Reisifirmade "kommenteerimine" trip.ee keskkonnas

Viimasel ajal on olnud paar juhtu kus räägitakse "sahinatest" ühe või teise reisifirma väidetava pankroti / raskuste kohta. Tihti tulevad sahinad "kindlatest" allikatest a'la "sõbranna rääkis".

Tahan Tripi kasutajate tähelepanu suunata sellele, et peaks hoiduma meie Trip.ee keskkonnas mingitele sahinatele viitamisest kui midagi konkreetsemat tõenduseks tuua pole.

Suhteliselt vastutustundetu on neil segastel aegadel lisada tulle veel õli. Piisab ainult väikesest "garanteeritud kvaliteediga" sahinast mõne tegelikkuses normaalselt äri ajava reisibüroo/reisikorraldaja suhtes kui see võib kaasa tuua lumepalliefekti. Pole ju midagi lihtsamat kui reis tühistada või kasutada alternatiivset reisikorraldajat. Ja nii see massipsühhoos levib.

Selle üleskutsega ei taha ma mingil juhul asuda negatiivselt käitunud reisibüroode / reisikorraldajate poolele. Näiteks Trip.ee on samuti Happy Traveli võlausaldajaks. Me ei kontrollinud maksehäire registrit, kui oma keskkonnas reklaami edastasime. Oleks sellisest faktist meie keskkonnas lugenud, oleks mõni kahju olemata jäänud.

Kokkuvõtvalt siis niipalju, et me oleme tänulikud kõige selle informatsiooni suhtes mille puhul viidatakse faktilisele informatsioonile (maksehäireregistri väljavõte vms). See aitab meid kõiki. Samas palun mõelge paar korda läbi kas te ikka postitate "sõbranna rääkis" tüüpi informatsiooni kümnetele tuhandetele külastajatele kui see võib kahjustada ehk täiesti viisakate ettevõtete mainet.

Mida te mu mõttekäigust arvate?

Tervitades Toomas Trip.ee

1
23
...
7

No ma ei tea. Meie riigis/tiigis tundub rahvale lennu üleviimine või ümberistumine kui riigipööre ja mille kompenseerimisks on vaja vägesid koondada ja valitsust vahetada.

0
0

See on selline keeruline teema. Inimene, kes näiteks suuremat ei reisi ja kel kuskil mingi kahtluseuss tekkinud, eeldabki praegu ehk tõesti kõige hullemat. Seda enam, et paar näidet juba olemas. Teisalt on selgelt toimumas ülereageering ja seda tõesti vaja pole. Selles mõttes Tomi soovitus fakte välja käia üsna mõistlik.

0
0

Õige ,aga kogemus halva giidi või reisikorraldusega võiks siiski ära märkimist väärida.

0
0

Ei poolda põhimõtteliselt salatsemist. Kui reisikorraldajaga on KÕIK KORRAS, siis ei sõltu tema käekäik kellegi "turul räägiti" kõlakatest. Kahjuks näib, et ka paljude reisikorraldajatega on lood sama kehvad nagu pankadega, kes võtavad üksteiselt laenu ja puhuvad mulli üles, millel pole katet. Parem juba elagu kõik rangelt oma võimete piires, mitte aga reisijate petmistest. See nn ärisaladus viitab pigem sellele, kes oskab paremini ostjat petta.

0
0

Omal on muudelt elualadelt sama asjaga vitsad käes. Ajakirjandus on suur jõud. Nii nagu siin mõni kõlakas lahti läheb-nii see levib ja seda enam ei peata. Aga muidugi oleks veel parem kui ei räägita enne kui asi täitsa põhjas pole.Et ma ei tea näiteks HappyTravel-i momendiseisu aga isegi sellest ei soovitaks kirjutada.Et mida parem reklaam neil on või vähemalt vastulauseid pole siis seda tõenäolisem on et nad saavad edasi töötada ja millagi ka Trip.ee võla ära maksta.Sest kui neil kohe juured läbi raiuda siis ei ole seda raha enam kusagilt võtta!Aga see oli lihtsalt näide-ma ei tea reaalset seisu! Näiteks ei hakanud meil kinnisvarakriis peale siis kui USA kukkus vaid kui ajakirjandus hakkas sellest kellama.Tegelik laks jõudis siia reaalselt alles siis kui ajakirjandus oli oma töö juba teinud.Hetkel võib olla suurendas lööva pealkirjaga läbimüüki aga nüüd ei ole enam kedagi kes reklaami eest maksaks! Kui ma oleks oma veekeskuse valmis saanud enne langust siis oleks ka praegu reklaamiraha Trippi toonud aga nüüd seisab ja ootab paremaid aegasid. Aga ma arvan et praegusel ajal ei ole ühegi võlglase peale vaja väga kurjustada. Tripp seisab ilma rahata ka püsti aga need kelle töö ja elu rahast sõltub ei ole midagi teha.Raha lihtsalt pole.Ja alati mitte oma süü läbi.Ka reisifirmadel.

0
0

Jess, laanekas, kinnisvarakriis on kindlasti ajakirjanduse poolt põhjustatud. Nüüd jääb üle vaid tuvastada, kes kinnisvaramulli ülespuhumises süüdi on?

0
0

See väljub küll reisimisvallast, kuid laanekalt rumal jutt. Tahaks loota, et tegi nalja. Mitte keegi ei saa kõrvalt midagi tekitada, iga afäär kukub ise läbi. Juba 4-5 aastat tagasi oli Tallinnast Jüri ja Kiili poole näha, kuidas ehitati karpe. Samal ajal oli ka teada, et maakate tung Tallinnasse hakkas langema. Ei saa ehitada mitte kellelegi. Oli ette aimata, et need majakesed ei täitu ning jäävad seisma. Ka oli selge, et ostjata maja eest on vaja tasuda ehitajale. Kui aga omal raha pole, siis saab seda vaid laenata. laen on aga vaja kuhjaga tagasi maksta. Nii polnudki midagi imestada, et mu ennustus selle mulli lõhkemisest täitus. Selline laiutamine ei leidnud aset mitte ainult Kiili pool, vaid ka lääne- ja põhjapool Tallinnat. Mis saab sellest mullist edasi? Tegelikult mitte midagi erilist. Kui pangad praevad mõne aasta omas mahlas ning ei nõua kinnisvaralollpeade võlga sisse, siis neile tühjadele karpidele leiduvad ostjad 4-5 aasta pärast. Kui mitte kõigile, siis enamikule neist. Sest uus põlvkond tuleb peale ja raha ei kao ka kuskile. Võime vaid tõdeda, et toimus plaaniväline ületootmine ning nõudmise ja pakkumise suhe läks paigast. Ajakirjanikest hoolimata oleks see mull ka nii plahvatanud. Isegi võiks ajakirjanikele ette heita, et nad sellest hakkasid jahuma nii hilja, seda oleks võinud ennetada varasemate teravate kirjutistega. Muidugi on meil ka maakonnavalitsus Ansipiga eesotsas, kuid neilt ei saa midagi nõuda. Sest nad ei taipa lihtsamaid majandustõdesidki.

0
0

Ei saa eriti aru, mis see köik puutub reisimisesse, loogiline see, kui raha pole ei reisi. Köik vast teavad, et kui tahad reisida, siis natsa pappi vaja, ja kui seda teha ei oska istu kodus, sest nagunii sa mujal ka hakkama ei saa. Vabanndust, kui tuli solvav jutt kellegi jaoks, aga see on praegune elu.

0
0

Müts maha Tomile, kes selle teema alustas. Ja mis kõige tähtsam, Tom esindab siin TRIP.EE:d. Jama ainult selles, et teemast on kaldutud kõrvale ja seda mitte esimene korda. Kui keegi küsib kust osta jalgratast siis hakatakse seletama, kust võiks osta endale odavat pesu, kui küsitakse reisifirma kohta midagi mõistlikku (harva), siis tavaliselt haugutakse ja sõimatakse igaks juhuks korralikult läbi. Kui juhuslikult mõni on rahul, siis igaks juhuks reisifrmadega ei soovitata tegemises olla.

Maksehäired, majanduslikud raskused, pankrotistumised on ärimaailmas igapäevane nähtus. Ja kõigist nendest ebameeldivatest asjadest teatavad igasugused ametnikud, kelledel olemas ka faktid. Mina ei saa aru nendest "tripi" nimetutest, õigemini varjunimedega esinevatest ametnikest, kes vestlustes hauguvad reisfirmasid petisteks, sulideks, varasteks jne. ilma, et oleks konkreetselt mingisuguseid fakte. Ja kui midagi öelda ei ole siis ilmuvad siia sellised, kes kirjutaja kirjutusvigasid otsivad.

Hoiatused, negatiivsed soovitused, põhjusetud haukumised ei jäta tripi kasutajatest head muljet ja mitte ka tripi valvuritest. Ajakirjandus vastutab oma juttude eest, tripis ei vastuta keegi! Kui midagi on pahasti, siis lihtsalt pühitakse jutt vaiba alla. Minu arvates, need (piiskop, porilane, fuga...jne), kes reisifirmasid kritiseerivad, peaksid esinema oma õige nimega, on ju reisifirmad ka enda andmed (kohustuslikult)avalikustanud. Miks haukuda kardinate taga?

Mina pole palju reisinud. Sooviksin küll, aga mitte tripi soovitajate abil.

0
0

Laanekas: "Aga ma arvan et praegusel ajal ei ole ühegi võlglase peale vaja väga kurjustada."

Mis jutt see nüüd on? Iga tekkinud võlgnevus on mingi konkreetse lepingu rikkumine. Üldiselt ei ole võimalik panna vastutama kedagi kolmandat või siis väita, et üleilmne finantskriis või Eesti majandusmulli lõhkemine on "force majeure" alla kuuluv. Need olid ju üsnagi pikka aega ette ennustatud kaasused. Vastutus oma võlgade eest lasub igal võlgnikul ja mingit andeksandmist ei maksa küll loota.

0
0

Ainult momendil on see mõtetu tegevus. Otsene näide et mulle ollakse üle 5 miljoni võlgu. Ja olen proovinud kätte saada hea ja kurja ja veel kurjemaga aga ei midagi. Inkassod ja sihukesed asjad on täiesti mõtetu asutus. Ja ainuke koht kust vähegi midagi tagasi tiksub on üks ehitusfirma kelle ma oleks ammu saanud pankrotti lasta aga siis ma oleks kõik kaotanud.Nüüd nad käivad ja teevad ikka aeg ajalt miski 50 ja 100 tuhande eest oma võlga tasa. Aga nii paraku on et isegi ausad firmad on praegu sellistes raskustes et ei ole midagi teha. Ja võla nõudmine kui midagi ei saa tulemisena kätte on suht kulukas tegevus.Mingi paarituhandese võlaga sõidad ja räägid telefoniga selle raha nulli juba. Aga kui ma oleks selle ehitusfirma kohta hakanud jutte levitama et nad nii plju sees mulle on ja et vist pankrott jne siis oleksid nad pidanud oma kola kokku pakkima ja oleks ma ise ka kõigest ilma..

Aga Trip.ee tähenärimine ja teavitamata kirjutiste kustutamine.....ei kommenteeri...eks majandusraskused on kõigile kohale jõudnud ja närvid püsti ja ei mõelda enam objektiivselt...Veigo saad isegi aru ju!

0
0

Tere Karvane (nagu aru sain siis sulle meeldib esineda foorumites enda nimega, naljakas nimi sul.) Mina Tõnu. Küsiksin sinult üle et miks peaksin siin foorumis suurte tähtedega kõik oma isikuandmed ülesse kirjutama kui jagan siin vaid A: oma kogemusi ning B: oma ideid,mõtteid. Teen seda kõike tasuta ning ei kaseeri selle tegevusega kelleltki raha sisse. Kui reisikorraldaja, kes tahab midagi oma nimel öelda siin foorumis siis on ju loogiline et ta teeb seda nii et lugejad saaksid aru kellega tegu on ja kes sõna võtab. Kui mõni asi käib ajudele, ütlen kurjasti selle kohta. Kui leian miskit kiitmist väät, siis kiidan taevani. Vot selline kommenteerija olen. Naljakas ainult et miks ma sulle Karvane ette olen siinses teemas jäänud?? Omateada pole küll ühtegi "juuksuri juures kuuldud kõlakat" tõe pähe siin serveerinud ja üritan ise välja mõeldud lugusid "valesid" siia ka mitte kirjutada. Kui leiad minu postitustest mõne siia teemasse sobiva jutu ehk siis "kõlaka" too see palun esile.

0
0

"Minu arvates, need (piiskop, porilane, fuga...jne), kes reisifirmasid kritiseerivad, peaksid esinema oma õige nimega...". Olen ikka veel sellel arvamusel, et nii peaks olema. Kas said mingit konkreetset abi siit tripist, et nimetasid reisfirmat petiseks või oleksid pidanud selle firmaga isiklikult läbi rääkima ja mingisuguse kompromissi leidma. Tavaliselt haugutakse teisi oma mina parandamiseks. Ära unusta, et tülides on alati vähemalt kaks osapoolt. . Kord küsisin tripis nõu fotoka ostmiseks. Sain asjalikku nõuannet ja samuti ka täiesti arusaamatuid, halvustavaid varjunimega ja nimetuid kommentaare. Huvitav, kui lähed kauplusse midagi ostma, ajad müüjaga juttu ja möödamineja hakkab negatiivselt asjasse sekkuma. Kas nii tehakse ka avalikes kohtades, kauplustes, restoranides....? . Keegi porilane on üks nendest. Näiteks väidab (haugub) ta siin ühte reisifirmat vargaks!!! Ma ei saa aru tema neti etiketist, kui tal sellist üldse on! Ma pole ise küll eriti sportlik aga sportlikust huvist tahan teada, kes see porilane on. Kas ta on võimeline oma siin avaldatud arvamusi tõestama. Ootan suure põnevusega. .

0
0

Reisifirmade halvustamine siin saidil peaks küll olema see koht kus moded peaksid sõna võtma.Trip saab ju reklaamirahad turismifirmadelt enamjaolt ja kes maksab kui neid maha tehakse samal saidil. Ehk mäletate kui Kivisaar SKY plussis viskas toru hargle kui keegi helistaja hakkas reklaamiosakonna kohta halvasti ütlema. Sama tuleb siin teha vähemalt juhul kui jutt ei ole kontrollitud ja faktid juures! Las anonüümsete kommentaaride jaoks olla ikka Delfi Minu kkodukal saaks ka viriseda ja mida kõike teha aga ma ei tohi siin aadressi avaldada...

0
0

Tripi modedel on ise-endaga mingil põhjusel suur probleem! Mõelge ise! Tripi lehekülge külastab päevas 5 - 8000 potentsiaalset reisijat. Sellisest külastajate arvust võivad suuremas jaos reisifirmadest ainult und näha. Suurem osa külastajatest on ilmselt noori, kes omal käel tahavad kõike proovida. Ja nii peabki olema. Veelkord, Trip on suurepärane reklaamikoht reisifirmadele! Aga... . Trip tahab reklaamijaid ja tahab raha. Kes seda ei tahaks? Hinnakirigi on olemas. Aga kahjuks moded ei ole sellest aru saanud ja lasevad oma kaevu oma "töötajatel" sülitada. Reisifirmad jooksevad kaarega tripist mööda, kuna siin nuheldakse reisfirmad korralikult läbi tripi enda "töötajate" poolt! Ja kurb on see, et reklaame siia pea-aegu keegi ei taha osta ja raha jääb tulemata? . Kurb lugu

0
0
1
23
...
7
Lennupakkumised
Reisikaaslased