Raamat "Tai - naeratuste maa"

Kas keegi oskab öelda, kust seda võimalik osta on? Raamatupoodides on see kõik väljamüüdud. Äkki on keegi nõus enda oma ära müüma?

Väga hea ja huvitav raamat. Müüa seda kuskil enam ei ole, kõik olla ammu läbi müüdud. Seda saab veel vaid raamatukogust. Laenutasin ise ka sealt ja siis tegin raamatust koopia:)

Kas tõesti lähima raamatukogu aadress nii raskesti kättesaadav on? Egas tingimata pea seda enda riiulis omama. Mõnede kasutatud raamatute müüjate puhul on neil ka webis raamatute kataloogid olemas.

Tartu Ülikooli raamatupoes peaks veel olema, ise ka hiljaaegu ostsin sealt, vt http://www.ut.ee/Raamatupood/search.php Kahjuks ei saa siit aru, mitu eksemplari neil alles on. Võib-olla jätkub vaid kiiremale jooksjale. :)

Draamateatri vastas olevas Rahva Raamatus on täitsa olemas. Ka mina ei leidnud, aga siis küsisin müüja käest, ja nii ma selle sealt saingi. Niisiis on täitsa olemas. Ma olen neid ise mitmeid ostnud. Kuna ma olen ise palju Tais käinud, ja oman selle maa kohta ehk keskmisest natuke enam teadmisi, on mu sõbrad tuttavad alati ennem sinnasõitu minu poole pöördunud. Nõu ja info saamiseks. Siis ma olen neile neid endale ostetud raamatuid edasi kinkinud, et loe läbi. Hea, asjalik ja lõbus raamat. Ja piisavalt informatiivne. Niisiis Rahva Raamatusse :)

Seda raamatut peab lugema üle ühe rea. Emotsionaalse naise kirjutatud ning seeläbi kipub eneseimetluseks minema.

See maa tekitabki palju emotsioone. Raamatut lugesin mõnuga, oli äratundmist ja ka palju uut. Faktide jaoks on Wikipedia jne.

Oh ja ah, no hea väljend jälle! Minu arust on see hea raamat, ja väga positiivne. See ongi nende kahe toreda inimese isiklik lähenemine teemale. Vastavalt siis Taimaa läbi nende silmade. See ei ole Lonely Planet, mis on inforaamat. Ehk siis kataloog. Telefoniraamatus ajaks ka mind mingid sinna lisatud emotsioonid närvi, samas kui reisi- ja olukirjeldustes ootan ma neid väga. Sest emotsioonides ja enda läbielatus on tihtilugu saadaval enamgi informatsiooni, kui kuivades faktides. Eriti reisilugudes, sest reisile läheme me kõik just eelkõige emotsioone ammutama ja eluoluga tutvuma.

aga ärge hindade suhtes kõike puhta kullana võtke, aeg on edasi läinud, venemaal on taiga viisavabadus, hinnad on julgelt ülespoole rallinud.Väidan, et taksoga bangkoki lennujaamast kesklinna enam 240 bathi eest ei saa, ise maksin 450 ja kindlasti maksin üle aga samas alternatiivi ei leidnud.

....tõesti tõusnud. Kaupadel ehk mitte nii oluliselt, ega ka söögikohtades. Noh, jookide hinnad natuke rohkem. Eriti just nn. turistide piirkonnas. Hea on see, et vene turiste veetakse enamuses Pattayale, ja Bangkokis neid nii palju pole, pluss hajuvad nad muu massi sisse seal ära. Pattayal on küll kohati nii, et ma olen "sunnitud" mingit "ülemeelikut" hinda pakkuvat müüjat "korrale" kutsuma sellega, et suhteliselt mittenaeratava näoga vaatan nende venekeelsele metsikhinna pakkumise peale nendele otsa, ja teatan ladusas inglise keele: "do I look like russian to You", ja lahkun. Vaatamata sellele, et nad tavaliselt vägagi ehmatavad selle peale, ja pea pisarsilmi proovivad oma viga parandada, ma tavaliselt siiski lahkun, sest õppetund on parim koolitus. Meie ju maksame ka (eriti esmakordsed külastajad)oma koolituse eest seal. Eks meil kõigil on olnud juhuseid, et esimesel shopingul oleme ilusti-kenasti üle maksnud :) See on olnud meie shoppamiskoolitus ja koolitusmaks. Onju :) Olgu siis neilgi oma kauplemiskoolitus, või siis klienditeenindus koolitus sellega, et vot ei osta siis nende juurest midagi. Üksteise solvamiseks küll ei lähe, aga kuna pakkumine ületab nõudluse, on hea vahest oma külma suhtumist näidata. Ok, ehk ma näen nende jaoks ehk ka natsa venku moodi välja, või ma ei tea. Pole mul ju venelaste vastu midagi, aga kui nad hinnataseme ja traditsioonilise kauplemise oma rahaloopimisega nii totaalselt segi ajavad, on ajamas, võib see võrduda globaalse soojenemisega :) Lennujaamast taksoga linna on hetkel kallim küll. 350-450 on normaalne. Vahe on selles, et raamatu ilmumise ajal oli Bangkokis hoopis teine, Don Muang lennujaam avatud rahvusvaheliste lendude jaoks. Hetkel aga juba uus ja uhkem Suvarnabhumi lennujaam. Natuke erineva distantsiga kesklinnast. Aga jah, eks on sealgi maal see loomulik inflatsioon. Noh, ja on ka meie palgad siin tõusnud. Muide palju-palju kiiremini, kui hinnad seal. Seal liiguvad nad suisa teosammul :) Aga Taimaa on lahe, ja see raamat ka :)

Tundub ,et nüüdseks on küll kõik raamatud müüdud , kuna helistasin kõik võmalikud raamatupoed läbi ja ei midagi. Tundub ,et on popp raamat sest paljudes poodides ei hakatud isegi arvutist vaatama vaid öeldi kohe ,et otsas ja küsitakse tihti seda raamatut. Aga mõtlesin, et äkki keegi kes on läbilugenud on huvitatud edasi müümisest??? Minu meilikas ootab pakkumisi. saanikas@hot.ee

OT, aga inspireerituna Sven111 postitusest. Olen Tais olnud 3 korda ja viimati ei viitsinud ma tänavakaubitsejatelt midagi osta. Kuna tegu oli high seasoniga, tekkis teatud tülpimus, kui vaatad mingit asja, mis ilmselgelt on väärt maksimaalselt 100 bahti (tean, sest olen sarnase hinnaga, või isegi odavamalt sarnase asja varem ostnud) ja hinaküsimuse peale öeldakse sulle 500 bahti. Ma ei viitsi enam kaubelda, see esimene rõõm kauplemisest on möödas ja seda ei saagi tekkida, kui sulle antakse mingi jabur number ette. Päris mitu ostu tegin nii, et vastusena sellele 500-600 bahtile raputasin pead ja ütlesin, mis rahaga oleksin nõus ja soovisin viisakalt head aega. Muidugi jooksis müüja järgi ja andis mulle täpselt selle numbriga, mida pakkusin. Oli erandeid, kellega kauplemine lõbus oli ja kokkuvõttes võib-olla natuke rohkemgi maksid. Aga selline tüüpiline tänavakaubitseja turismipiirkonnas on kuidagi ebameeldivamaks muutunud varasemate aastatega võrreldes. Ja veel, Bangkoki taksojuhid on täitsa muhedad vennad, loogiline et nad ei taha meetriga sõita, kui nüüd kütuse hinda vaadata. Tavaliselt andsin ikka korraliku tipi, kui olin meetriga sõitmise välja kaubelnud. Aga näiteks tuk-tuk´i juhtid Phuketis, no vabandage väga. Tahan sõita Karonist Patongi, kutid vedelevad tee ääres võrkkiiges ja mängivad kaarte. Lõpuks üks tuleb kuulama, mida sa tahad ja ütleb hinnaks 600 bahti! Ok, naeratad halva mängu juures ja ütled 200, mis ongi tegelikult normaalne hind maksta (jällegi tean, sest eelmisel õhtul just selle hinnaga sõitsin) ja tegelikult objektiivselt võttes on seegi kallis. Selle pakkumise peale juht ütleb uuesti 600 ja minu pearaputuse peale läheb võrkkiike tagasi.

Phuketis nad ongi sellised, kuna teavad, et turistil muid võimalusi ei ole.

Ise korduvalt kogenud.

Kas kellelgi oleks seda raamatut müüa :)?