (turistikaks tehtud,st pilet,viidad jne. võrreldes eelmisega,kus piletit polnud ja sõit sinna ekstreemsem,aga meeldis ka).

Kui kellegil konkreetsemaid küsimusi veel,olen valmis vastama:)

Tere! Tänud positiivsete kommentaaride eest, ootan nüüd põnevusega oma jrg nädala reisi:) Mis rahaga te seal toimetasite? Kas vahetasite liire juba Eestis või seal kohapeal? Meil on plaan kindlasti ka rendiautoga maad avastada, kuid nicky kirja lugedes tekkis küsimus-miks jätsite oma rendika Türgi poolele kui külastasite lõuna poolt? Kas miski kindlustuse teema? Veel huvitab mind, kas WOW Travel pakkus mingeid ekskursioone ning kas neid tasub võtta?

Liirides kõige kasulikum ja vahetasin juba enne reisi Eestis ära. Kohapeal saab muidugi ka vahetada,aga neid kursse ei uurinudki. Rendiautoga nad üle piiri sõita ei luba,uurisin enne mitmed firmad läbi,et kas mingi võimalus on,aga kõigil sama vastus. Kusjuures vastupidi lõuna poolt minnes põhja pidi saama,kui kindlustus uuesti osta. Muidu oleks kohe üle piiri sõitnud. Aga kui üle piiri minek,siis passid kindlasti kaasa,mingit maksu pole,aga passi tahavad küll ja tembeldavad ära. Hotellis pakuti küll tuure ja päris piisaval hulgal,aga neist huvitavamad ma arvan,jõudsime rendikaga ise läbi sõita ja säästsime rahas ka seega. Kui auto võtta 3-4 päevaks,siis jõuab põhjas piisavalt käia-näha. Soovitaks pigem 4ks,endal tundus,et oleks võinud üks päev veel olla,aga siis poleks jälle rannas suurt jõudnud olla,kuna ilm ja vesi olid super. Ja liumägedega olge ettevaatlikud, eriti nende järsemate siniste torudega!

Tänud vastajatele! Ootme ka oma reisiaega põnevusega :) Meil siis minek 17.okt

Tänud,seda piiriületust olen jah lugenud ing.keelsetest foorumitest ning lõunast põhja sõites piisab uuest kindlustusest, aga Türgi poolelt lõunasse nad vist oma autosid minna ei lase. Küllap leiame ka põhjas piisavalt, mida avastada. Hea oli lugeda mida te külastasite ja kuhu tasub minna! Liumägesid pean siis silmas...laps kaasas.