Reis Balile

Tere

Kavatsen minna 2. oktoobrist Balile Nusa Duasse. Ei taha ainult rannas mõnuleda vaid sooviksin ära käia ka Komodol. Küsisin pakkumist siinse reisibüroo Wris kaudu. Kolmepäevane lennureis Komodole ja Rincale koos ööbimistega maksab 635 eurot. Kas keegi oskab öelda, kas kindlam on siit ära tellida või kohapeal osta ning kas sealt saab odavamalt. Kas keegi on sellel ajal Nusa Duas, siis võiksime ühineda. Oleme kaks 50-ndates naist Palun infot.

Mina sinu asemel Eesti reisibüroode teenuseid ei kasutaks. See summa on tõeline ulme arvestades sealset hinnataset. Kindlasti(rõhk sõnal kindlasti) saad koha peal olles parema hinnaga pakkumise!!!

Kui oled hakkaja, siis kasuta google otsingut, vaata ringi, tee endale selgeks millised lennufirmad Balilt sinna lendavad(Air Asia kahjuks ei lenda) ja osta lennupilet ära. Esimese öö Komodol võid ka ära broneerida. Edasi küsid hotellist sulle sobivat tuuri. Selline skeem tuleb kõige soodsam. http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=1557904

Kui oled pisut vähem hakkaja, siis küsi juba Balil olles hotellist sind huvitavat tuuri. Nad on kombineerimises suured meistrid ja sellised paketid on raudselt seal saadavad. Seal on kõik saadaval mida müüa kannatab:).

Millegipärast kipub Aasias nii olema, et hotellist või tänavalt mingist turismiputkast ekskursioone ostes tuleb hind isegi odavam kui omal käel seigeldes.

Mõned veebiaadressid http://www.komodorincaislands.com http://www.rincakomodotours.com Nende põhjal on 4p ja 3ööd tuuride maksumus koha peal 400$ kuni 450 eurot. Ei tasu muidugi ummisjalu nendest firmadest tuuri kohe tellida, kohapeal vaadake soodsaimat varianti.

Valisin Sanuri ranna Balil, kus peale saabumist maanduda. Tore-tore, aga kommertslik! Tahtsin eemale! Sõitsin peale natuke ringiliikumist praamiga Floresele. Praam sõitis 2 päeva, seega ilus pikk sõit. Pilet on odav, ühiskajut alla 200 000 ruupia, oma kajut 500 000 ringis. Oleks võinud minna ka bussiga, see on veidi kallim. Juhtus olema praamipäev. Nimelt seda marsruuti sõidetakse paar korda kuus - Balilt Bema sadamast Sulawesile Makkassari. Plaan oli umbes 5 päeva olla kohapeal, kuid olin lõppkokkuvõttes 3 nädalat ... Komodo ja Rinca - selleks kulub 2 päeva või 3. Flores ise on imeilus. Sõitsin busside ja mootorrattaga kuni Kelimutu järvedeni ja tagasi Labuan Bajosse. Labuan Bajos on hotelle igas hinnaklassis. Võin soovitada. Matahari hotellist leiate, kui soovi, reisi saartele, nad koguvad alati seltskonna kokku neist, kes soovivad hinda jagada. Kolmepäevane lennureis Floresele, et Komodo ja Rinca saart näha, on ikka väga lühike. Tagasilend on juba hommikupoolikul, niiet kolmas päev on varane tagasitulek paadiga ja kohe lennukile. Lennupiletid Balilt Floresele on küllalki kallid, 90 000 - 100 000 ruupiat ots. Balil Sanuri rannas soovitan Kelimutu Travels reisibürood +62 81353009661

Suured tänud kõigile. Kuni oktoobrini olen igasugustele ettepanekutele avatud. Päikest kõigile

Meie käisime Balilt Floresel 2011 jaanuaris 5 päeva kohaliku büroo kaudu. Olime 2 keskealist naist ja meile pandi individuaalreis kokku meie soovi järgi. Tegime trekkingu Rinca saarel, kus kohtasime hulgaliselt komodosid ja vesipühvleid, snorkeldasime Kelori saare juures ning õhtul laevas imetlesime päikeseloojangut ja tuhandeid lendkoeri. Järgmisel päeval suundusime autoga Labuan Bajost Rutengi, kus käisime kohalikul turul. Edasi Bajava ja traditsiooniline küla ning Moni, kus varahommikul suundusime Kelimutu vulkaanijärvi imetlema. Maksma läks see reis küll enam-vähem sama palju kui Teilt 3 päeva eest küsiti, aga see oli oma hinda väärt. Giid oskas hästi inglise keelt ja autojuht oli super. Kui juba nii kaugele minna, siis tasub ka Floresel ära käia ning külastada kohti, mis seda väärivad. Soovitan giid Robertot, kes ise on Floreselt pärit. Kui on huvi, võin Roberto kontakti anda.

Kindlasti on huvi Roberto kontaktide vastu. Nagu ütlesin,hea on igasugust infot saada. Olen küll käinud kuu aega seljakotiga Ecuadoris ja Galapagosel, aga siis olin ma teiste järgi kõndija, kõik oli tarkadel reisikaaslastel juba paika pandud.

Oleks küll hea saada Roberto kontakti. Olen kaks korda Aasias käinud. Viimane kord käisime sel talvel Birmas. Võtsime kohaliku giidi. Jäime väga rahule.

Roberto meiliaadress on berto@lombok-komodotours.com Ta ise õpib praegu Balil Denpasaris ja loodetavasti saab teid nõu ja jõuga aidata.

Oleme käinud Balil ja Jaava saarel,mõlemal 2 nädalat. On olemas järgmist materjali -Bali külastajate giid, 333 lk, ingl k. -Bonechi seeriast Bali pildiraamat, 128 lk, ingl k. -GEO special Indonesien, 164 lk, saksa k. -Dumont Bali reisijuht taskuformaadis 96 lk, saksa k. Kuna viimasel ajal on mitmed tripikülastajad tekkinud küsimusi Bali kohta,siis asjast huvitatutele pakume ajutiselt kasutusele andma neid raamatuid koos mõningase infoga, mida Balil teha peale rannalebotamise. Asume Tallinnas ja kätte saab taso.erima@mail.ee

Lennupiletid Balilt Floresele on võrdlemisi kallid (üks ots Denpasar-Labuanbajo/Ende ~ 100 EUR), sõidavad seal Lion, Merpati ja Transnusa ja ühelegi neist ei saa osta pileteid ette Eesti krediitkaardiga. Praam käib liiga harva, et sellega kui liiklusvahendiga arvestada. Buss ... no comments. Minu arvates oli üks parim varjant laevareis Lombokilt Labuanbajosse või vastupidi, mida pakuvad nt Perama (2.5 mil Rp) ja Kencana (1.5 mil Rp), mis on u 3-4 päeva, sisaldab peatusi snorgeldamiseks ning Komodo ja Rinca külastamiseks (pilet turistile u 200 000 Rp, öelge et kaamerat ei ole saab 50 000 Rp odavamalt ning keegi ei kontrolli hiljem). Komodole ja Rincale ei ole ühistransporti, mis teeb neil saartel ööbimise keeruliseks. Labuanbajost 2 päevane laevareis koos ööbimisega ja söögiga laeval on kõige tüüpilisem külastusviis ja laev 4 inimesele maksab u 2 mil Rp. Soovitan minna lihtsalt sadamasse ja seal mõne kapteniga kaubelda, kuna nii saab ise laeva suurust, puhtuse taset jne valida.

Ma sooviks küsida targematelt nats nõus veel :)Hetkel olen juba väga-välga palju abi saanud :) Nimelt hetkel valime just hotelle Agoda leheküljelt. Kuidas oleks nagu kõige kasulikult, kas siit netist kõik ära bronnida või kohapeal vaadata? Kui palju need hotellid tegelt piltidel pealt erinevad tunduvad? Meil hetkel paan olla saarel 16-17 ööd kokku, algul nädal kuskil Kuta piirkonnas nats melu keskel ja teha tripp giidiga saare keskossa ja võibolla ka põhja ja siis edasi minna Lembongani saarele ja seal umbes nädal olla ja siis tagasi suurele saarele tulla. Äkki oskab keegi öelda ka palju umbes maksab laevasõit Lembongani saarele ja kust seda kõigeparem oleks võtta :)

Kiirpaat Benoa sadamast väljub 2x päevas Lembongani saarele, edasi-tagasi 495000 Rp, kaugus 14 miili. Hotell broneeri äärmisel juhul esimeseks ööks, ülejäänud vaata ja hinda kohapeal.

Üks teine info (travelfish.org) ütleb, et on ka aeglased paadid Lembongani saarele,ilma päästevestideta ja tihti ülerahvastatud, üks ots maksab 100-150 tuh Rp. Eks ise kohapeal hinnake olukorda.

Aga kuidas seal kohapeal need hinnad on? Läbi Agoda saab päris palju hotelle special pricega a.l. -50% et sellejärgi peaks siis kohe ära bronnima?

Kui Agodast mõni hotell kohe väga meeldib, proovi guugeldades leida hotelli enda kodulehekülg. Kui neid võrreldes Agoda on soodsam, anna tuld. Mulle tundub, et nii mõnelgi juhul Agoda keevitab hotelli hinnale poole otsa, siis tõmbab kriipsu peale ja teatab 50 prossa alest. Kui eksisin, andke andeks. Ise oleme rohkem rändaja tüüpi, kes hotelli kasutab vaid magamiseks ja selleks peab olema kontrollitud olukord.Paljude hotellide naabruses on varahommikuni äge ööelu ja tümps,piltide järgi on raske hinnata tänavamüra (sealkandis on ühe klaasiga aknad, mis müra minimaalselt summutavad), mõne hotelli naabruses toimub tõsine ehitustegevus ja on hotelle äärmiselt kõva madratsiga.Ka ei anna reklaampildid aimu kui väsinud tubade sisustus ja hotell üldiselt on.Meie tehnika on valida juba kodutöös järjekordses linnas LP või wikitraveli abiga meeldivas rajoonis kolm hotelli, kohale saabudes plaani järgi orienteerudes liikuda valitud hotellide poole. Vähemalt pooltel juhtudel saame tee pealt juba rahuldava magamiskoha, mis ei olnud valitud.Jutu aluseks on viimase 7 aasta rännakud Aasias ja majutust otsitud ca 70 korral.See jutt muidugi ei kehti väikeste lastega sõitude puhul. Hotellid broneeritud ja rahad üle kantud on jällegi süda rahulik, pole vaja pabistada ja suurt rahakotti kaasas kanda. Nii et lõpetuseks igaüks peab otsustama ise

Lähen novembris Balile ja olen vaadanud hotelle agodast ja booking.com-st. Hinnavahe on olematu, aga bookingus tühistamistingimused paremad. (agoda hind tundub algul soodsam , aga bronnides lisanduvad veel tasud)

Agoda ja booking on sama firma, seega kindlasti proovitakse natuke hindadega kombineerida. Minu kogemus on küll, et kui Balil tahtsin hotelli üheks päevaks pikendada ja ütlesin, et Agodast saan sellise hinnaga, siis sellega nõus ei oldud. Tuli siis sealsamas leti kõrval aruvutis asi ära teha:P

Aga kas Javale ka on mõtet edasi minna? Ja kui minna siis kuhu?

Isiklik kogemus eelmisest novembrist-detsembrist:

  • Yogyakarta (saab Balilt lennukiga), mõnus boheemlaslik linn, läheduses on maailma 2 ilusaimat templit Borobodur ja Prambanan, lisaks Merapi vulkaan. Hinnatase on võrreldes Baliga palju odavam.

  • Banyuwangi (Ijen-i väevlikaevandus), füüsiliselt ja vaimselt väga raske retk, kuid kogemus on hindamatu. Balilt saab Banyuwangi praamiga (u.30-45min). Väävlikaevanduse külastust ise ette võtta ei soovita (ilmselt seda ka ei saa teha), kuid, kui on soov sinna minna, siis saan jagada kohaliku giidi kontakti, kes organiseerib kogus kahe päeva programmi, tegu ei ole tavalise turismibürooga. Arvestama peab vähemalt kahe ööga.

Minu kallal on korduvalt kasutatud sarnast ehk korrigeeritud mu eesti keele oskust- ma siis nüüd kasutan ise ka- mis asi on Väevel? Tean ise sellist kemikaali nagu väävel (keemiline tähis S).