trip-krainetrip-ukraine-dark
Reisiplaneerimine Barcelonas ja selle lähistel

Tere!

Sooviksin minna juunis nädalaks-kaheks Barcelonasse, kuid pole varem reisikorraldamisega kokku puutunud.

Millest soovitate alustada? Kas parem oleks kasutada reisibüroo teenuseid või kõik ise korraldada?

Alustada võiksid sellest, mida sa seal näha-teha tahad.

Kirjuta siia lehe päises asuvasse otsingu kasti "Barcelona" ning loe kõik postitused läbi. Usu - neid on palju ning suure tõenäosusega saad vastused oma küsimustele. Kui jääb vastuseta küsimusi, siis loodetavasti saad esitada need võimalikult täpselt, näidates ära ajavahemiku, reisi-eelarve kulude lõikes, huvid jne. Ning oleks hea, kui esitaksid iga küsimuse just selle postituse alla, mis küsimuse õhku jättis. Nii saad kõige pädevamad vastused.

Mina olen tavaliselt kõigepealt otsinud ja broneerinud lennu ja seejärel öömaja. Ülejäänu on juba vabakava. Loomulikult teinud endale selgeks, kuidas saab lennujaamast linna ja kuidas on linnas mõisltlik liikuda.

  1. Eelarve st. kui palju saad üldse kokku kulutada reisi peale.
  2. Lennupiletid
  3. Hotell

Plaanis on minna juulis keskel barcelonasse 5 päevaks. Mida ja kuhu soovitaksite minna. Rand milline on ilus? Mis piirkonnas on head restoranid? kaubandus? muidugi soovitada ka kohti natuke linnast väljas, mida ja kuhu vaadata? tänud kes näevad vaeva vastata!

Tere kõigile teadjatele! Plaan kaasa ja pea kahe aastase lapsega Hispaaniasse pisut puhkama ja kultuuri nautima minna. Oleme küll Barcelonast väga huvitatud ning kindlasti tahame ka seal aega veeta, kuid otime pidepunktiks midagi pisut väiksemat ja vaiksemat. Palun soovitage Barcelona lähedal rannikul asuvaid väikelinnu, kus võimalik kohalikku kultuuri nautida, rannas käia ning väljasõite teha, kuid mis samas ei oleks suured turismikeskused. Ka heade majutusvariantide ning must see info on väga teretulnud! Aitäh ja mõnusat suve kõigile!

Olime eelmisel aastal Castelldefelsis ca 15-20 km Barcelonast. Väga armas väike linnake, ilusa laia liivase rannaga, puhta mereveega(põhi liivane) ja ei lähe järsku sügavaks. Väga hea rongi-ja bussiühendus Barcelonaga. Suur kaubanduskeskus, kõik vajalik seal olemas. Küsi konkreetsemalt, siis kergem vastata. Hotelli võtsin booking.com-ist umbes 1,5 kuud enne reisi.Kuna oli septembri lõpp, siis vahel lainetus meres suur, et vette ei saanudki, kuigi vesi umbes 24 kraadi. Ilmad soojad 25-30, mõnel päeval sadas vihma.

Mina oli üleelmisel aastal Lloret de Maris Lloret de Maris http://lloretdemar.org/en/ , ja käisin sealt laevaga ka Tossa de Maris http://www.infotossa.com/indexeng.php Lloret de Marist on bussiga võimalik sõita näitseks Gironasse või Barcelona poole.

Eelmisel aastal juunis olin veel Santa Susannas, see on väike küla 80km kaugusel Barcelonast. Kuid kui eesmärgiks külastada Barcelonat, siis teekond suhteliselt pikk ja tüütu. Sealkandis olles soovitan käia Blaneses, Gironas, Figuereses. Rannad ei meeldinud, liiga ülerahvastatud, ka juuni keskel veel liiga külm vesi ja suur laine.

Meie olime ka perega eelmise aasta juuni alguses Santa Susannas. Rong sõitis Barcelonasse ca 1,5 h (või natsa vähem). Pilet oli hea hinnaga, edasi-tagasi alla 9 euri. Ja rongiga saab otse Barcelona südamesse. Meie ajal ei olnud rannad veel üle rahvastatud, laine oli suur vaid ühel päeval ja vesi täiesti ujutav. Samas soovitan vaadata hotell basseiniga, seal lapsel parem sulistada. Muidu soovitan kindlasti käia Tossa de Mar´s, väga ilus linnake on. Figueres jääb vist juba liiga kaugele.

Mina oli Evenia Olympic Palace hotellis. See asub Evenia Olympic Resortis Lloret de Maris. Meie jäime väga rahule. Seal on koos neli Evenia keti hotelli: Evenia Olympyk Park, Evenia Olympyc Suites,Evenia Olympyc Park ja Evenia Olympyk Palace. Seal on küllaltki suur territoorium, mis on piiratud hotellide ja aiaga. Vist oli kuus erinevat basseini. lloret de Mari bussijaam on umbes viie minuti tee kaugusel. Ka vanalinna ei ole palju maad. Tossa de Mar on tõesti väga ilus. Gerona vanalinn on ka väga kena.Sinna läks buss viis-kuus korda päevas. Figuereses on Dali teater-muuseum.Lloret de Mari lähedal on veepark "Water World - Lloret de Mar" kuhu viib tasuta buss.

Sõltub, kauaks lähete ja kui väga viitsib teie pisike igapäevaseid pikki sõite teha. Kui olete ikka Barcelonast huvitatud, siis oleks mõistlik ka seal elada ja mõni päev kuhugi väikesesse rannalinna sõita bussi või rongiga. Lloret de Mar on iseenesest tüüpiline ülerahvastatud kuurort keset eimiskit. Mingit kohaliku kultuuri nautimist seal küll pole. Rand muidugi on, aga pisikesel ei ole soolvees sugugi nii mõnus pladistada ja pritsida nagu kodustel randadel, seega katsuge leida basseiniga hotell. Ilusat liivaranda leiab Barcelonast rongiga Tarragona poole sõites. Mulle meeldib Tossa de Mar, aga see pole just väga Barcelona lähedal ja jääb ka soovitatud kandist hoopis teisele poole Barcelonat. Vaadake google kaarti, valige mõni paik Barcelona lähedalt välja ja siis uurige edasi, mis kohaga tegu, vaadake pilte ja kui kergesti sinna pääseb ning kaua kestab sõit.

Tere,

Loodetavasti on kellegi kogemusi või oskab lihtsalt soovitada,

Nimelt kavatsema lastega septembri lõpus Barcelonasse lennata, kuid mõistliku hinnaga Raynairga saaks tagasi Gironast ja väljumisega kell 06 hommikul.

Kuna nelja ja kahe aastasele oleks see ilmselgelt liig, siis oskab äkki keegi mingit natukene hilisemat tagasituleku lendu soovitada Soovituslikult Barcelona keskuse lennujaamadest ja eelarvega ca 100 eurot inimene.

Tänud ette! S.

Meie ööbisime lennujaama kõrval hotellis viimase öö, sealt max 5 minutit jalutamist lennujaama. Oli kaasas 1,5 aastane ja polnud hullu, magas lennukis edasi.

Otse Barcelonast Tallinnasse ei lendagi minuteada peale Ryanairi keegi. Vueling lõpetab 12.09 lennud aga nende väljalend on kuskil 23 paiku õhtul.

Võid vaadata Air Balticuga läbi Riia või siis wizzair Riiga ning Ryanairiga ümberistumistega läbi Londoni, Milano jne.

Kas 100 eurot on edasi-tagasi pileti jaoks? Kui jah, siis selle hinnaga midagi peale Ryanairi vist ei leiagi. Normaalsed hinnad algavad u 200 eurost või kui lennata näiteks AirBalticuga ja ilma pagasita, siis saab ka alla selle. Wizz Airi hinnad on septembris AirBalticuga sarnased, aga neil peab isegi suurema käsipagasi eest juurde maksma.

Kogemused väikeste lastega reisimisel näitavad, et varahommikune lend on vägagi sobiv. Läbi une teevad kõik vajalikud asjad ära ja saavad enne lennukit ka veidi joosta-mängida ja siis on lennukis järgmine pikk uni garanteeritud. Hilisõhtune saabumine tundub oluliselt hullem.

Tänud kiirete vastuste eest. 100 eurot inimene oleme arvestanud ainult tagasilennu peale. Aga ilmselt on kaks teed. Kas ärgata veits varem või proovida AirBalticuga ühe lisalennuga.

Lastega barcelona ?:)

Aga muidu saate minna Barcelona - London - Tallinn (Ryanair)

Üks hästi tobe küsimus alustuseks: kui minna Ryaniga Gironasse, saabub kell 23.10, kas ikka kindlasti bussid Barca kesklinna väljuvad veel? Ma tuhnisin netis erinevatel lehtedel, ja osadel oli lendude järgi bussiajad, viimane vist 00.30, aga olid ka mingid lehed, kus viimane buss oli ntx 23.00. Kõik olid sama firma, Barcelona Bus. Ma usun, et vast ikka väljuvad, taevas teab, mis imelikele lehtedele ma vahepeal sattusin. Aga süda oleks väheke rahulikum, kui keegi kinnitaks üle, et jah, muidugi väljuvad bussid veel ka peale südaööd:) Aga omalt poolt soovitusi Barcelona osas, siis see on esimene kaugem linn, kuhu ma nüüd teist korda olen minemas (jättes kõrvale Stockholmi, Riia jms lähikohad). Minu jaoks seal absoluutselt kohustuslik ettevõtmine on purskkaevude show. Talvisel hooajal on see ainult R ja L õhtuti. See on ilmselt kõigi minu reisielamuste TOP-i esikoht! Kavatsen kindlasti seda ka teist korda nautida. Teiseks lihtsalt Ramblasel jalutada ja neid suuri Sangriaid juua (WC asukoht varakult valmis vaadata). Kõik Gaudiga seotud arhitektuur eesotsas Sagrada Familiaga. Kui linnast välja sõita, siis esimese sihtkohana soovitan Montserrat kloostrit.

huvitav mina ei näe te oleks 00:30 olemas http://www.sagales.com/pubdocs/4391_aeroport-girona-costa-brava---barcelona-(estacio-nord)-2014-12-17.pdf

siin näen et kas 23:00 või 23:30 sõltub päevast Renfe pikkamaa omad keh ei sõida vähemelt ei näita . Ei oska lühimaa rongi kohta öelda las kohalikud räägivad , ei suuda kuidagi nende aegu leida

Või bussiga girona , see käib tiba rohkem ja siis hotelli ja hommikul rongi peale

Käisime sügisel Barcelonas. Ryanairiga saime soodsalt Gironasse, lennujaamast läks buss kohe edasi Barcelona bussijaama, mis asub triumfikaare läheduses. Booking.com-ist olime endale soodsalt Ramblase lähedal hotellitoa kinni pannud (3* 72 EUR/öö/2in). Nii et sõit + majutus tuli meil ca 220 EUR/in (3 ööd).

Tuuritasime linnas, tegime Gaudi päeva ja Montjuic päeva. Guelli park, Hispaania väljak ja Montjuic kindlus meeldisid üle kõige. Gaudi majad tundusid aga liiga üle reklaamituna, Sagrada Familiasse ei jõudnud me järjekorda ära oodata. Linn oli mõnus, ilm oli oktoobri lõpus soe, öine sadam romantiline ja toidud head ja soodsad.