raskusi arve saamisega reisibüroolt

Kas see on normaalne ,et tuntud reisibüroo ei väljasta enne arvet kui oled 100% reisi eest tasunud ? Ma nägin kõvasti vaeva ,et leida selle büroo panga andmeid. Maksin broneeringu ära varem ( 1 kuu ) ja kui soovisin ka ülejäänud summa tasuda (23 päeva enne reisi ) ,öeldi ,et enne arvet ei saa kui kogu summa reisi eest on tasutud .Mind huvitab kas see on alati nii ?

Aga mis oli teie poolt raha ülekande aluseks? Ettemaksuarve? A la telefonis öeldi, et makske X summa meile? vms?

Loogiline et jupikaupa maksmisel saadetakse esmalt ettemaksuarve ja pärast viimase jupi maksmist saab klient põhiarve.

Arve ikka saadetakse kõige pealt, mille alusel siis raha kandma peab. Peale kogu summa laekumist peaks olema kinnitus tasutud arve kohta kui seda vaja peaks olema. Meie oma ettevõttes ikka esitame enne lepingu kus peal kogusumma ja vajaduusel ajatatud info ja siis arve tuleb ikka saata enne tasumist.Arve siiski on dokument mille alusel raha küsitakse.

Olen ka äriga tegelenud ja tean ,et mulle keegi niisama midagi ei maksa ,ikka alus peab olema s.o. arve.Reis broneeriti internetis ja tasuti bronn, reisini oli 28 päeva ,peale seda saadeti kohe turismiteenuste leping ja nõuti kohe 100% reisi eest tasumist , sellel punkt 3.2 ja 3.3 ütles ,et reisikorraldajal on õigus reis tühistada kui reisija ei tasu kokkulepitud tähtajaks reisitellimuse eest , isegi kui reis on alles päringu all tuleb maksta kogu summa ja kui hotell ei kinnita ,kantakse meile kogu raha tagasi.Nii ,et ainult lepingu alusel pidi tasuma ,mitte arve (ega ettemaksuarve ) alusel. Kui küsisin enne tasumist arvet ,siis öeldi ,et ei saa ,saab pärast 100% tasumist. Nii ka tehti.  Arvan ,et kõik on ok, aga halb maik jäi ikkagi.

Loogiline, et tasumise aluseks on mingi dokument. Samas arvestades, et arvega kaasneb käibemaks 20% deklareerimise ja tasumise kohustus, tehaksegi ettemaksuarve või on tasumise aluseks mingi muu lepe. Neid, kes paluvad arve saata ja siis loobuvad tellimusest, on ikkagi sadu.  See tähendaks arve esitamisel automaatselt kohustust riigile tasuda 20% käibemaksu ehk kui loobujaid on 100 kalendrikuus ja keskmine reis maksab 600 eurot, siis kokku on kohustus tasuda Maksuametile 10 000 eurot.  Lihtsalt niisama. Seega on arve tõsine asi ning selle väljastamisel tahab ettevõtja olla kindel, et tehing ikkagi toimub. Ning arve väljastamisel tekib teisele osapoolele ehk siis reisijale kohustus see arve tasuda, samas ilma lepinguta on sellist kohustust raske tõendada. Seega saan aru solvumisest, kuid ettevõtja ei saa pelgalt riietuse järgi aru, kui rikas ja usaldusväärne klient on. Eriti, kui ta kasutab sind esimest korda.

hbertVäike täpsustus, kuigi see pole ülioluline antud teemas.Reisiteenuste maksustamisel on erikord, NäideEestis asuv reisikorraldaja ostis kolmandatelt isikutelt sisse majutusteenust hinnaga 250 eurot (sisaldab selle riigi käibemaksu) ja ühendusesisest reisijateveoteenust hinnaga 200 eurot. Reisikorraldaja müüb teenused edasi 450 eurot + 10% marginaal = 495 eurot. Reisikorraldaja marginaal on 495 – 450 = 45 eurot.Reisiteenuse pakett ei sisalda ühendusevälises riigis osutatavaid teenuseid.  20% käibemaksumääraga maksustatud reisiteenuse maksustatav väärtus on 45 : 1,20 = 37,5 eurot, mis kajastatakse KMD lahtris 1. Reisikorraldaja poolt tasumisele kuuluv käibemaks 37,5 x 20% = 7,5 eurot.Miks ei väljastata pangaandmetega tellimust, mille alusel tasuda ja kust näeks saldot- ilmselt on seal kasutusel mingi vananenud või odav tarkvara, mis ei vasta vajadustele. Estraveli puhul näiteks sellist probleemi pole.

Ikka arve saadetakse meilile mis ajaks ja kui palju peab olema makstud. Pluss veel esmane teabeleht. Tavaliselt on 55-60 eur nägu bronn, siis ca kuu vist oli kui 20 % reisi maksumusest peab olema makstud, mis sisaldab seda esmast bronnisummat ja 28 päeva enne reisi peab olema reis 100 % tasutud. Keegi ei pea otsima kuskilt ise büroo rekvisiite, kuhu maksta. G-mail liidab kõik kirjad ühest kohast kokku ja peab päris palju alla vahest lehte kerima, et lisatud fail kätte saada, ehk ei märganud ?Või on reisibürooga kuskil möödarääkimine tekkinud...

Reisin päris palju ja minule on küll saadetud, kas ettemaksu arve või arve, kus on täpselt kirjas maksmise kord. Näiteks 20 % sissemaks ja 28 päeva enne reisi kogu summa.  Osa reisibüroosid saadavad arve ja jaotavad  makse summa mitmeks osaks. Näiteks minu Islandi reisi paketti maksumus on jagatud 4-osaks. 1.makse oktoober, 2. jaanuar, 3. märts ja mais lõplik summa. Reis ise toimub juuni kuus. Kõik on selge.