Rattaga Rostockist Hollandisse

Tere, küsiks nõu targematelt, kes sõitnud rattaga Saksamaalt Hollandisse. Plaan oleks sõita Tallinnast laevaga Rostocki ja sealt edasi Hollandisse. Rostockist Lübeckini sõidaks rattaga,Lübeckist Bremenini rongiga. Kas on kellelgi soovitada kohti, mida tasuks läbida, mida vältida. Konkreetseid sihte pole, tahaks näha tulbivälju, nautida loodust ja rattasõitu. Abiks oleks ka nõuanded kus ööbida, kindel plaan, et oma telgi ja magamiskotiga. Ettetänades Dee-Dee Ramone.

Tere. Tundub,et meil on enam vähem samad plaanid.Ei ole küll varem Hollandis käinud,kuid infot otsides leidsin,et päris hea variant oleks rongiga Rostock-Berliin-Amsterdam.Hinnad ja kellaajad www.db.de .Kui on plaan hollandisse jõuda,pole vist mõtet Bremenisse sõita,sest sealt on juba Hollandi piirini üle 100 km.Mina üritan jalgrattamatka alustada Amsterdamist Zandvoorti ja siis mööda Northsea Cycle Route-Põhjamere Jalgrattateed läbi Belgia Prantsusmaale Dunkerque,i.Sealt Norfolkline laevaga Dover,i seejärel rongiga Londonisse et proovida jalgrattasõitu vasakpoolses liikluses.Hiljem rongiga Portsmouth,i ja Brittany Ferries laevaga Prantsusmaale Caeni.Järgnevalt kavatsen sõita jalgrattaga marsruudil Caen-Omaha beach-Pointe du Hoc-Bayeux.Siis rongiga Pariisi ja mõne päeva pärast rongiga Pariis-Hamburg-Rostock.Täiendavaks infoks võite kirjutada aadressil andres.cyclefan@gmail.com .

Tere,plaanid tunduvad Sul olevat suuremad ja pikemad kui meil,reis peaks meil päädima 03.05.laevasõiduga Rostock-Tallinn.100 kilti Bremenist Hollandisse on sisse arvestatud.Meil pole otseselt sihti kuhu välja jõuda,eesmärk oli lihtsalt Holland.Start peaks olema 18.04. Tallinn-Rostock ja Hollandisse jõudes näeb kaua aega kulunud ja kuhu minna kannatab.Edu ja tänud vastamise eest!

Jalgrattal on kaks pedaali...mugaval autol samuti:P

Lugupidamisega Dee-Dee.

Soovitan kas Eestis neti kaudu või kohapeal osta Hollandi rattateede kaardi, see võimaldab leida rattateedega ühendusteid ning vältida suuremaid maanteid. Veelgi parem, kui on GPS kaasas, kui sinna sisse sööta reisiplaneerijas ettevalmistatud rattateekond, on sõitmine päris lapsemäng. Saksa rattakaarte võib leida siit: http://www.radtourenkarten.de/bundk/index.php?stringbpp=images/homepage/bgn.gif&stringblpp=images/homepage/blende.gif&inc=hp& /> Internetis on olemas päris hea Saksa rattateede kirjeldus. kui Rostockiost minema hakata, siis võib esmalt sõita Hamburgi (http://www.radweit.de/hbrk/hbrky.html (ca 240 km, üle Schwerini) ja sealt edasi Põhja-Hollandi keskusesse Groningeni (295 km, http://www.radweit.de/gnhh/gnhhy.html). Viidatud linkidel olevad kaardid tunduvad alguses segased, aga tegelikult on päris asjalikud - kaardid koosnevad nummerdatud teelõikudest, mis järjestikku seades annavad marsruudi. Hollandis ringisõitmiseks tasub võtta eraldi rattateede kaart. Kui tagasi ei soovi sama teed rongiga sõita, siis on abiks Saksa raudtee Schönes-Wochenend-Ticket, millega saab kuni 5 inimest ca 30 euro eest terve päeva rongiga sõita - Hollandi piirist Rostockini peaks raudteed pidi ca 5-6 ära sõitma küll.