trip-krainetrip-ukraine-dark
Raadiosaatjad reisil

Küsimus oleks, mitmendal kanalil on Eesti rekkamehed Euroopas ja kas tavalist lällarit on üldse sellisel puhul võimalik kasutada. Isenesest oleks soov autoreisile minnes kuulda infot teistelt Eesti autojuhtidelt.

... mis kanalil nad pläägutavad, aga lällar on väga hea asi kui minna mitme autoga, saab raha vabalt ju suhelda ka sõiduajal. Endal ostetud COBRA lällarid millel rääkimisraadius 3 km kui mingeid suuri hooneid ega kaljusid ette ei jää.

Mul Cobra tsikli peal aga ega eriti kaugele ei võta. Kui ühes pundis sõita toimib aga juba 300-500 m kauguselt ei saa enam suurt midagi aru. Lubatud 3 km on utoopia. See võibolla ideaalsetes tingimustes veekogudel aga mitte mingil juhul linnas. Cobra pole muidugi päris lällar ka, rekkadel vähe võimsamad.

Selle pisikese Cobraga sa rekkameeste juttu ei kuule. See on rohkem nö. mänguasi. Endal on see ka olemas ja tegelikult on väga abiks asi, kui seltskond on suurem. Nt. kui on kaks autot ja suurlinnades üksteisel sabas püsimiseks on see hädavajalik. Nagu ka eelpool juba mainitud, siis manualis olevat juttu vahemaadest ei tasu eriti tõsiselt võtta. Elu on näidanud, et kunagi eriti kuhugi lagedale põllule ei juhtu ja seega on alati mingid segajad (puud, majad jne) ees, mis levi vähendavad.

Lällari 8 kanal peaks Eesti rekkameeste seas populaarne olema.

Parandaks niipalju, et selle pisikese Cobraga kuuleb Poolakaid ainult. Pan ja kurwa lendab läbi ragina 3 ja 4 kanali vahel. Ise töötan laos Tln-Trt maantee ääres, nii 200 meetrit sellest eemal ja kolonni möödudes on kisa palju. Cobra võtab põllu peal 2,5 km ära, nii et jutust on aru saada. Praktiliselt proovitud. Aga kui raha on, siis osta ICOM profijaam, võtab kõik taksod, rekkad ja mendid välja, odavam on see rekkatele mõeldud versioon ja veel odavam 16 kanaliga jaam, vajab seadistust sagedusblokile, aga autoantenniga 70-80 km no problem.

8ndal kanalil. mul sõiduautol peal.