trip-krainetrip-ukraine-dark
Reisisoovitusi septembri lõpuks?

Tere

Algselt oli plaan külastada septembri viimane nädal ja oktoobri esimene nädal Cancuni. Kuid peale esmast uurimist selgus, et sellel ajal on seal vihmaperiood. Kas keegi on viibinud umbes sellel ajal Cancunis ning teab rääkida kas vihmaperioodil on saju pikkus paar tundi või terve ööpäev?

Samas ootan soovitusi, kuhu oleks hea aeg reisida septembri lõpp- oktoobri algus ?

Tänud kõigile, kellel aega ja tahtmist vastata

Hispaania, Itaalia, Kreeka, Türgi jne

Sooviks kuhugi kaugemale.. Ideaalne oleks ikkagi Kariibide piirkond või siis Aasia..

Kariibi merel võib ühe orkaanihooaja jooksul tekkida kuni 11 orkaani. Tavaliselt jääb see number siiski 8 ümber.
Bahama saarte ümbruses tekivad orkaanid kõige tihedamini. Kariibi mere kõige lõunapoolseimas regioonis tekkivad orkaanid on tavaliselt väga tõsised ning seal tekivad orkaanid harva. Augustis tekivad Kariibi mere edelaosas orkaanid korra iga umbes 22 aasta tagant. Puerto Rico saarel on orkaanid harva – tavaliselt korra iga 20 või 10 aasta tagant. Prantsuse Antillide regioonis (Guadeloupe, Martinique, St. Martin ja St. Barthelemy saared) esinevad orkaanid tavaliselt iga 3-4 aasta tagant. Prantsuse Antillide saartest on orkaane kõige tihedamini Guadeloupe saarel (üks orkaan iga 2,25 aasta tagant). 99% Kariibi merel esinevatest orkaanidest liigub idast läände. Viimase 113 aasta jooksul on vaid üks orkaan liikunud läänest itta. Juhul, kui orkaan on reisijate asupaigast läänes, liigub see suure tõenäosusega neist eemale. Majutus on orkaanihooajal Kariibi mere saartel odavam. Kui reisijad soovivad seda ära kasutada ning samal ajal orkaane vältida, on kõige turvalisemaks sihtkohaks Hollandi Antillid, – Aruba, Bonaire ja Curacao – mis asuvad Lõuna-Ameerika põhjarannikul. Teised Kariibi mere saared, mis ei ole tavaliselt orkaanide „teel“ on Trinidad, Tobago, Grenada ja Barbados. Montserrat, mis asub Lääne-India saarestikus, jääb orkaanide „teelt“ välja enamasti juulis. Barbadose saart mõjutavad orkaanid harva kuna need esinevad pigem põhja pool Guadeloupe ja Dominica saarte lähedal - see kehtib ka oktoobri kohta. Barbadosel esineb orkaane umbes iga 20 aasta tagant. Reisijatel soovitatakse korraldada orkaanigarantii iga reisijärgu jaoks. See tähendab, et orkaani esinedes on võimalik, et saate selleks ajaks tasuta majutuse ja garantiiga katta ka lisakulud. Teadlased väidavad, et kuigi tänapäeval tekib Kariibi mere regioonis aina vähem orkaane, muutuvad need aina tugevamaks. Soovitame planeerida reis hoolikalt, et võimalikud turvalisusega seotud probleemid oleksid minimaalsed. Miks tekib kõige rohkem orkaane oktoobrikuus?

Ookeani pinnapealsed temperatuurid oktoobris on u. 1C soojemad kui teistel kuudel (eriti edelas). Sel ajal suureneb vihmasadude arv – algavad mussoonvihmad, mis tähendab, et orkaanid hakkavad nüüd tekkima.

Olin Kariibi mere piirkonnas 2004. aasta septembris, kui seal möllas pikaealine (moodustus 2. septembril Roheneeme saarte juures ja hakkas liikuma üle ookeani, "suri" 20. septembril) orkaan Ivan, mis tekitas parasjagu kahju- rahasse ümberarvutatuna 6. orkaan piirkonnas.

Septembri lõpus ja oktoobri alguses läheks mina kindlasti Vahemere äärde.

Aga kui nii väga on vaja kaugemale minna, siis soovitan Lõuna-Aafrikat. Pole veel väga palav, ca +26, kõik taimed õitsevad ja päike ei kõrveta.