Praegu Riia kaudu Nizzasse

Juuli keskel bronnisin lennu, nädalane reis, aga nüüd on Prantsusmaa koroonanumber 24,2 (eelmise nädala nr oli 19). Ei karda neid numbreid, olen mõistlikult ettevaatlik ja arvestan sellega, et pärast istun karantiinis, aga ebakindlus süveneb, kas lennud üldse toimuvad, kui 17. augustil minek. Ettevalmistused on tehtud ja Nizzas oodatakse (paanikat seal pole), kauaoodatud võimalus. Kindlasti paljud praegu samas olukorras. Kas muudate plaane?

Üle 25 siis lende enam ei toimu vist. Vaevalt, et see number langustrendi nii pea läheb, sügis-talv alles tulemas. Ehk saad siiski kuidagi viimaste seas veel välja lennata kui veab? Aga jääd kas sinna või ostad tagasilennu ümberistumisega. See võib kulukaks minna kui ainult mingi Lufthansa korra paar nädalas lendama jääb nagu kevadel.

Oh, ma loodan siiski, et esimesest lainest õpiti seda, mida teeb piiride lukkutõmbamine majandusega ja et ehk on paanikast tehtud otsuseid vähem. Olen seiklusteks valmis. Aga selline pooleldi pakitud kohvri otsas istumine ja teadmatus muidugi ei meeldi.

Kui Eesti ja Läti oma määruseid ei muuda järgmine nädal, siis peab AirBaltic alates 17. augustist Pratsusmaa lennud peatama. Kuna Amsterdami lennud pidi juba seisma jätmia, siis mingit mõistliku alternatiivi nad tõenäoliselt ei paku. Tühistamisest teavitatakse tõenäolisetl reedel ja antakse võimalus kuupäevi muuta või tagastust küsida jne.

To vatse

Ma väga loodan, et Eesti (no ja Läti ka, kuigi seal on asi niigi mõistlikum justkui olnud ja päevapealt ei ole lende peatatud) oma seniseid rumalaid otsuseid muudavad. Eestis läheks näiteks lähiajal kinni oluline transiitsõlm WAW näol. Mis oleks riigi poolt rumal lähenemine. Eks ka teised ning nende hulgas FRA jõuavad mõne nädalaga selle 25 tähiseni arvatavasti. Muu Euroopa sama lende ei sulge. Oleks aeg õppida neist!

Teil võib õigus olla, aga imelik, et otsides ei leia infot isegi Hispaania lendude peatamise kohta, ehkki sealne näitaja on kordades suurem. Kas sellist olulist infot saab siis vaka all hoida?

See otsene info on igal reedel uuendatud sellel lehel - https://www.mkm.ee/et/uudised/info-lennupiirangute-kohta

Kõik riigid, mille koroonanumber on üle 25 ei tohi Eestiga otseühenduses olla. Ümberistumisega võivad lennukid ikka käia.

Lätil on sama süsteem ja Riiga ei või samadest lennujaamadest otse lennata. Hispaanaist ei ole otselende Tallinnasse ja Riiga juba mitu nädalat.

Suren optimistina, seepärast loodan veel natuke edasi, et saan oma sõbraga kohtuda ja üle 3 aasta jälle reisile minna. Aga aitäh kainestava info eest ikka ka.

AirBalticul on Lätis paras jama selle süsteemi tõttu, aga nad annavad endast parima, et viimase võimaluseni kuhugi lennata. Sellest ka hulk uusi sihtkohti Kreekas. Kuna Horvaatia on alla 25 jälle, siis homsest on plaanis Spliti ja Dubrovniku otselennud. Rijeka tuleb nädala keskel. Peale esimest ehmatust selle süsteemiga on nad väga operatiivsed ja tublid olnud, et mingi hulk lennukeid pidevalt liikumas hoida.

Samas kui juba nemad ei suuda Läti valitsust süsteemi muutma lobistada, siis Tallinnas pole üldse mingit lootust. Meile lendavad vaid välisfirmad ja ministeeriumil on neist üsna suva. Vajadusel saab alati hetkel soodsamate hindadega mõne private jeti rentida ja oma lennud ära teha.

Üks võimalik variant on, et peale tühistamist lubatakse äkki tasuta Milano lennuks muuta. Ja sealt saab rongiga Nice'i. Soovitan peale lennu tühistamist neile ise helistada ja see variant välja pakkuda. Enne kui lendu tühistatud ei ole, ei ole see kindlasti võimalik. Aga kas nad tühistatud lendudega lubavad marsruuti hetkel muuta, seda ei tea. Itaalia lendudega pole esialgu mingit probleemi.

Oo... Aitäh mõtte eest! :)

Lätlaste süsteem nii jäik ei ole, et arv 25 või rohkem ja samast päevast ei lenda.

Prantsusmaa on juba 2 päeva üle 25 aga Riia-Pariis lend täna toimus. RIX lehel on info, et alates 15.08. see liin peatatakse.

Meie töllmokad tunduvad olema hulka hullemad...

7. augusti Prantsusmaa number on 24.2. Seega pole probleemi ja see number kehtib terve järgmise nädala :)

Mõlemad riigid arvestavad ainult reedeseid numbreid, seega on hetkel veel üks nädal mureta.

OK ma tegelikult konkreetset Läti määrust vms ei hakka hetkel otsima, aga kuna kokkulepe oli mõlemal riigil koos tegutseda, siis lähtun Eesti nimekirjast ja kommetest. Seni on need klappinud.

To vatse

Ok, mul oli miskipärast mulje jäänud, et lendude toimumist kipub Eesti suhtkoht reaalajas keelama. Et vaene Wizzair sai vaid ühe päeva Kiievisse lennata...

Aga hea kui vähemalt nädala kaupa.

Kuigi veel parem kui sellest lollakast süsteemist üldse loobutaks!

Minu lennuki väljumine on just 17.08 hommikul ja see sõltub järgmise reede numbrist. Kisub põnevikuks.

No õnnetu juhuse tõttu algasid lennud neljapäeval ja reedel oli uute andmete sisestamise päev.

Liini avamist võib vist teha suvalisel päeval, kui number on sobiv. Sulgemine toimub pigem reedeti.

Prantsusmaa number reedeks alla ei lähe. Selleks peavad päevased nakatumised jääma alla 1200. Mis see maksimum järgmistel päevadel keskmise muutmiseks olema peab, seda ei viitsi arvutama hakata, aga suvel välja arenenud koroonanumbrite analüüsi võime ütleb, et reedeks lootus ei ole :(

Mõtlesin, et tõstaks väljumise reede hommikuks...

Kui see sobib, siis kõlab nagu plaan. ECDC andmed tulevad enamasti pealelõunal ja selleks ajaks oled ammu Nice'is.

Tegin taotluse, vaatame, mis vastavad. No mitte ei tahtnud alla anda :)

Meie AirBaltic lend läbi Riia Belgiasse tühistati just eelmine nädal mõnepäevase etteteatamisega sest Belgias tõusis number üle 25. 

Täpsemalt siis lend ise oli pühapäeval 9. augustil, aga tühistamise teade tuli kolmapäeval, 5 augustil.

Õnneks oli võimalik piletid ümber muuta ja lennata Tallinnast Berliini AirBalticuga ja sealt Brussels Airlinesiga Belgiasse.