Reisimine praegu

Tere

Küsks, kas on üldse praegu neid toredaid riike, kuhu saaks minna kartmata seda, et peaksin võõras riigis olema isolatsioonis ja kus puhkus praegu oleks igati mõnus :)

Kas on keegi viimasel ajal reisimas käinud ja kuidas on üldpilt?

Kuna geograafilisi piiranguid ei esitatud, siis näiteks Costa Ricasse saab ilma testi ja karantiinita. Mehhikoga sama. Kariibide piirkonnas on palju kohti, kus on vaja vaid koroonatest.

Vabalt.
Brasiilia, Kostariika, Mehhiko näiteks... ei ole isegi koroonatest nõutud.

Paljud muud Kesk-Ameerika ja Kariibi Mere riigid on samuti avatud, aga vaja negatiivne koroonatõend. Ja enamasti mitte vanem kui 72h.

Lähemalt näiteks Türgi, Valgevene, Serbia... aga seal on praegu külm.

Kanaari saared (kogu Hispaania) - täita tuleb vaid ankeet.

Mis on "tore"? Midagi toredat ju hetkel ei ole.. Pigem soovitan unustada 2020 üldse ära, oodata 2021 kesksuve ja siis sealt hakata juba plaane tegema. Mingi sisetunne ütleb, et "2021 sügis" hakkavad reisid taastuma. 

Ja siis on see ka tore, sest mingeid piiranguid enam ei ole.

Maldiivid - nõutud on koroona-test, mis tehtud 96 h enne reisi. Qatar pakkub ka mõistliku hinnaga pileteid sinna, algusega Tallinnast (st kogu reis on ühel piletil). Rwanda, Keenia, Tansaania, Gambia, Egiptus, Moroco jne. Kohti on täitsa palju, kuhu minna.

Helsingi-Nairobi- Helsingi,  leiab novembriks pileteid 420 euri

Minu kindel soovitus on praegu reisida soovijatele - võtke piletid otse lennufirmalt ja kõik lennud ühel piletil. Sellisel juhul lennufirma hoolitseb, et saaksite ikka lennata (nt kui Tallinnast lend mõnda lennujaama tühistatakse, broneeritakse reisija lõppsihtkohta teise lennujaama kaudu). 

Sel samal põhjusel jätsin ostmata väga odavaid pileteid Guadeloupele. Lennud olid Pariisist miski 260 euriga. Paraku mujalt ühendusega lendu AirFrance ei pakkunud, seega oleksid pidanud omal käel Pariisi saama mõne teise lennuga. Vaatasin, et neid lende tühistatakse edasi-tagasi ja pidevalt muudetakse, ehk siis oleks suur risk, et lennukava kokkuvõttes ei klapi ja ma oma järgmisele lennule (eriti veel vajalikku lennujaama vahetust arvestades, ei jõua). Lõpuks valisin teise sihtkoha, kuhu ostsin pileti otse Tallinnast (ümberistumistega, aga kõik ühel piletil). See tundub hetkel mõnevõrra kindlam variant.

Kas keegi lähiajal mehhikos käinud? Või läinud sinna just? Kuidas olukord on?

Tere, 

Käisime ise just Helsinki kaudu Dubais kaks nädalat ja saabusime eile. Lennu ostsime 3 päeva varem kui lendasime. Helsinki-Paris-Dubai KLM kodulehelt, aga lende korraldas Finnair ja Air France. Soomes kontrolliti põhjalikult sihtkoha maa reegleid ja nõuti vastavaid pabereid , et lennule pääseks. (Reisikindlustus ja Covid neg test mis 72h sisse mahuks kui sihtkohta jouad. 

Lennujaamades ja lennukites range maskide kandmise nõue, nii kui nina välja topid tullakse keelama voi keegi kaasreisija kukub paanitsema. 

Dubaid olukord sama, kõikides valikes kohtades (isegi autoga soites) on maski kandmise nõue. (Trahv 5000 dirhami / 1170 eur) 

Ainult süües ja üksi autoga sõites ei pea maski kandma. Riigist lahkudes samuti COVID neg testi tõendav paberi olemasolu nõue. Kusjuures kõik peab olema paberil väljaprindituna, mitte mobiiltelefonis. 

Testimine Dubais (vastus 24h jooksul) keskeltläbi 375 dirhami. Sain räägitud isiklikult omale lastegesti mida võetakse kurgu kaudu ja maksin 500;) kellel soovi võin kontakti jagada. Ei viitsi kellegile loengut pidama hakata kui kahjulik see testimine tegelikult on (selle info leiate ise ka ülesse kui veidikenegi otsimisele aega raiskate) aga EI soovita kellegil testida end Synlabis kus reaalselt lõhutakse teid ära kuna neile nii on õpetatud proove võtma. Reisikaaslasel siiani komplikstsioonid ja peavalud ning pidev sissehingamisel “brainfreeze” tunne.

No see Synlab'i testimise jutt on muidugi vandenõuteoorite manu - meil kogu pere vähemalt üks kord testitud ja ei midagi hirmsat.

Nagu siin varem mainitud, siis Kanaari saared praegu suht hea koht külastamiseks, kuna ei nõuta Coronatesti, vaid ainult tervisetõendit, mida saab ise netis täita (kus märgid linnukesi lahtritesse ja siis välja printida, easy). 
Tulin just Lanzarotelt, ja seal lennujaamas lihtsalt rutiinselt piibitati iga reisija tervisetõendilt see ruutkood läbi ja ilma lisaküsimusteta lasti läbi. 
Randades seal mõistlikud inimesed pigem maski ei kandnud, ei näinud ka ametnikke-polte, kes oleks midagi paaniliselt kontrollinud. Hotellis küll mõõdeti saabudes temperatuuri ühe korra.

Testi peab nõudma litsenseeritud majutusasutus receptioniga (nt. hotell), kuidas aga Airbnb korteritega?

Ma tõlgendaks, et sinna alla mahuvad ka Airbnb korterid, sest ka nemad peavad külaliste kohta andmeid koguma ja ma ei usu, et nad endale pahandusi kaela tahavad. Määruses otseselt mainitud pole, aga oleks imelik, kui turiste majutav korter poleks "tourist establishment".

Küsiks kogenud kaasfoorumlastelt värskemat infot Synlabi testimise kohta. Et kui on näiteks vajalik negatiivne covidi test 48h ennem lendu, siis kui kiirelt selle inglisekeelse tõendi tegelikult kätte saab? Kas nädalavahetustel läheb kauem aega?

Reis iseendasse on tänapäeva märksõna

Ja mida peavad tegema kõik need, kes iseendaga niisamagi hästi läbi saavad, et pole mingit übermudru meditatsiooni, kristalle ja muud esoteerilist huinamuinat vaja?

To Jochen

Negatiivse tulemuse korral saad koheselt tellida sertifikaadi ja süsteem automaatselt genereerib sulle selle mitmekeelse sertifikaadi. Ei olene, kas on nädalavahetis või ei. Ise tegin testi reede õhtul ja laupäeva hommikuks oli negatiivne tulemus olemas ja koheselt sain serdi tellida.

Jah, märksõnana "reisimine iseendas" omab kindlasti sügavamat mõtet, aga teistpidi on vähemalt üks elumõtetest just kogeda ja elada läbi... ning "pahatihti" toimub see just reisides.
Selles mõttes need koroonapiirangud lihtsalt raiskavad meie elusid. Ehk lihtsalt öeldult --- raiskavad aega!