Ratastooliga Kalifornias

Kas kellelgi on kogemusi, kuidas on reisimine ratastoolis inimesega (lühikest maad liigub ka karkudega) Kalifornias - LA, SF, looduspargid, Las Vegas? Planeerime auto rentimist, aga kui ligi saab loodusparkides autoga? SF-s mõtlesime ilma autota hakkama saada - kas saab? jne.

Kuna suur osa ameeriklasi on ülekaalulised ja nad ei ole võimelised pikki maid liikuma, siis jalutamist nõudvates kohtades (loomaaed jms) on enamasti olemas väikesed elektrilised ratastoolid. Floridas oli nende hind 25 USD ja neid kasutati usinalt. Kas plaanite rentida käsijuhtimisega auto? Ise otsin just sellist ühele oma sõbrale ning oleksin sarnast autot kasutanud/rentinud inimeste kogemuse üle väga tänulik.

Nähtu põhjal ei tohiks olla probleeme ratastoolis reisijal. San Franciscos oli trammil isegi spets koht peatuses Fishermans Wharfis, kuskohast ta ratastooliga reisijad peale võttis. Grand Canyonis sõitis shuttle buss, mis laskus madalamale, et reisija saaks peale. Yosemites ja Sekvoia Nat. pargis saab ka hakkama, ilusate vaadete juurde läeb asfalt tee, mis on mõeldud nii jalakäijale ku ratastoolis liikujale. San Diego looma-aias saab ka kenasti hakkama. San Franciscos on tänavad nii üles alla, et saab ilma autota raske olema sel ratastooliga inimesel, või siis vastupidi, et hea trenn. Mõnest tänavast ikka annab üles minna.

Tänud. Lähme lennukiga San Franciscosse, mõtlesime veeta 3 päeva seal ja siis alles auto võtta. Võiks ju varemgi, aga loen igalt poolt, et kehv parkida. Ehk on soovitusi, mis piirkonnas hotell valida, et jala ja trammiga liikuda? Ise olen tavaline liikuja, ehk saame kahepeale ka ratastooliga hakkama :) NY-s igatahes saime. to Kurimoor: Käsitsijuhtimisega auto koha pealt ei oska kahjuks aidata, sest mina pole liikumispuudega, abikaasa on. Nii et me saame tavalise auto rentida.