Qatar Airways, tagasilend koju

Me oleme hetkel Keenias ja jälgime pingsalt uudiseid. Tagasilend planeeritud 18. märtsil läbi Doha ja Arlanda - Arlandast oleksime pidanud tulema Air Balticuga, tänase seisuga on aga selge, et Air Baltic siis enam ei lenda. Kui veab, saame tagasi mõne muu lennufirmaga, eeldusel et vahepeal uusi piiranguid ei kohaldata, selle peale aga ei julge küll mürki võtta. Qatar lubab muuta tasuta lennukuupäevi, seda kuni 3 päeva enne lendu, aga see meid hetkel ei päästa, kuna siia pikemaks jääda ei soovi. Seega ei teagi, mida peale uudiste jälgimise teha hetkel.

Ma soovitaks, et küsige Qatarilt, kas nad muudaks Dohast lennu Arlanda asemel tasuta Helsingisse, siis on teil märksa lihtsam laevaga koju tulla.  Põhjendage, et Arlandalt lõpetas AirBaltic lendamise. Rootsi on kriisipiirkond mitmetele riikidele, nende kolme päeva jooksul võib olukord veelgi keerulisemaks muutuda.

Me püüame nii kiiresti kui võimalik jõuda Nairobisse hetkel ja homme püüame lennu varasemaks ja läbi Helsinki saada, enne kui Nairobis oleme, ei julge hakata pileteid muutma.

Tere, 

Igaks juhuks edastan teile sellise tänaõhtuse info:

Qatar plans to stop inbound flights to the capital Doha as of 18 March for 14 days, with the exception of cargo and transit flights.

All public transport in Doha has also been suspended as of Sunday night.

allikas: https://www.theguardian.com/world/live/2020/mar/15/coronavirus-latest-updates-trump-tests-negative-as-spain-orders-nationwide-lockdown-uk-us-australia-italy-europe-global-economy?page=with:block-5e6e63e18f085c6327bc053e#block-5e6e63e18f085c6327bc053e

Olen samuti Keenias ja plaan oli lend 31. märts Mombasa - Doha - Helsingi

Hetkeseisuga võtsin vastu otsuse jääda Keeniasse paigale kuna otseselt ükski kohustus Eestis ei oota.

Vist on targem otsus olla kohapeal ja oodata, kuni olukord laabub ja saab tagasi lennata. Eks Qatar peab niikuinii lennu hüvitama ja orgunnima uue pileti kui on aeg käes.

On ka uudiseid värskest presidendi kõnest, et Keenia peatab kõik sissetulevad ja väljaminevad lennud 30 päevaks.

Ma siia jäädes kardaks seda, et kokkuvõttes ei tea, kui pikalt see periood kesta võiks, mil lennata ei ole võimalik ja no kohustused ka ootavad.

See Doha info - transiit jääb siiski alles, ja me Dohas peatuda ei plaaninud, seega see meid väga ei puuduta õnneks, põhiline et lennufirma mingit otsust vastu ei võtaks.

Tulime just Nairobi Qatar Airwaysi kontorist. Eestisse neil enam lende pakkuda ei olnud, aga saime lõpppunktiks Helsinki, 19. märts. Loodame, et vahepeal midagi ei muutu ja saame Helisnkist praamiga koju.

Jup, ma just kirjutasin välismini... vaatab mis nad vastavad, ehk siis mingi variant tekib laevale saada vm. Ma oleks nõus Soome karantiini ka jääma kui paremat pakkumist pole.

Kirjuta siis siia ka mis välimin. vastas, meil stardib lend homme ja jõuab soome 06.55

Kummipaadiga põgenike moodi, Eesti poolele jõuate, kutsute päästeameti appi. Must huumor.

Kas keegi on minemas transiitlennuna Dohalt-Helsinkisse väljumisega 18.03 kell 01.45? Kas lennukisse ikka lastakse, kui soome piirid kinni. Samas kui öelda, et kasutame soomet transiidina ei tohiks vist probleemi olla.

Ma ei kujuta ette, aga anna teada siis kas said. Ehk tasuks igaks juhuks teilgi ette olukorrast välisminiteeriumisse kirjutada, et millal olete tulemas ja mis lennuga... võibolla nad saavad kuidagi aidata. Laevaliiklus ka sulgeti, seda enam. See tehniliselt ei ole transiit kui Soomes peate ikkagi maale minema et laevale saada.

Hei, meie tulemas Aucklandist üle Sydney ja Doha Stockholmi saabumisega 20. varahommikul. Meie jätkulend SASiga on hetkel edasi lükatud 22. hommikusse. 

Keegi veel Stockholmi suunas liikumas?

to Eda, laevaliiklus Tallinnaga ei ole veel katkenud 17.03 muutub graafik aga jätkatakse inimeste koju toomisega.

Tere, meie tulemas Sri Lankalt läbi Doha Stockholmi saabumisega 20.03 varahommikul. Edasilend Tallinnasse lükati samuti pühapäevale. Mōtleme, mis nüüd kōige ōigem samm edasi oleks.

Krmk, kirjutasin teile eraldi.

Välisministeeriumsaatis meile vastuse, et kui soomes piirid kinni pannakse, siis transiit reisijatele kodumaale on lubatud ja laevad käivad.

Neile, kes Stockholmi lendavad, proovige lennud ümber vahetada Helsinkisse, saate ehk kiiremini koju!

https://www.facebook.com/majandusministeerium/photos/a.452300871482471/2895029477209586/?type=3&theater

Tähelepanuks lisaks juurde: Alates 17. märtsist 2020 jätkub meretransport Eesti ja Soome vahel vaid tagamaks eestlastele koju tagasi saamise võimalus läbi Soome ning tagamaks naaberriikides elavate inimeste koju suundumine läbi Eesti transiidikoridori. Jätkub ka kaubavedu Eesti ja Soome ning Eesti ja Rootsi vahel

Oleme 20.03 liikumas Tai-Doha-Stocholm Qatar Airwaysiga  ja Stocholmist SASiga 20.03 ôhtul Tallinna. Me pole kuskil infot saanud, et lend ei toimuks. Palun andke infot kust saite teade, et SAS 20.03 Tallinna ei lenda. Oleme korduvalt helistanud SAS nr-l mis ei vasta.

Mann22.Minuteada Stocholm Tallinn lennud ei toimu.laev Tallinna ei sõida.Praam Paldiskisse peaks liikuma,aga ei tea kas sellega saab?Soome kaudu saab ka,laevad veel liiguvad.Infot v6ib ka välisministeeriumist küsida.Igatahes Stockholm juba päris lähedal,põhjamaad tagasipöördumist ei takista!