Reisisari: Ekstreemretk läbi Mongoolia ja Siberi

Tere,

Täna jõudis eetrisse suvise ekstreemretke esimene osa. Ekstreemretk 2011 Mongooliasse ja Siberisse jutustab 11-e eestlase ja kolme auto rõõmudest ja muredest 43 päeva pikkusel motoriseeritud rännakul. 20 000-nde kilomeetri jagu erinevaid teid ja radasid viisid meid läbi Moongoolia ja Siberi ning sealt tagasi Eestisse.

Reis toimus 4. juunist 16. juulini 2011. Kogu marsruuti on võimalik vaadata www.g4s.ee/mongoolia

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13085-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+1.aspx

Seiklusteni

Väino Laisaar

Teine osa:

Reis jätkub mööda Venemaad Mongoolia poole. Autodel tekivad esimesed tõsisemad tehnilised probleemid ning ka Mongoolia piiripunktiga pole just kõige paremad lood.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13105-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+2.aspx

Väints

Kolmas osa:

Selles osas tehakse Mägi-Altais natuke aega parajaks, katsutakse lund ja jõutakse lõpuks Mongooliasse. Ja ka hädad ei lase ennast kaua oodata.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13150-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+3.aspx

Väints

Neljas osa:

Neljandas osas jätkame liikumist Gobi kõrbe suunas. Kuid enne sinna jõudmist on vaja eelmistel päevadel purunenud detailid kuidagi korda saada. Ning ühes sellises järjekordses remondikülas juhtume kokku ka ühe Mongoolias elava ja matkava Eesti neiuga.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13186-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+4.aspx

Väints

Viies osa:

Liikusime edasi Gobi kõrbe poole, kuni teeääres koolnud hobusega maiustavad raisakotkad meilegi vastupandamatu lihaisu peale ajasid. Lihajahil keerasime lähima jurta juurde ja asusime lammast kauplema.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/13214-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+5.aspx

Väints

Kuues osa:

Lõpuks ometi hakkab meie reisiseltskond Gobi kõrbe jõudma. Kuid enne seda tuleb tegeleda veel keevituse, kütuse ja maastikuprobleemidega.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21755-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+6.aspx

Väints

Seitsmes osa:

Seekordses osas väisame pealinna Ulaanbaatarit, proovime meile omaselt lõigates minna vaatama ülisuurt Tšingis-khaani, ületame edukalt Mongoolia-Vene piiri ja plaanime Baikali järve ujuma minna. Aga nii lihtsalt see ka minna ei saa.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21814-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+7.aspx

Väints

Kaheksas osa: Reisiseltskond põrutab mööda Baikali äärt ülespoole, et Jaanipäevaks hea, soe ja vaikne koht leida. Teele hakkavad tekkima ka esimesed tõsisemad takistused. Rääkimata tagasilöökidest.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21835-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+8.aspx

Väints

Üheksas osa:

Reisiseltskond alustab pikka ringi ümber Baikali. Kohalik offroad'i suurkuju Volk organiseerib Irkutskis autodele remondi ja matkalistele öömaja. Mille järel suundutakse BAM'ile eestlasi otsima.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21852-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+9.aspx

Väints

Kümnes osa:

Matkarahvas jätkab BAM'i pakutavate ekstreemsuste nautimist. Jõed muutuvad järjest sügavamaks, sillad katkisemaks ja Disco järjest vedelamaks. Aeg on taas keevitama hakata.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21939-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+10.aspx

Väints

11:

Jõest ülesaamise skeemid võtavad järjest kummalisemaid pöördeid. Lõpuks saame siiski teisele poole jõge ja teekond ülevenemaalisele matkajate kokkutulekule võib alata.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/21981-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+11.aspx

Väits

12:

Peale väsitavat kokkutulekut kibeleb reisirahvas ikkagi 110-t vallutama ja sinnapoole ennast sätitaksegi. Aga enne on vaja laagriplatsilt tsivilisatsiooni tagasi saada. Ja ka tehnika jätkab lagunemist.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/22045-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+12.aspx

Väints

Neljapäev on ikka filmipäev ja nii ka seekord :)

Reisiseltskond läheneb suure hooga uuele eesmärgile - Siberi eestlaste külale Kaseke. Kus reisijad soojalt ja külalislahkelt vastu võetakse.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/22097-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+13.aspx

Väints

Käes ongi aeg pikk matkasari väikese ekstraga kokku võtta. Matkarahvas jõuab ilusasti koju tagasi ja kõigil peale Disco on hea olla.

http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Motorsi+dokumentaal/22161-Motorsi+Dok+-+Ekstreemretk+Mongooliasse+ja+Siberisse+Extra.aspx

Mina aga kütan mõne nädala pärast Magadani. Et siis augusti alguses uue materjaliga naastes taas montaažilaua taha istuda. Uus sari näeb (tele)eetrivalgust alates jaanuarist.

Seiklusteni!

Väints