trip-krainetrip-ukraine-dark
Puhkuseks Küpros vs Kreeta?

Tere! Plaanis minna aprilli alguses puhkama, nautida päikest, vaatamisväärsusi, proovida ujuda jne. Kumb oleks sobivam koht kas Küpros(pahos lähedal) või Kreetal, tooge palun mõned positiivsed ja negatiivsed nähtused :) Parimat!

Tere!

Elan hetkel Küprosel, Paphosel kuid varem töötasin Kreekas, Kosi saarel. Kahjuks Kreetale ei jõudnud. Üleüldiselt loodus on sarane, kuid pigem soovitaks Kreetat. Mulle meeldis kohalik kultuur, inimesed... Aga kui valid Paphose, anna teada- töötan sadamas, ja oskan soovitada sulle häid hotelle:)

Parimat, Marianne

Elasin kunagi Küprosel, Larnacas. Kreetal pole ise käinud, aga mul hea sõber elas seal ning kuulsin siis selle kohta palju. Kui otsid soojust, siis Küpros on kindlasti soojem kui Kreeta. Kreetal on ilusam loodus kui Küprosel (Euroopa ainukene palmimets on Kreetal). Küpros suvekuudel meenutab rohkem kõrbe (kui mitte mägesid arvestada). Larnaca ranniku lähedal on sukeldumiseks hea koht - Zenobia laevavrakk. Ayia Napa lähedal on super ilusad merekoopad kus saab ujuda kristallselges vees. Larnaca külje all asuvas soolajärves pesitsevad sügisest kevadeni ka flamingod, aga need sa vist magad maha kuna nad kuskil märtsis lendavad minema.

LittleChair- Euroopa suurim ja UNESCO nimekirjas asuv palmimets asub Hispaanias Elche linna (Alicante) juures. Teemast küll mööda, vabandust.

Olen külastanud kumbagi saart ja igaljuhul eelistaks Kreetat.

Kindlad kuupäevad paigas :) 31märts-7apr. Ja kohaks kaldub hetkel Kreeta(Chania piirkond), loodan jala saan ikka merre pista või vähemalt basseini. Tuleb mõni nipp veel,millega peaks arvestama saarele sõites?

Igaks juhuks arvesta sellega, et seal pruugi veel väga soe olla. Aga muidu-naudi igati. Suurepärane koht puhkmiseks. Inimesed sõbralikud, loodus ilus, väga hea toit :)

Tere reisihuvilised!

Leidsin siit teema Küpros vs Kreeka, endal sama küsimus, et kumba eelistada. Olen uurinud kõikvõimalikke Eesti reisibüroode kodukaid, aga hinnad on minu meelest ikka üle mõistuse. Soovin minna augusti algul (sest siis on puhkus, kuigi ilmselt väga palav, aga ega soe nahka riku, nagu mul vanaema kunagi ütles)ja kuna saan reisi võimaldada võib-olla korra 5 aasta jooksul, siis metsikult ei tahaks seigelda, tahaks, et hotell oleks vähemalt 4 tärni, mere ääres ja mingi linn võiks ka olla lähedal. Ei taha otsida mingit transporti, lennata 12 tundi, mitu korda ümber istuda, vahtida tunde kuskil lennujaamas, otsida söögikohta jne. Sellised soovid siis minul, aga ... Nüüd siis probleemid, olen muidugi võhik kuubis, aga olen oma kuu netis hullanud ning tundub, et Eesti firmade kaudu minnes tuleks sms- laen võtta, sest minu tingimustel alla 1000 euro nägu ei mängigi välja, lisaks on pakutavad hotellid mannetud, isegi 4-5 tärni hotellide pildid ei ole kutsuvad, lisaks on igasugusest asustusest kaugel. Tahaks harva minnes tunda ennast nö "valge inimesena". Leidsin huvitava lehe Küprose hotellide kohta www.bookcyprus.com, mis pakub tõelist luksust poole odavama raha eest, samuti leiab oivalisi hotelle booking.com lehelt, mis hinnalt soodsad. Ainuke probleem, et ei suuda leida (või ei olegi?) otselende nendesse kohtadesse? Soome kaudu finnmatkat.fi küll müüb ka ainult lende, aga kas tõesti Eestist otse sinna ilma pakettreisita 4 tunniga lennata pole võimalik? Äkki keegi oskab vastata? Olen juba ette väga tänulik! Ja samas algne küsimus, Küpros vs Kreeka - kumb on hinna-kvaliteedi suhtelt parem?

Augustis puhkab terve Euroopa ning sellel ajal mingeid erilisi soodusreise ei tehta ning 1000 EUR reisi eest sinu seatud kriteeriumite järgi ongi täiesti normaalne hind pikalt ette ostes. Arvesta, et keskmiselt maksab hotelliöö 4-tärni hotellis ca 150 EUR öö, 4 tundi edasi-tagasi lendu vähemalt 400 EUR. Kui need liidad, siis selgub, et paketi-reisi ostes oled lennupileti raha säästnud.

Eestist nii kaugele otselende ei tehta ning üksikutele tšarter-reisidest vabaks jäävatele kohtadele ei tasu loota. Odavlennufirmadega võid mõnda puhkusesihtkohta ka üsna mõistliku hinnaga kohale jõuda, kuid reisimugavuses tuleb kõvasti järgi anda, sest ilmselt ei õnnestu edasilennu päevi klappima saada ning tuleb öö kas lennujaamas või lähedases hotellis mööda saata. Kui kõik kulud kokku paned, ei pruugi selline reis enam odavam tulla.

Kui sul eelarve on piiratud alla 1000 EUR (no sms laenu vist tõesti reisimiseks poleks mõtet võtta), siis on sul mõned võimalused juhul kui sa oma kriteeriume muuta ei soovi.

Oota oma puhkuse alguseni ning ole valmis valima parim hetkel saadaolev viimase hetke pakkumine. Kui jätad kriteeriumitest alles 4 või 5 tärni ja mere ääres, siis valik tuleb langetada erinevate pakkumisel olevate sihtkohtade vahel. See võib olla Itaalia, Kreeta, Kreeka, Türgi, Bulgaaria. Valimiseks ka palju aega ei jäeta, nii et tööta kõik pakutavad variandid eelnevalt läbi. Mida vabab oled oma sihtkoha otsustamises, seda parema tulemuse lõppkokkuvõttes saavutad.

Olen ise kasutanud just sellest skeemi, sest eesmärk on sellisel reisil olnud garanteeritud päike ja soe vesi. Ega vaatamisväärsuste külastamisest selle palavusega palju välja ei tule. Olen juulis puhanud Sitsiilias, Kreetal, Türgis ja isegi Hiinas ning tõesti - ega soe nahka ei riku, kui piisavalt õige faktoriga päikesekreemi kasutad :-)

Sigrid, kui sa ei taha otsida ega seigelda, siis on sinu jaoks paketireis ideaalne. Vaatasin, et 600€ eest saab 7 päevase paketi augusti lõpul 4* hotellis Kreetal hommiku- ja õhtusöögiga, hotelli hinnang hea, rand lähedal (vt Novatoursi kodulehelt).

SMS-laenu osas tegid loodetavati nalja. Elu on palju ilusam, kui reisida selle raha eest, mis olemas on ja kui seda on parasjagu vähe, siis pigem teha odav reis - päike ja meri on ju tasuta. :)

SMS-i osas tegin nalja muidugi, iial ei hakkaks seda võtma. Ja tänud 2 vastajale.

Üks küsimus veel nende riikide kohta. Kas peab olema reisimiseks pass või piisab id-kaardist?

Euroopa Liidus piisab id-kaardist, Türgis muidugi vaja passi. Loodetavasti leiad sobiva reisi, edu!

Kuna Küpros ja Kreeka on EL riigid siis piisab reisimiseks ID kaardist.