Puhkus oktoobri lõpp, kas Teneriife või Küpros, kus ilmaga kindla peale minek?

Tere Kas kellelgi on jagada kogemusi nii Teneriife kui Küprose ilmaga oktoobri lõpus? Plaan teha lastega perereis ja mis seal muud kui suurem osa ajast nautida veemõnusid, sellest ka küs kus ilm on soojem ja kuivem oktoobri lõpus. 

Võttes puhtalt keskmise statistika googlest, siis mõlemad on head variandid, aga Küprosel tsipa kuivem. Mis on reaalsuses seda ei tea kunagi, aga statistika on paljulubav.

Tegelikult oktoobri lõpus on Tenerife ikka kindlam valik, Küprosel võib siis ilm juba veidi ebastabiilne olla. Seda just vihma suhtes. Ülaltoodud Tenerife ilmaandmed on ilmselt pealinna, Santa Cruzi kohta, aga see erineb edelarannikust küllaltki.  Tenerife edelarannikul oktoobris kindlasti nii palju ei saja ja soojem on ka. Lõpuks on Tenerife ikkagi oma 1000km ekvaatorile lähemal ja novembrist kevadeni kindlasti soojema kliimaga kui Küpros.

Topsike ajab siin inimestel pead sassi !..Olen Kyprosel 3 korda oktoobri lõpus käinud ja ainult yhe korra...a´`la vist 15 minutit sooja vihma saanud,ylejäänud aeg...uhkes kuivuses ja soojas päikeses,samal ajal minu söbrad samadel kordadel olid seal Kanaaridel,kyll ei tea täpselt,kus saare peal ja ligunesid nädal aega vihma käes,vahepeal anti vist kaks päeva puhkust. Kyll sai naerda siis nende yle,aga loodus on muidugi Kanaari saartel hoopis parem,kui Kyprosel ja sellepärast peabki ise asjad paika panema,mida tahta!

On veel soodsaid pileteid Riia - Paphos 13-20. oktoober. Küprosel sellel ajal vesi veel 25 kraadi ja õhk samasse kanti. Koolivaheaja nädalal on hinnad hoopis teisest klassist.

Bosser, muidugi on Küprosel hea kliima, ma lihtsalt räägin, et Tenerifel on sel ajal siiski ilusa ilma tõenäosus suurem. Muide sa isegi ei tea, millisel Kanaari saarel su sõbrad käisid. Mina räägin eelkõige Tenerife edelarannikust ja selline nüanss on Kanaaridel väga oluline- saarestiku omapära. Muide ma olen Kanaaridel tunduvalt rohkem käinud kui 3 korda.Väga hea oleks ka Gran Canaria lõunarannik. Isegi parem kui Tenerife. 

Väga tore,et infot jagame ja inimesed saavad ise otsustada ,kuhu,millal ja kuidas minna.mina olen ainult 2 korda Las Palmases olnud ja mitte puhkusel,vaid tööasjus,seega kogemusi vähe.

Kui suurem osa ajast nautida veemõnusid, on Küpros vast parem valik. Ookeanis peaks vesi juba jahedam olema sellel ajal kui Vahemeres.

Tulin just nädal tagasi Küproselt ning uurides kohalikelt ilma kohta, siis oktoober-november on hea aeg aktiivselt puhata, kui looduses on rohelust ja temperatuurid jäävad üle 20 kraadi. Vee osas tasub kindlasti mõelda, millisesse linna jääda. Limassolis oli vesi näiteks jahedam, kui Ayia Napa või Coral Bay-s; Samas oli Ayias kahel-kolmel päeval laine üsna korralik, mistõttu paadiekskursioonidki ei väljunud. Laste puhul tasub ehk mõelda tagavara variandina hotelli, millel on veepark või siis veepargi peale. Paphose veepark pidi üks suuremaid olema ning avatud kuni 31.oktooberini. 

Isaacil tegelikult õigus, Küprosel on vesi tõesti sel ajal pisut soojem, mis ei tähenda muidugi, et Tenerifel oleks vesi juba külm. Oktoobri lõpuks on vesi Tenerifel saavutanud maksimaalse soojuse- 25 kraadi julgesti. Küprosel 26-27.  Aga kuna siin Merili Aasma viitas veepargile, tuletaksin meelde, et Tenerifel asub Siam Park, teist nii vinget euroopas ei leia, pole võrdset vist terves maailmas. Küprosele lend on muidugi lühem, kindlasti ka odavam. Muide ärge unustage Küprose vasakpoolset liiklust kui plaanis auto rentida.

Kasutan natuke teemat ära ja uurin, kumb aeg on Küprose külastamiseks parem -  kas oktoobri teine pool või aprilli lõpp/mai algus? :) 

kui tahad ujuda, siis on oktoober parem, Vahemeri kevadel ei ole just kõige soojem. Oktoobri koolivaheaeg on muidugi alati väike loto, aga suure tõenäosusega on sooja 24-27 ja ilm mõnus.

olime 16-23 okt ja ilmad soojad 26-29, vesi soe umbes 23-24.  Ilmadega täiesti rahul.

Olime Küprosel 20-28.okt. Ilm soe ja päiksepaisteline, temp ca 23-27 kraadi. Üks päev oli vihmahoogudega, algas öise äikesetormiga ja siis päeva jooksul veel paaril korral sadas. Vesi oli soe ja ujuda sai, samuti päikest võtta.

Olime Pafose kandis 30.10 - 13.10. Paar päeva oli kerge vahelduva pilvisusega, üks õhtu sadas vihma, ülejäänud aeg oli päike, 24-27 kraadi päeval ja 16-18 öösel. Vee kohta ütleks nahatunde järgi 18-19.

Me olime Pafosel 01.11 kuni 08.11. Ühel päeval oli ilm pilves ja natuke sadas (seda kasutasime mägedes käimiseks). Vee temperatuur oli meie meelest pigem 21-23 kraadi. Lapsed snorgeldasid tunde meres ilma et külm oleks hakanud.

Vesi pidi kindlasti soojem olema kui 18-19. Olime seal 18-25.okt, ilm väga ilus (enamik päevi päikeseline 25-28 kraadi), vaid ühel päeval käis äike üle, aga see vaid paariks tunniks. Vett nüüd ise ei kraadinud, aga kuskil näitas 24 kraadi (ilmaportaalid näitavad ka enamasti 23-25 vahemikku). Meres sai rahulikult ujutud (Coral Bays huvitavalt pisut kaugemal oli soojem kui kaldal), soojem kui basseinis (mis oli ka mõnusalt ujutav). Igatahes Küpros ilma poolest oktoobri lõpus väga mõnus, soe Eesti suvi. 

Olen praegu Alanyas ja siin on vesi +22,öhk...+24,homme kyll läheb kylmaks,ainult +20 lubatakse ja vihma ka veel,pärast jälle + 24,ja seda nyyd...16 november!  oktoobri keskpaigus oli päevane temperature kogu aeg yle 25 kraadi ja vesi yle 23-24 kraadi.

Tenerifel on kõige külmemad kuud jaanuar, veebruar. See tähendab siis, et umbes nagu Eesti suvi (20-25 kraadi). Oktoobris mõni kraad rohkem. Tenerife kliimaga on see lugu, et lõunas ja põhjas on see täiesti erinev. Los Cristianos ja Costa Adeje kant on alati soe ja päikeseline. Põhja pool ja pealinna kandis on kliima oluliselt heitlikum. Jahedam, pilvisem, vihmasem jne.

Oleme käinud oktoobri koolivaheajal nii Tenerifel kui Küprosel ja olid võrdselt soojad, aga ujuda oli soojem Küprosel, sest ookean ikka jahedam kui meri. Samas Tenerifel on rohkem tegevust ja just eelmainitud Siam veepark, millesarnast mujal tõesti ei ole. Küprose veepargid on hästi keskpärased.

Hurghada suure veepargiga perehotell, ja raha eest täiega! Muul juhul: meri on jah mõlemal pool aga kus on lastel lõbusam?? Tenerife Siamile midagi on Küprosel vastu pakkuda? Egiptuses teame et on! ;)