Reisimine covid läbi põdenuna

Tere. Kust Saab täpse info riikide kohta kuhu saab ka positiivse tulemuse puhul ehk kui ikka näitab peale läbi põdemist?

Ettetänades Monika

Ma kahtlen et selliseid riike väga tänapäeval on. Eks turismi taastumist tahavad kõik, samas ei kujuta mõnd poliitikut avalikult ütlemas et kõik positiivsed on nüüd meie riiki oodatud. Võib-olla on mõeldav näiteks antigeeni testi tunnustavate riikide puhul a la Rootsi, kus PCR näitab veel positiivset, aga riiki sisenemisel võetakse aluseks antigeenitest ja see juba negatiivne.

Üsna hea ajakohase ülevaate eri riikide nõuetest leiab näiteks siin: Trip.com COVID-19 Country/Region Entry Restrictions, kuigi ka see pole veatu - näiteks Islandi all näidatakse hoopis Norra teavet.

Samas on see lollus ju kui läbi põetud ja ikka näitab positiivset ei mõista Miks ei võiks reisida :/ ohjah!!

Läbipõdenuna uurisin seda sama küsimust alles mõni nädal tagasi. Kirjutasin Seišellide, Maldiivide ja Türgi saatkondadele, et uuemat infot saada. Paraku kõik vastasid, et ka läbipõdenud peab esitama negatiivse PCR testi. Seišellidelt tuli kõige põhjalikum ja ehk ka kõige lootustandvam vastus, kuid lõpuks kinnitasid nemadki, et test on vajalik.

Mina tegin 3 nädalat peale läbipõdemist testi, mis oli "vahepealne", siis tegin uue testi - tuli negatiivne. Bronnisin kohe reisi ja tegin ka kindlustuse (NB! Salva kindlustuses on läbipõdenutele tingimus, et Covid-kindlustus kehtib ainult siis, kui enne kindlustuspoliisi sõlmimist oli peale läbipõdemist saadud negatiivne tulemus!). Enne reisi tegin testi, mis osutus positiivseks. Igaks juhuks enne tühistamist tegin veel ühe testi, mis tuli negatiivne - sellega sain reisile minna. Pärast reisi tehtud test tuli samuti negatiivne. Tahaks loota, et minu jaoks on testide "mängud" lõppenud. Järgmisel nädalal reisin taas (enne reisi testi ei vaja) ja saabumisel teen uuesti lennujaamas testi ja näis, mida see näitab.

Kokkuvõttes - on keeruline, kuid siiski teostatav. Hispaania muide aktsepteerib läbipõdenuid ka (testi siiski tahavad ka, aga see olevat formaalsus - võivat olla ka positiivne, kui on ka läbipõdemine tõendada).

Ja muidugi on jätkuvalt riike, kes midagi ei nõua - tõsi, aina enam hakkavad nõudma lennufirmad. Testimisest paraku ei pääse.

Reisida võite ka kodumaal, see ei ole keelatud ja testi ei nõuta.

Tänu Turisti sensatsioonilisele uudisele sain nüüd minagi lõpuks teada, et võin koguni kodumaal reisida. Seda enam, et isegi testi ei nõuta.

Tundub, et “turist” on see, kes seda lubab. Peaks vast tänulik olema ...

Võimas! Aitähh, turist!

Ma vaatan, et vihkate Eestimaad niipalju, et igasugune puhkus Eestis on mõeldamatu. Või tunnete alaväärsust, kui peate puhkusega Eestimaal leppima?

Kulla Tur1st, need kes Eestit vihkavad, on siit ära kolinud. Reisivad ja tagasi tulevad need, kes Eestit armastavad. Foorumis on ka Eesti kohta küsimusi ja vastuseid. Praegune küsimus oli teiste riikide kohta. Püüdkem teemas püsida.

Kas on keegi lähiajal käinud COVID läbipõdenuna reisil Leedus? Ametlikult peaks seal piisama tõendist, et oled läbi põdenud, kuid siinkohal oleks huvitav teada, kas keegi on näidanud Leedu piirivalvele ka lihtsalt seda digiloost välja prinditud lehte (notariaalselt tõlgituna ja perearsti templiga, või äkki isegi ainult digiloos ingliskeelseks seatuna ja ilma templita) ning kas sellest on piisanud, vöi tahetakse mingit konkreetset arsti poolt kirjutatud kirja?