Reisi-/ravikindlustus

Tere,

K6ik kes te pikemalt olete Austraalias, kas te olete ka ravikindlustuse siit Austraaliast kohapealt ostnud. Kui jah, siis mis firmast? Ning kui ei, keda te Eesti kindlustusfirmadest kasutate?

Ette ta'nades, Kristiina

1
234

Traktori kindlustus on hea (kasutasin seda eelmisel korral) kuid nüüd tegin otse Salva kindlustuses ja maksin aastase meditsiiniabi kindlustuse eest (muide kindlustuse summa 1 miljon, traktoril pool milli) 3500 krooni. Tegin ikka kodutöö ka ära ning Salva kindlustus on üle 1000 krooni soodsam kui teiste pakkujate oma.

0
0

Traktori kindlustusel on ka füüsiilise töö risk sees, mida Salva kohe kindlasti selle hinnaga ei paku (2555 krooni - ISIC, IYTC 2300 krooni). Aga jah, kui suur kindlustussumma (1 miljon) on tõesti vajalik, siis on Salva õige valik, kuigi antud summa puhul oleks kindlustusmakse siiski 3324 krooni, mitte 3500 :)

0
0

Oma isiklikust kogemusest - tegin enne Austraaliasse tulekut Traktori kaudu aastase kindlustuse QBE-ga koos fyysilise riskiga ja vaid head kogemused selle firmaga. Selle aja jooksul on olnud 2 suuremat case'i, mille puhul vajasin arstiabi. Mõlema kohta saatsin kõik vajalikud paberid Ungari esindusse ja need maksti ka täies ulatuses tagasi. Lihtsalt igast arsti juures käimisest vaja esitada originaalarve ning medical record, kus näha pöördumise põhjus ja vastav arsti diagnoos. Seega igati OK kogemus ja esimest korda elus sain eelnevalt sõlmitud reisikindlustusest enam tagasi kui ise esialgselt maksin;)

0
0

mina olen seni teinud oma kindlustuse tuttava tuttava kaudu ja ma tean paljusid Austraalia poole minejaid, kes on sama kindlustust kasutanud...väga hea hind ja vend tunneb asja, oskab soovitada vastavalt sinu soovidele. Kindlustuse saadab sulle postiga või maili peale nii, nagu ise soovid. Mina suhtlesin viimati temaga [email protected]

0
0

tegin reisimise ajaks reisitõrke ja A-tervisekindlustuse austraalias töötamise ajaks B-tervisekindlustuse füüsilise töö puhul.

Niiet salvas saab füüsilise töö asja küll.

0
0

Tere, tekkisid mõned küsimused seoses reisikindlustusega, oskab keegi aidata? Kas te WH viisaga Austraaliasse minnes võtate kindlustusele füüsilise töö riski lisaks või mitte? Omal plaan puidutööstuses tööle asuda ja seal nagu oleks hea, kui see risk kaetud oleks? Kust tuleb see Traktori aastane!!! kindlustus hinnaga 2555 krooni ja koos füüsilise töö riskiga? Praegu Salva teeb hinnaks 4985 krooni , QBE pakub 4598 krooni ehk ligi kahekordne hinnavahe?

0
0

Kindlustuse soetamisel oleks kasulik jälgida ka seda, mis valuutaga on kindlustussumma seotud. Salva on oma kindlustusummad sidunud USD-i ja QBE EUR-ga. Kui võtta nüüd Salva kindlustussumma 38 000 USD ja QBE 32 500 EUR-i ja mõlemil juhul on kindlustusmakse aastase kindlustuse puhul 2555 krooni, siis arvestades praegust USD kurssi, on kasulikum võtta QBE kindlustus (kindlustustingimused mõlemil suht sarnased). Füüsilise töö riski soovitan võtta sellisel juhul, kui tegemist on raske füüsilise tööga ja oht sattuda tööõnnetusse (tehased, tapamajad, kolimisfirmad jne) ehk kus võid jääda millegi alla või vahele vms. Kui enamus aega tegeleda koriluse või seiklemisega, siis füüsilise töö riskil pole vajadust ja kokkuhoid on tuntav. Küsimuste korral kindlustuse kohta võid alati pöörduda [email protected] Aitan kindlasti.

0
0

WH viisaga või pikemaks ajaks reisile minevad noored saavad soetada endale paljudel juhtudel soodushinnaga kindlustuse - ärge makske mõttetult suuri summasid.

  1. Enamusel juhtudel teevad kindlustusseltsid tudengitele kehtiva sooduskaardi (ISIC, NPNK) ettenäitamisel kuni 15% soodustust (Salva -15%, QBE 10%), mis teeb näiteks aastase kindlustuse koos füüsilise töö riskiga märgatavalt soodsamaks (2300 krooni).
  2. Kui teil ei ole tudengistaatust, siis on võimalus kuni 25 aastastel noortel taotleda endale IYTC (International Youth Travel Card), mis maksab 99 krooni, kuid millega kehtivad soodustused nii Eestis, kui üle terve maailma(http://www.isic.ee/youth/est/758/). Kindlustuse soetamisega olete kaardi vormistamise tasu (99.-) juba tagasi teeninud + võimalikud soodustused edaspidi.
  3. Kui olete varem kindlustusettevõtte klient olnud, siis küsige kindlasti püsikliendi soodustust - 5% on ka soodustus, seda võimaldatakse suhteliselt lihtsalt
  4. Kui teil tekib tunne, et kindlustusele minev summa on liiga suur ja nõuab reisi alguses lisafinantseerimist, siis saab kindlustuse osta ka näiteks 3 kuuks ja hiljem seda pikendada (kui Austraalias jalad all ja esimene palk teenitud, saada e-mail ja pikenda oma poliis elektrooniliselt- paljud kasutavad seda varianti just seetõttu, et näiteks esimeseks kolmeks kuuks vormistatud füüsilise töö riskiga kindlustust ei lähe edaspidi vaja ja sõlmitakse ilma füüsilise töö riskiga kindlustus näiteks järgmiseks 3 kuuks - ajaks kui tripitakse ringi ja otsitakse uut tööd- kokkuhoid jällegi missugune). Kindlasti on võimalikke variante veel, kuid usun, et on abi ka nendest eelpool nimetatud variantidest.
0
0

.. kuidagi pihta - misasi see traktori kindlustus on?

0
0

Esimesena soovitan, et loe vanemaid postitusi. Siin on sest varem juttu olnud :) Kindlasti on kindlustust vaja. Ise lähen tõenäoliselt ja teen omale kindlustuse siit: http://www.qbeeurope.com/estonia/ . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

0
0

Kas Austraalias kohapeal ka kindlustust teha saab? Mul on muidu selline tavaline Seesami reisikindlustus - kehtib max 3-kuulise reisi puhul, töötada ega ekstreemsporti teha ei tohi. Mõtlesin siis, et tööd leides või 3 kuu möödumisel hangiks mingi kindlustuse sealt kohapealt...

0
0

Kohapealt saad sa kindlasti omale kindlustuse soetada, kuid küsimus on hinnas. Kui sa soovid füüsilise töö riskiga kindlustustoodet, siis pea meeles, et sind käsitletakse seal (kindlustusettevõttes) kui välismaalast ja kindlustuse riskikoefitsent on seetõttu tunduvalt kõrgem (täpset hinda ei tea). Näiteks kui austraalia kodanik soovib ennast kindlustada Eestisse reisides ja teeb seda juba Eestis olles, siis võib kindlustusmakse suures osas korrutada 3-ga. Seega on sul võimalusi mitmeid:

  1. Soovitan sul kindlustus siit ära osta - kehtivuse alguseks saab näiteks 19 november ja mure murtud (kindlustus 9 kuuks koos füüsilise töö riskiga alates 1987 kroonist). Mõningad Eesti kindlustusettevõtted ei võimalda kindlustust soetada, kui sa viibid kindlustamise hetkel välismaal (QBE), kuid Salva pakub ka internetipõhist kindlustusteenust...
  2. Otsid kohapeal internetist mõningaid võimalusi kindlustus ära teha online kindlustusfirmades - arvesta, et sul läheb üldjuhul tarvis krediitkaarti ja kindlustusmakse on kõrgem (eriti kui soovid füüsilise töö riski juurde).
  3. Uurid Seesamist, kas nad pikendavad kindlustust, kui reis läheb pikemaks kui 3 kuud. Üldiselt on nad hea meelega nõus erinevaid lahendusi välja pakkuma, eriti kui on tegemist püsikliendiga.
0
0

Füüsilist tööd teha ei kavatse (samas kes teab...), aga ka muud tööd tehes võib füüsilisi õnnetusi juhtuda (kukud trepist alla vms).

Seesam kindlasti selle kindlustuse tingimusi ei muuda, sest see on eripakkumine SEB poolt. Aga eks ma siis otsin mõnest Eesti kindlustusfirmast, mida nad pakuvad.

Austraalia kohta leidsin muidu sellise lingi:

http://www.iselect.com.au/

0
0

iselectist pole motet (WH) eestlastel kindlustust otsida, sest koik sealsed hospital/medical coverid eeldavad Austraalia Medicare kaardi (ehk siis sisuliselt haigekassakaardi) omamist. Overseas visitor katted on aga oluliselt kallimad kui misiganes reisikindlustus. Lahemalt Austraalia tervishoiusysteemist sai kirjutatud siin: http://www.infoaustralia.eu/index.php?name=News&file=article&sid=35

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased