trip-krainetrip-ukraine-dark
Põhja-Soome novembris - kas ja kus on LUND?

Tere,

sooviks teie abi küsimuses: kui kaugele põhja peaks reisima, et novembri alguses lund oleks, et koerarakendiga sõita, jne jne. Ühesõnaga talvemõnusid, kuid juba novembris. Või on see absurd?

M

sadas juba augustis lund-mötlen "käevarrel"

2005 novembris (eelviimane nädal) ei toimunud veel midagi, st koerrakendisõite jne... hooaeg algas detsembri alguses vist oli 8 kuupäev. aga ilmastikuolude tõttu oli see - nii nad vähemasti väitsid. kuigi kolari-rovaniemi kandis oli novembrilõpus lumi maas.meie mõistes - korralik. ILUS oli! 2008 plaanis nüüd südatalvel, veebruaris minna. siis on õige talv :)

Käisime paar aastat tagasi novembri lõpus. Lund oli olned enne meie tulekut, kui meie olime seal sulas ära ja viimasel päeval sadas uus lumi. See võiski olla 2005a. Igal juhul koertega,põtragega sõita ei saanud. Lohutuseks tehti meile motellis viimasel päeval kui lumi tuli mootorsaaniga väike tiir. Suusamägedel oli mõnel rajal kunstlumi peal ja seal küll suusatati. Seda nii Rovaniemis kui Rukal. Rukal peetika ka murdmaavõistlust. Ka Jõuluküla kaunistavad lumememmed olid kunstlumest ja lastele oli veetud liulaskmiseks kunstlume hunnikuid.

Tundub, et see aasta on parem seis. täna tuli Utsjoel juba lumi maha! :) ning novembrini kenasti aega..

See aasta algab hooaeg 26.11. Sildid olid vähemalt jõulukülas väljas. 10 oktoobri paiku oli ka Inarist Kargasniemile sõites selline tuisk, et anna olla, matkabussil krt suht suvekad all ning üsna kõhe oli sõita :) Novembris peaks seal nüüd lumi ikka maas olema...

Plaan sõita 28.n0v.-2.dets.jõuluvana juurde Rovaniemile, lapsed 7,8 ja 12 aastased.Väga paluks infot kui külm sellel ajal võib seal olla, mida lastele selga panna, kas on tuuline.Väga palun, et kogemusi jagaksid need, kes seal käinud ka sellest, mis lastele põnev.