Ravi- ja reisikindlustus

Kuna lähen omal käel, siis kas olete teinud mingi reisifirma kaudu ravi- ja reisikindlustuse? Haigekassa kaudu saab ainult Euroopa maadesse kindlustust. Kas peaksin üldse tegema? Tänan!

tee reisikindlustus, mis sisaldab lisaks meditsiiniabile ka reisitõrkekindlustust. Ja mida varem sa kindlustuse vormistad enne reisi, seda parem. Ise sõidan Taisse nov. lõpus, kuid reisikindlustus juba ostetud.

Kindlustus tee ikka kindlustusfirma kaudu, pole mõtet veel reisifirmale vahelt juurde maksta.

Haigekassa kindlustus ei hõlma muide osasid tasusid, seega tuleks ka EL-i maadesse teha juurde reisikindlustus:

Kas lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile on vaja teha ka reisikindlustus?

Kohustuslik see ei ole, kuid Haigekassa soovitab sõlmida ka reisikindlustuse. Üldjuhul tasub reisikindlustus omavastutustasude ja riikidevahelise transpordi eest. Mõlemad kulud võivad ulatuda tuhandetesse ja kümnetesse tuhandetesse kroonidesse. Siit saate aimu, kui suured võivad olla omavastutustasud ühes või teises riigis. Seal aga pole kajastatud riikidevahelise transpordi hindu. Samas ei pruugi poliis alati aidata, nt krooniliste haigete ja rasedate puhul. Seetõttu on ka Euroopa ravikindlustuskaart vajalik. (http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/)

Endale eile tegin Salva`s: tervisekindlustus - 100000 USD, reisitõrkekindlustus - 15000 EEK ja pagasikindlustus - 5000 EEK. Kahe peale kõik kokku läks maksma 1053 EEK 18 päeva. Tegin Baltic Toursi vahendusel, neil hetkel miinus 15%. Kõike paremat!

Tegin Ifis kindlustuse ja kõik kokku 890, minu arust soodne.

Kas 2 inimest läks kokku 890?

Antud reisi puhul (13.11. - 04.12.) maksab tervise- ja reisitõrkekindlustus:

Tervisekindlustus 38000 USD - 365 EEK/in. Tervisekindlustus 100000 USD - 419 EEK/in. Tervise- ja reisitõrkekindlustus - tervis 38000 USD + resitõrge 15000 EEK - 546 EEK/in. Tervise- ja reisitõrkekindlustus - tervis 100000 USD + resitõrge 15000 EEK - 601 EEK/in. www.kalevatravel.ee

Tegin eile 25 päevase kindlustuse 4 inimest (meditsiin 1 000 000 EEK nägu pluss 10000 reisitõrge), kõik kokku 1525 krooni.

http://www.seb.ee/index.php avastasin just et SEB kuldkliendi omanikele on 696 EEK reisikindlustus, mis kehtib omanikule+ tema kaasalsele ja terveks aastaks üle terve maailma! Voilaa.

Küsige aastapakkumist reisikindlustusele, see on uskumatult soodne (nagu Birgit21 kirjutas, siis erinevate sooduspakkumiste raames võib väga soodsalt reisikindlustust saada). Ise olen Ergo klient ja aastane reisikindlustus maksis ka 700 eeku kanti/per inimene.

Kui mul on Euroopa RAVIKINDLUSTUSKAART olemas, kas ma peaksin tegema ka bussireisile sõites tervisekindlustuse? (Firma arvas, et jah- milles ma kahtlen, sest mõlemad kindlustused lubavad samu asju) Kas on mõtet teha reisitõrkekindlustust? Pole varem teinud, aga.. On nendest kindlustustest mingit tolku? Reisifirma mu küsimise peale ei näidanud lepingute tekste- sellepärast küsin. Teatas ainult , et saan 100% raha tagasi , kui reis mingil põhjusel katkeb- milles ma kõvasti kahlen.

Kas keegi kohapeal ka on reisi-/ tervise-/ reisitõrkekindlustust teinud? Bankokis täpsemalt.

Kindlasti on kindlustust vaja! Ravi ja reisitõrke oma. Ravikindlustuse puhul on kõige tähtsam, et kindlustaja oleks mõnes ülemaailmses kontsernis! Salva ja If, Qbe. Sellised suuremad, sest kui sinuga midagi juhtuma peaks, on vaja et sul oleks väga lihtne tõestada oma kindlustatust. Ise tegin 300krooniga 2 nädalaks ravikindlustuse QBEs. Kindlustuse viimasel päeval juhtus õnnetus, sain nädal aega haiglas olla. QBE oli piisavalt suure nimega firma, et kui sult enne oppi tahetakse mingit 50 000 Baht downpayment saada, siis oma tuntud nimega kindlustuskaardiga saad kiirelt vajaliku ravi ja ise ei pea raha pärast muretsema. Minu 300 kroonine kindlustus kattis 60 000 krooni haiglakulusid ja ilma igasuguste probleemideta. . . . !

Mina olen viimased aastad Salva tervise ja pagasikindlustuse teinud, ja olen rahul. Kui on probleem on asjaajamine kiire, ise tuleb probleemi tekkimisel olla hoolas ja võtta arstilt arve, hoida ravimite tsekid alles ja kohvri probleemide puhul võta kohvri kahjustust tõendav paber lennujaamast.

Arstilt tuleb kindlasti võtta kaasa ka haiguslugu.

Mina vaatasin viimast kindlustust tehes läbi Seesami, Ifi, Salva ja Ergo reisikindlustuse tingimused ja omal käel minejatele Salvat sealt ei soovitaks. Nemad hüvitavad transiitpunkti hilinemise ainult juhul kui kogu reis on ostetud paketina või siis ühe teenust osutava reisibüroo poolt. Ülejäänud kolmel erilist vahet ei olnud.

Tsheburaskaga ei saa nõustuda! Minu teada ei hüvita Salva lennukile hilinemise, kui hilinemise põhjuses on seotud sellele eelneva lennu hilinemise või ärajäämisega. Ühesõnaga: kui lend algab Helsingist, on lennuki peale kasulik minna laeva, mitte lennukiga. Mis puudutab Seesamit, siis kindlustusmaakleri arvates katab Seesam esimese lennu hilinemisest tekkinud tõrke, kuid ka see ei ole tõsi. Seesamilt asja lähemalt uurides selgus, et kaitse algab siis, kui esimene lennuk rattad maast lahti saab. See tähendab, et kui lend ära muudetakse, siis katet ikka ei ole. Seltside tingimustes on nii palju "kalasid", et ei ole jõudnud rohkem uurida. Küll aga ei saa nõustuda Tsheburaskaga, et Seesami ja Salva kate suurt erineks. Kui on ikka ise kokkuklopsitud reis, siis ei ole katet. Kui on ühe pileti peal, siis kate on, aga vaja seda ei olegi, sest lennufirma ajab ise asjad joonde.

No ära siis nõustu :) Aga vähemalt põhjenda oma mittenõustumist millegi asjalikumaga kui "minu teada". Siin on väljavõte Salva reisikindlustuse tingimustest:

  1. REISITÕRKE KINDLUSTUS 9.1. Reisi tõrkeks on reisi ärajäämine, katkemine ja reisile hilinemine (sh transiitpunkti hilinemine). 9.4. Reisile hilinemiseks loetakse reisi alguspunkti hilinemist või kõrvalekaldumist esialgsest sõidugraafikust. Transiitpunkti hilinemiseks loetakse hilinemist või kõrvalekaldumist esialgsest sõidukgraafikust eeldusel, et reisipaketis sisalduvad sõidupiletid on ostetud ühtse paketina pädeva teenusepakkuja käest.

Teistel kindlustajatel ma ei leidnud viiteid sellele, et kõik piletid peavad olema ostetud ühtse paketina.

Vaatasin ka Seesamit, nemad loevad reisi alguspunktiks EV riigipiiri ületamist. Ma ausalt ei tea, kus toimub lennureisidel riigipiiri ületamine (kas näiteks non-Schengen lendudel on selleks passikontrolli läbimine?). Aga selge on nüüd see, et kui keegi plaanib minna bussiga Riiga ja sealt Ryani peale, siis Seesami reisitõrkekindlustus hakkab kehtima alles peale piiriületust.

Tseburaska, ära paiska turule eksitavat infot! Reisitõrke juhtum ei ole seltsidel nii üheselt määratletud nagu Sa seda märgid. Analüüsin asja lähemalt ja siis kirjutan detailsemalt. Kuna ma ise reisin ainult ise kokkupandud reisidega, siis olen asja veidi lähemalt uurinud. Igal seltsil oń oma "kala", mis sinusugune sinisilm ehk ei oska leida. Kordan veelkord Seesami "kala": kate algab hetkest, kui oled esimese lennuki rattad maast lahti saad. Kui ei saa, siis pole vahet, kas on 1 pilet või mitu piletit. Selles mõttes on Salva Seesamist parem, et ei ole näilikku katet. Aga muidugi, õndsad on need, kes ei tea!

Ära saa pealkirjast valesti aru :)

Hetkel ei ole minu infos midagi eksitavat selles mõttes, et ma ei esita oma arvamusi vaid kopeerisin siia Salva puhul näiteks väljavõtte nende tingimustest. Kui sul on rohkem infot, siis on mul seda loomulikult hea meel teada ja ma arvan, et ka teistel. Lihtsalt väited, mis algavad "minu teada..." ei ole eriti tõsiseltvõetavad.