Pulmareisile juulis!

Kuhu soovitaksite minna pulmareisile kas Kreetale või Santorinile. Miks just sinna? Tahaks rentida seal auto ja saare läbi sõita (Santorini vist liiga pisike selleks? Jõuab ka ekskurioonide ajal kõik ära näha?). Kui oleks peale rannas lebotamise ka midagi huvitavat teha? Kumb on ilusam? Milliseid 5* hotelle soovitaksite?

Kuulge, otsustage parem ise. Kohe võtab sõna seltskond, kes on käinud Santorinil ja hirmsasti soovitab. Siis Kreeta partei, kes soovitab just seda. Või vastupidi. Minge Kreetale. Saate vähemalt võimaluse massidest eralduda. Aga Santorini ülemaailmse haibiga on jälle keeruline võidelda. Ainus Kreeka saar, kuhu kunagi tagasi ei kipu.

Käisime hõbepulmareisil Kreetal. Kõik oli super peale tüütu igaõhtuse rendiautoga tagasisõidu oma hotelli, kus põhiliselt ainult ööbisime ja hommikul uuele tuurile läksime. Tavaliselt ei jõunud isegi õhtusöögile ja tegime seda mõnel maalilisel rannal vm. Ööbimiskohti oli linnades ja väikestes asulates igal sammul ja üks odavam kui teine sh väga põnevates kohtades. 5*hotellide osas ei tarvitse see muidugi nii olla

Meie käisime pulmareisil Rhodosel. Superlahe reis oli - mõnulesime nii rannas kui kimasime rolleriga terve saare läbi. Olime 2 nädalat, selle ajaga jõudis ilusti kõike teha. Kui huvitute ajaloolistest sammastest jms vägevast, siis on seal küll palju vaadata, vastupidiselt Kreetale, kus ainsaks on vist Knossos, mis pole ka üldse SEE. Minuarust vähemalt. Mõnus oli õhtuti jalutada Rhodose vanalinnas, sadamas jne. Aah... sinna läheks küll uuesti tagasi.

Olgugi, et pole Kreetal käinud, soovitan Santorinit, sest võin Santorini koha pealt küll lubada, et see reis on unustamatu!

Ma jäin oma Türgi reisiga ka väga rahule - hea toit, soe ja meri ka olemas

Brita kommentaari peale, justkui oleks Rhodosel kohutavalt palju vaadata ja Kreetal mitte midagi peale Knossose...
Olen Kreekas põhjalikult tutvunud 10 saarega, ja olen endiselt arvamusel, et Kreeta on neist parim! Kolmel Kreeta-käigul oleme iga kord teinud põhjalikult tutvust saare eri osadega, ja võin küll kinnitada, et isegi kinnisilmi käies pole võimalik vältida põnevaid paiku, iidseid varemeid, imelist loodust, kauneid randu, linnu ja külasid. Vaid Hersonissose kant jättis kehva mulje. Muide, Knossos on ainus vaatamisväärsus, kuhu me seal jõudnud pole...

Mis puutub Rhodosesse, siis seal olen viibinud vaid pealinnas - ja oma türgilikkuse ja närvilisusega pole tal midagi ühist nt Hania, Rethimnoni, Agios Nikolause ja Sitiaga Kreetal. Täitsa erinevad saared - aga maitse asi muidugi.

Käisime abikaasaga eelmisel aastal juuli lõpus Korful mesinädalatel. Algse tõuke selleks mõtteks andis lapsepõlves loetud Gerald Durrelli "Minu pere ja muud loomad" mille värvikas kirjeldus sellest saarest oli nii minule kui mu abikaasale jätnud kustumatu mulje. Edasine uurimine saare kohta nii internetist ja raamatutest kinnitas meie otsuse lõplikult. Eks see reisisiht sõltub reisijast, meile ei meeldi eriti turismikeskused, pigem armastame liikuda omapäi. Öised meeletud tantsupeod ja joomingud ei tõmba. Saar on oma väiksusest hoolimata väga vaheldusrikas nii looduse kui asustuse poolest. Kindlasti tasub auto rentida võimalikult kauaks, siis saab eemale turismikeskustest ja näha normaalset Korfu elu ja otsida üksildasi lahesoppe ja oliivisalusid. Olime viietärni hotellis nimega Corfu Secret, hoolimata imalast nimest, oli see armas ja sõbralik koht. Nad olid teada saanud, et meil on mesinädalad ja tegid meile ühel õhtul väga meeldiva üllatuse. Korfule lendamiseks kasutasime Happy Traveli teenuseid.

Meie käisime eelmise aasta augustis Santorinil oma pulmareisil. Arvasime ka, et tuleb muinasjutuline reis, aga vot ei olnud selline imeline. Oli hoopis KOHUTAV liiklus, no tõsiselt, seal ei teata liiklusreeglitest mitte kui midagi, liiga palju inimesi, liiga palju eesleid ja liiga palju pealetükkivaid restoranitöölisi ja liiga palju vanu paljaid turiste. Aga päikeseloojang oli ilus... aga meie jõudsime peale reisi otsusele, et meile oleks meeldinud mõni tsiviliseeritum koht, ... Hotell oli meil väga ilus siiski.. Tamarix Del Mar, ja teenindus oli seal väga hea! AINULT üks asi oli kohutav hotelliga seoses- koristajatädi käis kogu aeg meil tuba koristamas millegipärast ja sattus meile tuppa just siis, kui meie parasjagu mullivannis või voodis olime. Süsteem puudus neil igatahes, sest ega me muidu ju sel ajal toas ei oleks olnud, kui nad koristamas käisid.

Kui uuesti saaks valida, siis läheks pigem rooma võibolla... või hawaiile, või sitsiiliasse...

Maltale äkki pigem? meie kaalusime seda ka, aga tol ajal oli seal väga palav, nii et ei tahtnud seda.. pärast oli Santorinil ka meeletu palavus tegelt. :)

minu arust sinu Santorini kogemus ja veel pulmareisina toestab, et polegi motet arvamust vaid ainult infot siit kysida. Mina olin Santorinil viimati 4 a tagasi, yksi mitte pulmareisil aga see on siiski yks koige ilusamaid kohti mis ma tean. Muidugi, arvab nii ka kogu valge maailm ja soidab seda ise nagema aga ikkagi. Tsiviliseeritust juurde? No ei! See on just lollikindel ja turvaline mitte metsik pulmareisi koht, just soovitasin seda yhele paarile kel mesinadalad ees. Mh, koomiline on turististatud tanavatel kuulda enda korval hyyatusi;"Oh gosh, it's like a screensaver!!!" Aga. Seal leiab ka juulis kohti kus omaette paikseloojangut nautida, ja selliseid vaadeid sinna juurde, mis nutma ajavad, no ausalt.

"Olime viietärni hotellis nimega Corfu Secret" Lastminute andmetel on see küll kolmetärnihotell.