Reisikindlustus

Tere!Plaanin minna oktoobris pikale reisile Aasiasse - reisi kestus ca 1,5 kuud. Varasemalt pole reisikindlustust teinud, kuid sellisel pikal reisil tundub mõistlik. Mis variante soovitate? Milliseid teenusepakkujaid? Kas nt soovitate pigem aastast kindlustust? Mida tähele panna? 

Aga vaata hinna järgi. Mina võtsin Seesamist, sest oli kõige soodsam. Kui Sa aasta jooksul lähed mujale ka , siis tõenäoliselt tuleb juba aastane soodsam.Samas ehk on sul mingi pangapakett, kuhu kuulub juba reisikindlustus sisse ?Reisikindlustus tundub igaljuhul mõistlik, isegi siis kui a'la Palangasse lähed. Miks peaks oma elu keeruliseks tegema ja seda mõnda eurot kokkuhoidma ? Kas nö südamerahu tervisega seonduvalt pole tähtsam ? 

0
0

Minu meelest on igati mõistlik reisikindlustust teha ka lühemate vahemaade ja lühema kestusega reiside puhul.Kaitseb ju nii mõnegi ootamatuse puhul. Ja neid võib ette tulla ka paaripäevasel reisil.Ega pagas ei lähe kaotsi ja lendusid tühistata ainult pikamaa reiside puhul.Ja on ka palju muud - streigid, vargused majutusasutuse toast, lõhutud kohver, loodusõnnetused, äkiline vajadus reisiplaani muuta, hotelli ülebroneerimine jne jne...Alles oli mul juhus, kus Hispaanias  rendikorterist hommikul välja minnes välisuks tuuletõmbusega sneprisse kinni tõmbas nii, et ise jäin kinnise ukse taha, Osa asju juba korterist väljas trepikojas ja osa asju (s.h. dokumendid ja raha) veel korteris sees. Võti oli veel eelmisest õhtust turvalisuse mõttes seespool risti ees, nii et tagavaravõtmest ei olnud ka kasu.Ei jäänudki muud üle kui kutsuda ametlik lukumeister. Tuli välja, et tegemist on kalli turvalukuga, mille avamine keerukas ning ka kulukas.Ega midagi üle ei jäänud. Oma asjad pidin ju kätte saama ja korteri üle andma.Maksma läks see lõbu 175 eurot (!?!). Hea oli, et kindlustus olemas oli. Maksti ilma liigsete küsimusteta välja.Moraal on see, et kunagi ei tea, mis ette võib tulla.Endal on Swedbanki Gold krediitkaardiga kaasa tulev tasuta reisikindlustus. Kuna reisin üsna palju ja pikalt, siis kokkuhoid võrreldes tavapäraste kindlustuspoliiside tasuga on korralik. Ja pole kunagi vaja isegi mõelda, kas kindlustus ikka on tehtud. Kõik on automaatne.Enam ei nõuta ka seda, et mingi osa reisikulutustest peab olema tehtud oma kaardiga või oma pangakontolt. Gold kaardi olemasolu annab tingimusteta kindlustuse.

0
0

Ärge solvuge, aga minu arvates reisivad ilma reisikindlustuseta ainult väga julged või purulollid. Ja soovitan vaadata mitte hinna järgi, vaid võtta parim. 

8
0

Ilma reisikindlustuseta reisimine ikka täielik kangelastükk, tõesti.Ma üldiselt teen isegi 2päevaele Londoni/Kiievi reisile vähemalt meditsiiniosa reisikindlustusest.Nüüd eesootavale 6kuulisele Aafrika reisile sõlmisin kindlustuse PZU'ga. Esiteks oli üks parimaid hinnapakkumisi kui ka tagasiside nende kohta päris positiivne. Odav lõbu pole, aga paarsada eurot (6 kuud kindlustust läks mul 210EUR) ei kaalu üle tervist, sunnitud tahtmatuid lisakulusid sihtkohta jõudmisel jne.

0
0

Mul tervel perel alati aastane kindlustus. Kindlasti vaadake üle mis see a’la panga poolt pakutav sisaldab, tihti on need väikse kattega. Parem on natuke juurde maksta.

0
0

Siia ei saa ju soovitusi jagada, et võta see või teine, kohe oled "müügimees". Minu väga head kogemused on If-i ja ERGO-ga, Aga ainult seetõttu, et ma nende firmadega olen pidanud ka suhtlema, reisijärgselt. Põhilised reeglid reisile minnes kindlustuse osas - võta alati "täispakett". Vastutuskindlustus, reisi ärajäämise kaitse, reisi katkemise kaitse, maksimaalne tervisekindlustus, pagas. Mina teen kaks-kolm reisi aastas ja teen kindlustust tehes linnukesed alati kõikidesse kastikestesse, isegi "kõrge riskiga tegevus" kastikesse. Kunagi ei tea, millal tekib tahtmine ratsutada või skuutriga sõita või snorgeldada..  Minu jaoks on kindlustus odav, kogu reisi kulu arvestades. Näiteks USA-s maksab kiirabiauto sõit haiglasse suurusjärgus $5000. Ravihindadest pole mõtet rääkidagi.Nii et - vali firma, mis pakub kõige laiemat kaitset. Kas see maksab siis 50 või 100 eurot, pole ju enam oluline. Meelerahu reisil on suurim väärtus, seda ei saagi rahas mõõta.

0
0

No see nüüd küll sõltub kõik rahalistest võimalustest. Kindlustuse tegemisel kõik kastikesed linnukestega täites tuleb hind ikka väga kallis. Mina küll ei ole nõus kindlustuse eest rohkem välja käima, kui lennupiletite eest. Aga eks inimesed ja rahakoti paksus on erinevad.

0
0

Rahalistest võimalustest sõltub loomulikult - kui on piisavalt ressurssi et võimalikud juhtumid ise kinni maksta, siis pole kindlustust vaja.Mina soovitan ka PZU-d, viimastel kuudel 2 juhtumit ja superteenindus (reisi ärajäämine ja teine case Eestis autoga seotud). Kõik sai meili teel kiiresti ja mugavalt lahendatud.

1
0

Ma olen peaaegu alati Swedbanki reisikindlustust kasutanud.Hiljuti just võrdlesin ka erinevate kindlustusfirmadetingimusi/hindu ja Swedbanki oma tundus endiselt kõige parem. Näiteks katab see minuarust ära rohkem tegevusi ilma ohtliku tegevuse lisakaitse valimiseta kui teised kindlustused. Ühe korra olen pidanud neile kahjunõude esitama ja kõik käis väga lihtsalt. Olen kunagi nendega ühe pikema kindlustuse ka teinud 2,5 kuu peale ja see maksis vist natuke üle 200€ kui õigesti mäletan. See oli muidugi Euroopas. Kogu maailma puhul on kallim.

0
0

Kas mõni Eesti kindlustusfirma üldse pakub no maximum limit medical coveriga kindlustust, piirkonnaks terve maailm (v.a Afganistan ja Iraak)?Mul on aastane poliis ihi Bupa-st, Päris turvaline tunne on üle ookeani reisida kui see on taskus. Katab meditsiinilised mured+pagas+lendude ärajäämine jms.  

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased