Raha Jaapanis

Tere! Olen leidnud erinevaid arvamusi, kuidas oleks Jaapanis mõistlik rahaga ümber käia. Kuna Eesti pank võtab raha välja võtmise pealt küllalt hea protsendi, siis tundub sularaha kaasa võtmine parem (kuigi suure summaga ringi käimine on ebamugav). Teine probleem on jälle see, kus saab vahetada parema kursiga, kas Eestis enne ära vahetada või Jaapanis? Lennujaamas ilmselt kurss halvem, samas pangakontoris võib rahavahetus võtta kaua aega (peab täitma dokumente jms). Kellel on kogemusi (raha väljavõtmine, kaardiga maksmine, valuutavahetus)?

Narita lennujaam on üks parema kursiga kohti Jaapanis. Mul soovitati seal vahetada ja nii ka tegin.

Jaapan muidu üsna sularaha riik. Kaardiga saab maksta ainult suuremates poodides.

0
0

Pluss arvestada, et inglise keelega on raskusi. Seega isegi kui tolmune kaarditerminal kuskilt välja otsitakse ja kolme müüja kaasabil tööle saadakse ja hieroglüüfkiri küsib, kas soovid maksta jeenides või eurodes (mis on mõistagi eriti nigel kurss), siis on suur tõenäosus, et maksad eurodes - ükskõik, mida üritad neile selgeks teha jeenides maksmise kohta.

0
0

Hotellides saad maksta kaardiga, suuremates söögikohtades ka, samuti enamikes poodides. Takso, mis on Jaapanis väga odav, tahab saada sularaha. Nagu ka enamik vaatamisväärsuste piletimüüjaid. Mõistlik on raha võtta ATM-st Jaapanis. Kokku saad hoida muudelt kuludelt .

0
0

Kokku saad hoida näiteks hotellidelt. Enamikes linnades leidsin hotelli ca 30 EUR/öö.

Lisaks booking.com ja agoda saidile otsi jaapanis majutust: https://www.japanican.com/

https://www.japan-guide.com/e/e2025_business_hotels.html https://blog.gaijinpot.com/japanese-business-hotels-the-frugal-alternative-used-by-locals/

0
0

Ei ole see kaardimakse nii võõras Jaapanis midagi. Ikka saab, ka üsna meie mõistes väikestes poodides. Sularaha võiks aga ikka muidugi ka olla. Tegelikult sõltub raha vahetamise mõttekuse ajast, millal vahetad :) Kurss võib ka nädalaga päris korralikult kõikuda. Aga kui just tuhandeid (eurode tuhandeid:)) ei vaheta, siis ei ole ka need vahed üle mõistuse.

0
0

Hei! ma just tulin sealt ja ütleks, et sularaha läks vaja oluliselt suuremal määral, kui oleksin enne arvanud. ATMid on seal ilusti kättesaadavad ja tihti saab inglise keeles nendes tegutseda, kuid vahelt võetakse tõesti suur protsent. Ma soovitaks siiski suurem sularaha summa kaasa võtta. Enamikes hostelites on locerid, kus asju hoida nt, või siis kanna raha kaasas, Jaapan peaks turvaline olema. Ma võtsin tegelikult kaasa ka paarsada eurot, sest see võtab füüsiliselt vähem ruumi kui Jaapani jeen, aga ei vahetanudki. Iga kord kui oli sularaha vaja, sest jälle ei saanud kaardiga maksta, jooksin lähimasse ATMi (majanduslikult mittekasulik otsus). Ja rahavahetuspunkte niisama teele ei jäänud õigel hetkel, kuigi neid oli. Kaardiga sai maksta suuremates ostukeskustes, 7elevenites jne, samas hostelid nõudsid kas sularaha või krediitkaardi olemasolu.

0
0

Business hotelites ja combinides (24h poed) saab tavaliselt kaardiga maksta. Suuremad ostukeskused ka muidugi. Mujal eriti mitte.

0
0

Tere. Tulime Jaapanist (Tokyo ja Kyoto) 4 päeva tagasi. Kahe inimese peale oli sula vahetatud 500 eur. Kurss Narita lennujaamas oli 130. Mina ütleks et vajadus on 50/50. Oli kohvikuid, söögipoode kus sai kaardiga maksta ja oli ka kohti kus vaid sulas. Nagu eelnev postitaja mainis siis 7elevenites kaardimakse olemas, aga kuna me olime vahetult enne Jaapani ja Tais, kus sama pood, siis seal ei tahetud tunnistada Mastercardi. Selle tulemusel maksin mõlemas riigis edasi vaid sula. Seega ei tea kas Jaapanis oleka master läbi läinud või ei antud poes. Visa kaardi osas jâän samuti vastuse võlgu. Suuremates vaatamisväârsuates (ala skytree jne) saab kaardiga maksta. Samuti metrood, rong, hotellid. Sula siiski läheb vaja ja pigem vaheta korraga mingi summa. Pole seda midagi nii tülikas kaasas kanda ja ei pea pidecalt ATM vahet jooksma.

0
0

Mina maksan Lawsonites, 7/11 ja sellistes kohtades alati kaardiga, et sula hoida. PINi sisestust pole, saab kiiresti makstud. Päris mitmes hotellis pole krediitkaart toiminud, seega peab olema valmis suurema sularahasumma olemasoluks. Rongipiletid on ka mõtet kassas kaardiga osta. Kui kiirrong hilineb, võib kassast läbi astuda - ka kaardiga makstud pileti eest makstakse kompensatsioon sulas pihku, saab rohkem sula tekitada endale.

0
0

Just 2 tundi tagasi saabununa võin kinnitada, et kaardimakse on võimalik isegi tänavatoitu ostes. Eks ilmselt on pisut usalduse küsimuses ka, kuna osades kohtades isegi ei võetud allkirja , rääkimata siis pin-koodi sisestamisest. Kui näed ise kahtlane välja (ilmselt ka noorus käib siia alla), siis ei hakka nad oma terminaali välja kraamida. Aga neile meeldib sularaha ka.

0
0

Kaardiga on võimalik maksta umbes nagu Eestis. Valuutavahetusega ei pea enam pead vaevama - kuidas saada kroonid dollariteks ja siis kohalikuks. Lihtne on ATM-ist võtta (loodetavasti ei löö 5 euri Sinu reisieelarvesse auku). Võid ka tassida eurosid ning veeta pool päeva mänguga - kus saaks odavama kursi.

0
0

Minu kogemus erinevatest linnadest on, et saab nii sulaga kui kaardiga hakkama. Masterkaart ei toimi niikuinii enamus vabas maailmas väga, seal on probleem kaardipakkujas - VISA-ga pole kunagi jama olnud. 7/11 enamasti olemas ka ATM, nii et vajadusel võid alati raha juurde välja võtta. Jaapan turvaline riik, seega väga ei pea muretsema sularaha pärast.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased