Puhkusereis Austraaliasse

Tere. Plaanime abikaasaga kolmeks nädalaks austraaliasse sõita. Lihtsalt puhkama. Tahaks ilusat loodust nautida. Aga olen juba lennupiletite ostmisega jänni jäänud. Esimese hooga valisin marsruudi Tallinn-Sidney-Tallinn. Aga siis hakkasin mõtlema, et võib olla hoopis Tallinnast Sidneysse sõita ja tagasilend võtta Cold Coastist või Brisbane'st. Vahemaa läbida autoga. Sellest ka minu küsimus:
Kas keegi on teinud taolise reisi ning oskab kogemusi jagada? Ehk oskab keegi soovitada, kus kindlasti käia võiks (mõni eriti ilus rahvuspark või rand vms)?
Samas olen avatud ka mõnele uuele marsruudile. Näiteks kui olete teinud samalaadse tripi, aga teistes kohtades ning eriti rahule jäänud.

Ette tänades,
Jessica

Jälgin teemat. Huvitab ka ennast selline 3-4 nädalane tiir.
Ootaks samuti vastuseid

Ülejärgmisel nädalal minek Austraaliasse. Autoga sõidame Melbourne-Great Ocean Road marsruudil, Brisbane-(Noosa Heads)-Fraser Island marsruudil ja Brisbane-Gold Coast (Byron Bay). Ülejäänud liikumised siselendudega. Novembri lõpus võin muljetada.

Ma soovitaksin sügavalt Western Australiat. Lennake Perthi, võtke sealt auto ja sõitke kas põhja Shark Bay suunas või lõunasse Albany/Margaret River kanti. Põhjas on vapustavalt teistsugune loodus: punased kõrbed, lõputud sirged teed, inimtühjad rannad etc. Lõunas on natuke rohkem rohelisem aga ikkagi metsik Lõunaookeani rannik, veiniistandused jms.
Aastate eest veetsin 1 kuu WAs ja sõitsin mõlemad pooled läbi, kustumatud mälestused! Nii kustumatud et selle ajendil kolisin suisa Austraaliasse elama (kuigi tööturu tõttu idakaldale).
3 nädalat on muuseas väga vähe, Austraalia on väga-väga suur, olenevalt lennukogemusest veedate 3-5 päeva jetlagi käes ülejäänud aja põhimõtteliselt autos. Teed on samas eestiga võrreldes head ja kütus odav, kõik muu on kallis.

kui sul on soovi erinevatesse kohtadesse minna, siis on muidugi kasulik votta pilet Tallinn-sydney ja tagasi Gold Coast-Tallinn, mottetu tagasi soita Sydneysse lihtaslt, et peab sealt tagasi lendama

Oleme minemas jaanuaris. Praegu reisiplaan paika pandud. Helsingi-Adelaide-Helsingi (soodsad piletid olid, tasub otsida pileteid lähi linnadest). Kohapeal siselennuga Brisbane, siis tripime sealkandis, edasi Brisbane-Sydney. S i ümbruses plaanis sinimäed ja rannik. Edasi Sydney - Melbourne, kust otse great ocean roadile. See vahemaa rendiautoga Adelaideni, sealt veel Smoky Bay ja tagasi.
Kokku 4 siselendu. Ajaliselt u 3 nädalat.
Kuna kohapeal on meil nii sugulased, kui ka parim sõber, siis osad külastused on plaanitud just nimelt paikadesse, kus teised elavad. Kohalikud soovitasid jääda kesksuvel lõunarannikule, kuna mujal ilmastik lihtsalt väga ekstreemne (kuidas kellelegi muidugi).
Kui ära käinud ja plaanid oma kokkupandud reisikava saab läbikäidud ja tuntud, siis saan anda tagasiside.

Olen kuulnud, et Austraalias pidi olema just põhjaosa huvitav, loodusepoolest, sest suurlinnasid näeb ju mujal ka :) seega ise oleme märtsis minemas Darwinisse perega, et minna loodust avastama ja seiklema. Oskab keegi soovitada seal huvitavamaid kohti, mida peaks kindlasti nägema?

Minek veebruari keskel autoga Adelaidist Sydneysse. Kuidas seal kaugel mobiiliga lood on?
On äkki soovitusi interneti osas. Sai küll valitud wifiga peatuspaigad. Siinseid hinnakirju uurides ilmselt Elisa kõige mõistlikum.

Nagu ikka välismaal, ostad endale kohaliku SIM-kaardi koos mõne giga internetiga.
Räägid palju tahad ja arvuti jaoks tekitad mobiiliga wifi-võrgu, et mitte sõltuda sealsetest wifi-võrkudest.
Arvestades Eesti mobiilide roaming-hindu Austraalias, võrdub hinna osas selline kohapeal ostetud mõnegigane pakett ilmselt ühe 10-minutilise kõne ja ühe YouTube'i video vaatamisega Eesti numbri pealt.

Seda nüüd küll, et internetti roaminguga ei kasuta. Ei olnudki plaanis ka. Aga Elisa kõnehinnad on siiski üllatavalt head.
Kogu eelnev post sai tehtud teema värskenduse mõttes s.t. äkki keegi tahab muljetada. Kogu siinse foorumi postitused Austraalia kohta käivad ainult töötegemise kohta. Elust olust siit midagi ei leia....
Omal selline olukord, et ei ole vasakpoolse liikluse kogemust aga Adelaidis saab lennujaamast auto ja kohe linna hotelli otsima. :)

Adelaidis võid Eesti majaga ühendust võtta.Ehk saab öömajagi( mul tütred seal ööbisid igatahes).Elu olust räägitakse blogides.Ega jah paljud ei avalikusta oma seiklusi.Mul tütred ikka pilte saadavad.