trip-krainetrip-ukraine-dark
Reisikaaslast Austraaliasse

Kas keegi mõtleb ka nii pikalt ette, et uue aasta lõpupoole umbes aastaks Austraaliasse minna tööle ja reisima? Sooviks leida kaaslast või ka kaaslaseid kellega koos minna ja miks mitte ka kohapeal koos edasi seigelda :)

Mina olen kaalunud järgmise aasta oktoobris või novembris working holiday formaadis Austraaliasse minekut. Oktoober-november peaks (minu andmetel) olema just see aeg, mil tehakse sealmail algust igasuguste viljade ja muu mandi korjamisega. Olengi mõelnud, et võiks midagi korjata ca 4-5 kuud ning "nautida" higistamist ja koguda väheke raha, mille järel siis teha veel vähe teistsugust tööd ja nautida Austraalia elu-olu või teha tuur Okeaanias/Kagu-Aasias ning sealtkaudu siis tagasi koju tulla.

Minu poolest on ka oktoober-november mõeldavad mineku ajad. Eks ennem tuleb veidi maad uurida ja eeltööd teha, millal just kõige mõtekam aga see on mõeldav

Ahoi, esialgu oli ka plaan lähikuudel minna, aga rahaliselt ei mängi välja. Tegin selle platinum WH Visa taotluse ära, nüüd mingi hetk peaks vastus tulema. Sellessuhtes, et kui hooaja alguseks minna paari inimesega, why not, planeerida pikemalt ette, osta kamba peale auto, rentida elamispind jne..pean silmas järgmise aasta lõppu siis.

Niiet jah, ajame pundi kokku ja teeme ära? :)

See on täiesti mõeldav. mitmepeale oleks võimalik ka mõningaid kohapealseid kulutusi mingil määral haiutada. nüüd tuleb siis veidi asja arutada ja planeerida veidi asja. ning ehk leiab veel mõne huvilise kes oleks ehk kaasatav. arvan, et umbes kolmekesi oleks ideaal.

arutame ja teeme ära

Hoiame siis seda teemat meeles ja kui aeg lähemale hakkab jõudma ning inimestel endiselt huvi leidub, siis võiks kontakte vahetada? Hetkel veel aega on ja elus palju erinevaid kriitilisi küsimusi üleval, et Austraalia seiklus-tööreisile ei saa mõelda. :(

On teil ennem välismaal töötamise ja reisimisega kogemusi? Nii uudishimust tekkis selline küsimus. Minul endale ümmargune null, pole töötanud välismaal. Täis-patrioot.. :)

Kolmassilm kas pead silmas rahalisi küsimusi või üleüldist maailma seisu? Poliitiliselt jne?

Ma olen natuke reisinud Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Aga ma ei ole välismaal töötanud ja ma arvan, et ma ei ole ka reisinud päris sellises formaadis nagu saaks olema see Austraalia trip. Ehk siis minu jaoks oleks see ka täiesti uudne kogemus - meeldiv põnevus kohe sees. :)

Ma pidasin silmas oma üldist seisu argielus. Praegu on mul elus sellised lahtised otsad, mida ei saa lihtsalt kõrvale jätta ja minema sõita. Rahaliselt saaks endale reisi lubada ja mõned nädalakesed ka kohapeal odavalt elada, aga üldiselt tuleks minu puhul see reis nii või naa väga minimaalse eelarvega ja lootuses, et ehk suudab võimalikult kiiresti mingi tööotsa leida. Selles mõttes oleks kambaga minek raha säsätmise mõttes kindlasti väga tark idee.

hannes6un: tegelikult kui aus olla siis ega suuri reisimise kogemusi pole. kõik piirdub siin lähinaabrite tasemel, mida ma ei nimetakski just niiväga reisimiseks. töökogemust välismaal on niivähe et olen kunagi mingid aastad tagasi umbes poolteist-kaks aastat rootsis töödanud. see on ka kõik.

kolmassilm: Kahju muidugi, et selliseid lahtiseid otsi su elus ja toimetamistes praegu ja ehk nad ikka saavad selleks ajaks korda siis, küll iga asi laheneb. Ütled, et sinujaoks tuleks reis kindlasti minimaalse eelarve ja lootuses kohe tööd leida. see ongi laias laastus ju tegelikult reaalsuses nii. Vaevalt keegi sinna niiväga just rikastumis ideega läheks. või jah, eks kindlasti on ka selliseid inimesi aga need pole sellised kontaktid mida mina otsin. ja eks kiirelt töö leidmine ole kõigil mõttes, kes asja tõsiselt suhtuvad. tuleb asja lihtsalt tõsiselt ja konkreetselt suhtuda, ise asjalik olla küll siis leiab ka töökohad :)

Tervist. Ma just liitusin lehega ja olen ka suht võhik. Plaan ka minna sinna järgmisel aastal ehk ühinen?

Minu poolest miks mitte, hüva reisikaaslane on alati oodatud. On omal ka mingeid konkreetsemaid mõtteid ja ka plaane olemas asjast?

Tervist. Endal täpselt samamoodi on mõte minna peale suve ja võimalik et siis paar kuud veel hiljem. Hetkel lähen 18ndal UK-sse tööle ja jään sinna niikauaks kui võimalik ja üritan veidi raha kõrvale panna ikka. 2011 lõpp-2012 algus olin ka kokku 4 kuud UK-s ja sellega siiamaani piirdub mu välismaal töötamise kogemus. Austraalias mõtlen pigem Sydney peale kuid jah aega veel sinna on ja eks paistab mis saab. Ideaalis oleks muidugi tore kui saaks kellegagi koos minna. Olen 22-aastane noormees, muidugi reisikaaslaste vanus võiks jääda ka kuhugi 18-30 vahele, et mõttemaailm ikka veidi ühtiks.

Ma oleks kindel tulija:) Jõudsin eile just tagasi Küproselt ja ennem seda olen olnud lisaks Kreekas, Soomes ja reisinud enamus Euroopast.

September või oktoober oleks ideaalne, peale siinset suve vms. Mul varsti viisa protsess peaaegu lõpul, xray tulemused juba saadetud, ainult oodata vaja..

tulp00 see holiday visa ongi ju ainult 18-30 aastastele :)

marianne oled mõelnud ka mõne piirkonna peale või alles hakkasid mõtlema sinna reisu peale jne..

Hannes tõsi tõsi, ei mõelnud hoobilt. Aga ma jälgin seda teemat igatahes huviga. Laias laastus aasta veel aega sinnani, loodan, et kindlad minejad arutavad kogu protsessi siin ikka edasi ;)

No loodame jah, kui asjad natuke edasi arenevad, oleks huvitav ka kohtuda inimestega mõnel õhtul näiteks, aga eks ootame selle uue aasta ennem ära jne :)

Esiteks tänan teid, et olete selle teemaga kaasa minejad olnud. Esialgu mõtlesin ei leidu inimesi, kes nii kaugele ette mõtleks reaalselt asja, aga vaid hea meel selle üle, et eksisin ses osas :) Ise konkreetselt oleksin mineja alates kuskilt oktoobri lõpust ja sealt edasi aga võimaluste ja ühistel kokkulepetel on ka muud ideed arutatavad ja miks mitte koos minna ja ühiselt asi ette võtta kui saame sobiva ja ühiste nägemustega seltskonna kokku. Siin arutelus uuetele tulijatele räägin endast, et olen esmakordne mineja kel ka sõber seal ees ja ehk ka mõned sealsed kontaktis siis olemas või kellelt nõu küsida kui vaja. Ise olen 29 aastane kutt, kes alati valmis leidma sellisele seiklusele mõnda asjaliku ja vahvat seikluskaaslast. Plaan omal minna veel work and holiday viisaga. Ilmselgelt mis minul konkreetselt jääb vanusepiirangult viimasele piirile. Esialgseks sihtkohaks olen kaalunud suuresti Perthy, aga on mõeldavad ka kõik muud võimalused ideede ja läbirääkimiste sobitamisel.

Hoiame sel teemal elu sees ja arutame asja ning kui tunnete et asjal on jumet, suhtleme juba privaatsemalt ja miks mitte ka millagi kokku saada ja asja arutada silmast silma :) Seniks edu teile kõigile :)

Ise mõtlesin ka, et peale suve oleks hea aeg seal ära käia. Keel on suus ja tööd ei karda. Kui kevadel peaksite kokku saama ja asja arutama, andke julgelt teada! Ise siiani vaid paari blogi lugenud ja natukene tuttavatelt kuulnud aga eks aega veel on selle kõigega kurssi viimiseks.

Sa võiks oma kontaktnumbri privasse jätta, siis saab teada anda kui plaanime kohtuda. Me siin Priiduga oleme natuke suhelnud juba..mõelnud augusti lõpu peale, see ongi selline aeg, kus "tipphooaeg" on möödas suvest :)

Hei. Samuti plaanis sel ajal minna. Saatsin Hannesele kirja ka. :) Merlin

Merlin, samuti Ivar kirjutage meile mõlemale privasse,arutame asja, kõik on võimalik kui ideed klapivad, seltsis segasem :) loomulikult ma ei saa Hannese eest rääkida aga ma arvan ta pole selle vastu kui esialgu vahetame mingid msni kontaktid või midagi, arutame koos mingi aeg asja kui kindlam juba, mõtted alguse kohta klapivad vaatame edasi :) minu esialgne kontakt oleks: priidusoot@hotmail.com