Reis suunal Eesti-Poola-Saksamaa-Tšehhi-Austria-Poola-Itaalia-Prantsusmaa-Eesti

Suvel plaan minna, Läti-Leedu-Poola. Ca´ 10 päevane reis. Mõtlesin minna see aasta minibussiga kahekesi,tagumised istmed välja.Küsimus, ööbimine mingites bensukates? Oskab keegi miskit soovitada?

Oobi seal kus seisavad rekkad, nendega kindlam, Leedus ara oobi kahtlases kohas. Uksinda uldse ei soovita kuskil oobida. Edu!

Thanks. Minibussis ruumi niipalju küll, et saaksime magada.

Poola bensukad on tehtud tasuliseks, õnneks mitte kallis. Paljudes kohtades on nii, et sätid ennest paika ja siis tuleb üks sell klaasile koputades raha kaseerima. Ei ole kindel Bialystoki kohta, kuid Lublinis ööbides valisime hoopis linnas kaubanduskeskuse, kus on Tesco, OBI jt. Kuna Tesco on Poolas ööpäev ringi avatud, siis kuskil parkla serva pool on ohutu ja mugav, wc olemas ja ka soovi korral suupisted poest.

Ühe hooga sõidab tegelikult kaugemale ära. Me oleme peatunud ca 40 km enne Varssavit ühes bensukas. Nime muidugi ei mäleta :) Viskasin vanad reisimärkmikud ka just ära. Seal alati teisi autosid ka ja viimati käies tasuline ei olnud. Oleme poolas korduvalt bensukates maganud ja pole mingeid probleeme olnud. Jaama töötajad suhtuvad normaalselt kui sa ainult järjekindlalt vetsu võtit küsimas ei käi vaid ikka nibin-nabin ka mingeid oste teed.

Thanks. Ex ma vaatan kus rekkaid näha on.

Kursil Pärnu-Kaunas-Augustow-Olztyn-Varssavi-Lodz-Wroclaw-Bialystok-Vilnius-Riga-Pärnu. Teeolud Poolas sellel kursil.On keegi sõitnud viimasel ajal? Päevasel ajal jõe või järve ääres päikest võtta jne. on seal võimalik.

Rawa Maziowecka ja Varssavi vahel on päris karm remont 200 km ja pärast Varssavit soovitaks Bialystok Vilniuse asemel Varssavi, Ostrow Maz, Lomza, Augustow, Vilnius. Suvitavad poolakad sealkandis Suwalki ümbruses. Trakai peaks jääma teepeale tulles. Minnes on enne poola piiri Leedus Orija järv. Edu ettevõtmises.

Mul sama plaan, et minibussiga minna. Aga kas tõesti on neis bensiinijaamade parklates ööbimine tasuline? piretsade - kuidas Sul oli, saite tasuta ööbida? No ja kuidas üldse, oli probleeme ka? Et keegi tuli tüütama vms. Alex Nikolajevi jutust siin jääb mulje, et üksi niimoodi kusagil ööbimine ja eriti Leedus on ohtlik. Kuidas siis tegelikult?

Tulin just Leedust, bensukas ei ööbinud, aga miskit jubedat ei olnud isegi Leedu karmimas linnas - Kaunases. Kõige turvalisem on seal, kus on rekkad. Tasub vaadata, et kas Eesti autosid on ka, probleemide korral on Eesti rekkamehed kindlasti abiks.

Huvi pärast küsin Hea Kurimoor. Miks arvad et Kaunas Leedu karmim linn on? Ööbin seal sageli ning ka öösel pubist hotelli tulles on senimaani jäänud turvalisem mulje kui samal kellaajal Tallinna vanalinnas. Juttude järgi olen aru saanud et Leedu karmim linn oleks nagu Panevežys.

Leedukate oma sõnad ;) nad peavad Kaunast maffiapealinnaks.

Maffia kaitse all pidigi kõige turvalisem olema ;)

Mul ei ole ka ühtegi paha sõna Kaunase kohta, väga ok oli ka öisel ajal (kui mõned tüütud purjus kodanikud välja jätta, aga kus neid poleks nädalavahetustel).

ülehomme 17.07. pealelõunat start Pärnust Poola suunas.Ilmselt I öö veedame kusagil Kaunases, bensukas või marketite platsil.

Just tulin Prahast läbi Poola ja kõige hullem lõik oli Warshavist Piotrikovisse E67 suund 200 km. Bilastoki kant on remondis, aga seda saab mööda sõita väga hästi.Tagasi sõitsin läbi Lodzi E30. Liiklus oli palju tihedam aga remonti vähem ja asulaid vähem. Poolas kõige koormavaim on asulates pidurdamine 90 lt 50 ni.

Lihtsalt infoks. Päevasel ajal on Poola asulates kiirusepiirang 50 km/h, öisel ajal 60 km/h (23.00-05.00)

Jah teed on nigelad, remonti palju.Kohalikud kihutavad nagu hullud.

Tanit, kas see oli puhkusreis? Jutustage palun pikemalt oma reisist- mitu päeva oli, kui palju raha kulutasite kütusele jne, kus ööbisite, mida vaatasite

Sai käidud Poolas ja Tšehhis. Pühap. 17.07.11 peale lõunat starditud Pärnust. Ühe hooga läbitud Läti.

  1. öö Kaunase Lukoil bensukas. Hommikul vara Augustowi suunas sõitma. Tee peal leidsime kohviku kus sai vaba wifi´t kasutada.Augustowis sõitsime järve äärde, nautisime ilma ja käisime ujumas. Oli tehtud istumiskohad jne.Õhtu poole edasi sõit Varssavi suunas.
  2. öö Tesco 24h poeplatsil Varssavi äärelinnas.Päeval Varssavi kesklinnas bussijaama ümbruses kaubanduskeskuses shoppamine. Parkimine 3PLN/h. Sai ostetud wifi pulgale sim kaart,9PLN. 129Mb. sõit edasi Lodz´i suunas.Tee peale jäi M1 kaubanduskeskus, jälle shoppamas.
  3. öö Shell tanklas PTAK´i lähedal. Hommikul PTAK´i shoppamas.Hiljem Lodz´is järve ääres ilma nautimas. Paduvihma hakkas sadama,lõi välku.PTAK´i tagasi.
  4. öö PTAK´i juures. Vaba wifi levi. Lõuna paiku Tšehhi suunas sõit.Enne Katowice´t M1 keskuses shoppamas.1GB sim kaardi ost 20PLN.Tšehhi piiri ületamine.Esimene punkt oli Uvalno kus tegime peatuse.Tšehhis ilm vihmane. Mägede ilu vaatlemas läbi autoakna. Kas õhurõhu vahe või mis, aga kõrvad läksid lukku.
  5. öö Opava lähistel asulas leidsime koha rekka kõrval. Öö oli külm. Sõit Olomouc´i suunas.Hradec Kralove külastamine.Tšehhi õlle ost. Odavam õlu maksab 6.50CZK.Sõit Poola suunas.
  6. öö Kudowa-Stroj Shell tanklas.Külm magada. Järgmine päev Albert´i supermarketis.Suund Wroclaw´i poole. Ilus linn, katedraali külastus ja keskväljakul päeva nautimas lõunasöök kohalikus söögikohas, kus hinnad kaalu järgi, ise võtad mida soovid süüa ja pärast kaalutakse ning siis maksad.
  7. öö mingis tanklas, ilm jahe.Hommikul Varssavi poole suund, tee peale jäi mingi küla,kus oli kodulindude ja väikeloomade turg.Hästi palju tuvisid müügil. Ostsime kultuurmustika taimi. Kodzelin´is politsei kontrollis dokumente.Nägime eesti numbrimärgiga Ecolines liinibussi.Teekond Varssavist läbi Bialystok´i suunas.
  8. öö Bialystok´i lähedal rekkade platsil. 25.07.11 Hommikul vara kodu poole sõit.Saulskrastis vahepeatus. Ujumine ja päikesevõtt. Õhtul kodus.

Sinna sõites teederemonti palju,tagasi tulime teist teed pidi, mööda külateid, hulka normaalsem. Sõitsime GPS järgi. Kaasas võiks ikkagi olla poola kaart. Hinnad: enam-vähem samad mis meil, võib-olla pisut odavamad, praegu riietele ja jalanõudele kuni 70% alet. Toidupoes musta leiba ei ole, piim seisab kuni aasta lõpuni. Hästi palju pakutakse jogurteid. Alkoholi lett suuremates kauplustes võtab silme eest kirjuks. Linnad suht räpakad, prügikaste pole. Reis kestis 9 päeva,kokku sõitsime 3353 km ja kütust läks ~270 ltr. Keskmine kulu 8,1 ltr/100km.(kompuutri järgi 8,5 ltr/100km).Konditsioneeriga 70% sõitu. Autoks 3,4l bensukas minibuss.Bensiini hind 5,05 - 5,20PLN/ltr, diisel 4,98 - 5,03PLN/ltr, gaas 2,26 - 2,31PLN/ltr. Visa/Maestro/Mastercard´iga saab bensiinijaamades ja enamus poodides maksta. Kaasas oli 230PLN sularaha. Turul saime ka € maksta.

Sellel aastal jällegi plaanis euroopasse sõita kahekesi Juuli keskel. Kas suund Gdansk,Rostock,Lübeck,Hamburg,Bremen,Hannover,Leipzig,Praha,Budejovice,Viin); arvestades, et õrnem sugu tahab shoppata,oleks hea ning huvitav või jääb igavaks? Proovin vältida tasulisi teid. Aega selleks edasi-tagasi ca´14päeva ja 4200km, Ööbimine ikka bensukates.