reis Malaga-Gibraltar-Sevilla-Malaga

¡FELIZ AÑO NUEVO! Tuleme perega (lapsed 10 ja 16a) 17-25 aprill Malaga-Gibraltar-Sevilla-Malaga tripile. Kas sellel ajal on seal mingeid festivale ka? Otsisin küll, aga ei leidnud midagi. Plaanis on külastada loomaaeda, nautida kauneid linnu, üritame pista varbad merre (1 veekeskus pidi ka avatud olema see aeg) ja vanemate soov oleks külastada ka mõnda veinimõisa. Ronda lähedal on paar istandust. Kas keegi on seal käinud või oskab hoopis midagi huvitavamat kohta pakkuda?

Caminito del rey seal on päris ekstreemne matkarada.Asub.Malagast umbkaudu 60-70 kilti.

Caminito del Rey oli meie hiljutise Malaga reisi üks tipphetki, aga kuna seal päevalimiit 1100 inimest ja esmaspäeviti kinni, siis tuleb arvestada piletite ettebroneerimise (väidetavalt vaja seda teha kuni 2 kuud enne, sest nõudlus suur) või hommikuse järjekorraga. Seal oli isegi novembris tahtjaid omajagu, aga meil õnnestus ca 0,5 tunniga sisse saada. Paar tundi matka ja vapustavaid vaateid. Loomulikult oli väga hea elamus Gibraltar ja sealse mäe püsiasukad ahvid :)

10+ aastat tagasi sai tehtud tripp Madrid-Toledo-korraks Portugal-Sevilla-Cadiz-Tarifa-Algeciras-päevaks laevaga Tangier-Gibraltar-Ronda-Marbella-Malaga. Ja hulk väikseid linnakesi vahepeal, mille nimesid kahjuks enam ei mäleta. Cadiz oli väga meeldiv, otseseid vaatamisväärsusi seal ei olnud, aga kuidagi väga chill mere ääres jalutada. Ronda muidugi väga võimas elamus. Soovitan ka Tarifast läbi põigata ja vaadata, kuidas Atlandi ookean ja Vahemeri kohtuvad. Seal on ka mandri-Euroopa lõunatipp (Isla de Palomas), kuigi Gibraltar väidab, et nad on rohkem lõunas lol.

Andaluusia laatade (feria-d) avapauk antakse Sevillas, laat ise 15-21. aprill http://feriadesevilla.andalunet.com/ Ehk siis soovitud festival! Kui Rondasse minek, siis marsruudi võiks sättida nii, et teele jääksid imearmsad väikesed linnakesed ehk "valged külad" (pueblos blancos) nagu näiteks Casares: http://www.andalucia.com/casares/home.htm Tõsi, üks neist küladest on siniseks värvitud, kuna seal filmiti smurfide seiklusi: http://www.andalucia.com/province/malaga/juzcar/home.htm Tarifat juba mainiti, soovitan.

Kas kavatsed 8 päevaga selle reisi ära teha?? Peale kihutamise kiirteel sa siis muud ei näegi.

Tundub siiski, et lendab lennukiga kohale. Malagast alustab ja ka lõpetab.

Andaluusia veini Fino toodetakse Montillas ja Morileses, mis jäävad Malaga ja Cordoba vahele. Mõlemas linnakeses on mitu bodega't s.t. veinikeldrit. Sevillast Cadize poole jääb kuulus veini ka brändi tootmise linn Jerez de la Frontera, kus toodetakse 'Tio Pepe't ja enamus Hispaania solera tüüpi brändisid sealhulgas 'Cardenal Mendoza'. Kui juba autoga Sevillasse sõidetud, siis tagasi Malagasse võiks tulla läbi Almodovar del Rio(Pedro julma loss) ja Cordoba. Montilla jääb kohe Cordoba-Malaga tee peale.

Tänud heade soovituste eest! Hakkan reisiplaani nüüd koostama.