Reis Türki Kemerisse

Käisime perepuhkusel Türgis Kemeris 11-18.10.2014. Hotelliks oli Erkal Resort Spa 3*. Reisifirmaks oli Anhel Tours. Kohale jõudsime ilusti ja lennufirmaks oli õnneks Estonian Air. Kahjuks oli meile reisifirma poolt antud informatsioonis viga ja me ei leidnud kohe õiget kohta, kust küsida bussi väljumise kohta. Giid ei rääkinud ka inglise keelt kahjuks. Kuid siiski jõudsime Kemerisse ja hotelli. Hotelli vastuvõtus inglise keelt eriti ei osatud, millest tekis teistel eestlastel koheselt probleem. Meil oli peretuba. Tuba oli iseenesest ok aga voodipesu, tekid ja rätikud olid nii räsitud ilmega. Järgmine päev ostsime endale uued rätikud, et julgeks ikka nendega rannas ka käia. Kahjuks oli tõsiseid probleeme sooja veega, sest seda suurem osa ajast polnud. Tube koristati iga päev ja rätikud anti ka uued. Söök oli seal kahjuks alla igasugust arvestust ja ka alkoholi valik oli väga nigel. Meil oli nimelt /kõik hinnas/ pakett. Peretuba oli ka kahjuks baari poolses tiivas. Õhtul u kell 16.00 pandi muusika kõvasti mängima ja see lõppes alles kell 22.00. Seega rõduust lahti ei saanud hoida ja toas oli palav. Laste toas ei olnud konditsioneeri ka ja kogu õhkkond seal oli väga umbne. Hotellis oli olemas Wifi, mille levi oli aga nii maha võetud, et ainult admini laua läheduses said netis käia. Kõige suurem miinus oli meie jaoks aga see, et basseinides oli väga külm vesi ja ei saanud ujuma minna. Meile oli just see väga oluline, sest beebiga oleks seal olnud mugav lõõgastuda. Hotelli enda rand asus u 1km kaugusel ja see oli väga räpane. Korra käisime seal ujumas ja rohkem me sinna ei läinud. Lisaks kostis kõik läbi. Kui naabrid midagi tegid, siis oleks see nagu enda toas olnud. Ja paraku keskealised vene naised räägivad ikka väga kõvasti ja armastavad juba hommikusöögi lauas konjaki välja võtta. Hotelliga me kahjuks üldse rahule ei jäänud. Kemer ise on väga kallis linn. Kuna meil oli beebi kaasas, siis hea et reisikorraldaja soovitas söögid ja mähkmed kaasa võtta. Hinnad oli üle mõistuse ja beebide söögi koha pealt laiutas suht tühjus seal. Lastega pole seal linnas eriti midagi teha. Juhul kui hotell on 5* või asub rohkem kesklinnas, siis küll. Meie hotell jäi aga suht kaugele kesklinnast ja hotelli ümbruses ei olnud midagi lastele. Ekskursioonid on ka pikad ja lastega sinna suht mõttetu minna. Meie käisime Antalyas Aqvariumis. Läksime sinna tavalise bussiga (pilet oli 8 liiri täiskasvanu, lapsed tasuta). Buss lasi meid Aqvariumi ees maha ja pärast võttis meid sealt lähedalt ka peale. Lihtne ja mugav. Aqvariumi pilet oli 221 liiri, mis on kallis, kuid meie jäime rahule ja lastele meeldis väga. Eurodega pole Türgis aga midagi teha. Dollar on seal põhiline, kuigi meie maksime põhiliselt liirides. Muidu mere ääres oli tore käia ja lastele meeldis see väga ning see oli reisi üks positiivsemaid asju. Tagasi me Kemerisse siiski ei lähe enam kunagi. Perega ei soovita sinna üldse minna!

Türgis pole Eurodega midagi teha? Mis jutt see nüüd on??

Kemeris, mitte Türgis üldiselt :)

Türgis saab euridega väga hästi hakkama.Tulime ise 7-ndal oktoobril Kemerist.See jutt,et Kemeris pole perega midagi teha,ei vasta tõele.Olime 5 tärni hotellis ja restoranis oli laste laud toitudega eraldi.Seal olid isegi imikute piimasegud olemas.Soovitan enne hotelli valikut uurida hotelli asukohta ja pakutavaid teenuseid.3-tärni hotellis ei saagi kõik teenused olla kõrgel tasemel.

vilje57 ! Kui kaugel Kemeri Antalyast on ? lähen nov keskpaigas Antalyasse , siin nii vastuolulised jutud . kas saab siis ikka Türgi lõunarannikul eurodega ka midagi tasuda. pole üldse Türgis käinud suht võõras kõik ? Reisiburoo jutu järgi on majutus nelja ja viie tärni hotellides . Kas väljas kauplustest õhtuks ikka midagi toidupoolist on osta ? Nimelt olen Itaalias selle õhtusöögi tellimisega väga hellaks tehtud : toitu oli nii palju et lihtsalt ei suutnud süüa. Ja siis otsustasin et ühelgi reisil õhtusööki ei broneeri ette.

ette tänud vastajaile

Käisin paar aastat tagasi Kemeris ja Kirišis. Vahet ei ole, mis raha sul on, sai makstud nii türgi liirides, dollarites, eurodes, tsehhi kroonides ja vene rublades. Niiet, kõike saab.

Kemer on umbes 50km.Antalyast.Maksta Kemeris on kõige parem selles rahas milles on hind määratud,sest kui hakatakse ümber arvestama teise valuutasse saate kindlasti petta.Toidukauplustest pole otseselt midagi ostnud peale tumeda õlle, mis ei olnud odav.Olen alati võtnud hotellid, kus on kõik hinnas.Kui on veel küsimusi,vastan hea meelega.

Tere,

Saan teist 100% aru, viibisime ise Britannia Hotellis ja sama lugu: Tuba täielik ühikas, sooja vett ainult päeval, söögiks ainult makaronid vōi riis, personal ebaviisakas, ainult vene keel hotellis, Wifi nōrk, basseinid jääkülmad. Lisaks- baaris tehti kōik, et rahvas alkoholi kätte ei saaks s.t. Viis teenendajat koristas laudu ja baarman ladus nōud masinasse ja sealt välja üksi, samal ajal oli baar kinni ja laudu koristati kogu aeg.

Linn ise ilus, eur, usd, liir kōik rahad toimisid. Sööma minnes, kasvasid hinnad tavaliselt 2-3x menüü vs lōpparve.

Ei soovita sinna minna eestlastel, see koht on venelastele(lahketele) orienteeritud, sellest ka kōrgemad hinnad.